İşlemci Pinine Termal Macun Bulaşması

AytKrZ02

Kilopat
İşlemci soket üzerindeki sadece 1 pine termal macun bulaştı, ısı ile ilgili bir problem yok oyunlardaki kasmalar bu yüzden midir? Herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
O sorun edeceğini sanmıyorum ama temizlemende fayda var.

sistemini ve oynadığın oyunları söylersen kasmadaki nedeni bulabiliriz kardeşim.

Dostum işlemciye temas etmesi sıkıntı yaratabilir uzun zamanda termal macunların bazıları(genellikle kalitesiz olanları temas sıkıntısı doğurabilir. Ufak bir termal macun yüzünden garanti dışı kalmasın pinleri hassas bir şekilde macundan arındırmanız iyi olacaktır.

Şimdi anakart pin'inde bulunan termal macunu temizledim ancak, işlemci ortasındaki ( Gri metal yerin arası) termal macunları temizleyemiyorum. O bi sorun teşkil eder mi? İğne ile yapmaya korkuyorum daha yeni alındı 3 gün oldu.

Şimdi anakart pin'inde bulunan termal macunu temizledim ancak, işlemci ortasındaki ( Gri metal yerin arası) termal macunları temizleyemiyorum. O bi sorun teşkil eder mi? İğne ile yapmaya korkuyorum daha yeni alındı 3 gün oldu.
Temiz bezle temizlersen sorun olmaz gönlün rahat olsun o kadar kolay kırılıcak bir şey deil işlemci

Temiz bezle temizlersen sorun olmaz gönlün rahat olsun o kadar kolay kırılıcak bir şey deil işlemci
Teşekkür ederim onuda denedim kesistiği yerde.

Resimdeki yerde, oyunların kasma sebepi bu olabilir mi? İşlemci G4560 onboard kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Intel-Devils-Canyon-1280-x-720.jpg
    Intel-Devils-Canyon-1280-x-720.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 392
  • Intel-Devils-Canyon-1280-x-720.jpg
    Intel-Devils-Canyon-1280-x-720.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 314
Teşekkür ederim onuda denedim kesistiği yerde.
Benim şuanda işlemcimde de var o arada temizleyemedim orayı bi problem yaratmadı bana ama genede temizlicem dersen sulu boya fırçası bul bi tane onla temizle korkma orasına birşey olmaz

Kasma yapacağını sanmıyorum ama dediğim gibi sulu boya fırçasıyla temizle geçer.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı