İşlemci soğutucu tavsiyesi

zazenya

Femtopat
Daha fazla  
Selam,

Yük altında nispeten yüksek sıcaklıkta ve bir hayli sesli çalıştığı için i5 12400F stock soğutucuyu değiştirme kararı aldım. 3 bin liraya kadar bir soğutucu arayışındayım. BitFenix Nova mesh SE Max 160mm yükseklikte soğutucu destekler yazıyor sitesinde ama birkaç yerde 160mm destekleyen başka kasalara 162/163 takanlar gördüm.

DeepCool-AK620, DeepCool-AK620 Digital ve DeepCool Assassin IV bakıyordum. Fakat AK620 digital 2mm; Assassin IV 4mm aşıyor 160Mm'yi. Panele değecek bir şekilde acaba sığarlar mı ve panele değmesinin bir dezavantajı olur mu?

Özellikle sessiz işlemci soğutucu tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutma düşünür müsün?

Dandik ve gereksiz.

224-XTS 12400F ile başa çıkabilir. Boyutları da uyuyor, düşünebilirsiniz.
Mantıksız.

İleriye dönük istersen:

Dandik ve gereksiz.

Mantıksız.

İleriye dönük istersen:
Yanıtlar için teşekkürler. Gönlümden her ne kadar DeepCool AK620 Digital geçse de kasaya sığmama riskini almayıp Phantom Spirit'i sipariş verdim. Hem de kullanıcıları daha memnun gibi.

@CEO of SM Technology hocam merhaba, ürün geldi ve montajını yaptım. Ram'den dolayı biraz üste takmak durumunda kaldım öndeki fanı. 2 adet ram slot'um var, o nedenle ram'lerin yerlerini değiştirme gibi bir seçeneğim yok. Kasanın egzoz fanını çıkartıp soğutucunun fanını arkaya takmak mı daha iyi olacaktır, bu şekilde mi?

Dosya Ekleri

• IMG-20240207-WA0002.jpeg
    IMG-20240207-WA0002.jpeg
    119,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı