İşlemci soğutucu tavsiyesi

Tadashi00

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci soğutucusuna ihtiyacım var. Test sırasında 90 derece civarına kadar gördüm. Ama oyunlarda o kadar ısınmıyor. Max 65 dereceyi gördüm bugün. Eğer bu dereceler normal ise soğutucu çalışıyordur. Fakat kasa sanki yeterli soğuğa ulaşmıyor gibime geliyor.
Arada ön tarafa elimi koyduğumda kasanın sıcak olduğunu hissedebiliyorum.

Acaba kasa içi hava sirkülasyonu mu kötü anlayamadım. Ön tarafta 120mm 2 fan var. Şu an kullandığım işlemci için sıvı soğutucu imzada yazıyor. Sizce ekstra fan mı takmalıyım kasaya yoksa işlemci soğutucusu artık iş yapmıyor değiştirmeli miyim? Biraz kararsız kaldım açıkçası kablolamayı iyi yaptığımı düşünüyorum. Tüm kablolar arkadan geliyor. 1 2 tane fan alıp taksam sizce sıcaklık düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda ısınmaya nasıl bakabilirim?

MSI Afterburner kullanıyorum ben.
Kasa modeliniz nedir?

Maatercase Pro 5.

Soğutucunun düzgünce oturduğuna emin olun.

Daha yeni tekrar monte ettim eminim.

Bu söyledikleriniz, imzadaki sistem için mi?

Evet.
Cooler Master Hyper 212 tavsiye edebilirim kullandım çok memnun kaldım.

Teşekkürler fakat sıvı soğutucu ilk tercihim olacak.

MSI Afterburner kullanıyorum ben.

Maatercase Pro 5.

Daha yeni tekrar monte ettim eminim.

Evet.

Teşekkürler fakat sıvı soğutucu ilk tercihim olacak.
Soğutucunuzun işlemcinizi çok düşük sıcaklıklarda tutması gerekli. Kasanızın, fanların, soğutucunuzun bakımını ve temizliğini yapmanız ilk adım olmalı sonrasında sorun devam ederse ona göre bakarsınız.

Soğutucunuzun işlemcinizi çok düşük sıcaklıklarda tutması gerekli. Kasanızın, fanların, soğutucunuzun bakımını ve temizliğini yapmanız ilk adım olmalı sonrasında sorun devam ederse ona göre bakarsınız.
Hocam iyi demişsiniz ama 120mm sıvı soğutmalar, çok da performanslı değil bildiğim kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı