İşlemci termal macun sürerken anakarta da bulaştı

370335

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar dün yenilerken anakarta sıçradı biraz orayı sildik bir sıkıntı çıkarır mı şu an elim ayağım titriyor. İşlemciyide çıkarmaya çaliştık kenarlarından tuttuk o tutacagida kaldirmıştık işlemcinin çok zorlamadık pinlere zarar vermiş midir iki sorum bu sekilde. @Hamzz @Yener K. hocam bakar mısınız?

Son düzenleme:
Bazı pinler kırılsa bile bilgisayar calısabilir. İşlemci de bulunan her bir aslında bir asker niteliğinde hepsinin bir amacı ve görevi var. Örnegin geçenlerde bir arkadaş da AMD işlemcisinin bir pinini kırmıştı. Buna rağmen PC calısıyordu. O kırdıgı pin maalesef ki PC de bulunan 2. RAM artık görmez olmuştu :)

Bazı pinler kırılsa bile bilgisayar calısabilir. İşlemci de bulunan her bir aslında bir asker niteliğinde hepsinin bir amacı ve görevi var. Örnegin geçenlerde bir arkadaş da AMD işlemcisinin bir pinini kırmıştı. Buna rağmen PC calısıyordu. O kırdıgı pin maalesef ki PC de bulunan 2. RAM artık görmez olmuştu :)

Benim sistemime bir zarar gelmiş midir işlemciyi kaldiramadim dedigim gibi.

Elbette çalışmaz. Arızalı işlemci ile görüntü gelmez.

Bu soruyu buradan üstün körü cevaplamak zor, bir zarar gelip gelmediğini pinleri kontrol etmeden bilemeyiz. Test etmeden yada herhangi bir hata ile karşılaşmadan bilemeyiz. En dogru sonuc işlemciyi cıkarıp pinleri kontrol ederek elde edilir.

Eğerki şuan calısıyorsa sistem ve bir sorun yaratmıyorsa eskisi gibi ise bir zarar gelmemıstır. Ama aklınızda soru işaretleri var ise cpu yu söküp pinleri kontrol etmekte fayda var.

@Yener K.
Bu soruyu buradan üstün körü cevaplamak zor, bir zarar gelip gelmediğini pinleri kontrol etmeden bilemeyiz. Test etmeden ya da herhangi bir hata ile karşılaşmadan bilemeyiz. En dogru sonuc işlemciyi çıkarıp pinleri kontrol ederek elde edilir.

Eğer ki şu an calısıyorsa sistem ve bir sorun yaratmıyorsa eskisi gibi ise bir zarar gelmemıstır. Ama aklınızda soru işaretleri var ise CPU'yu söküp pinleri kontrol etmekte fayda var.

Termal macun bir sıkıntı olur mu peki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde sıkıntı yoksa hiçbir şey sökmeye gerek yok. Kullanmaya devam edin.

Rahat olun hocam. Akışına bırakın gitsin. Her şeyi kafaya takarsanız sonu gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı