İşlemciyi sildikçe siyahlaşıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hyakutake_GC

Hectopat
Sistemi dün akşam kurdum.
Az önce sistemi parçaladım.(Donanımları test edip, kutusuna koyacaktım.)
O sırada işlemciye dikkatlice baktım, işlemcinin iki pininin arasına termal macun bulaştı(temizlemeye çalıştım, az bir şey kaldı.) macunu temizlerken işlemcinin metal kenarları dikkatimi çekti.(Metal olan kısım ile devre kartının birleştiği kısım arasında siyah bir lastik tarzı katı jel ile kapatılmış.)
Forumlarda bir bilgiye rastlamadım veya kutu açılım videolarına siyah jelimsi lastik göremedim.
İşlemcinin fanını silerken, macunu temizledim ama sildikçe, ıslak mendile siyahlaşıyor. Soğutucunu macun sürülen bölgesinde öyle.(Ürünü İncehesap firmasının yapmış olduğu "Gaming Cuma Gecesi" adlı indirim gününde aldım.)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Konu kapanabilir. Sorunu çözdüm.

IMG_20200308_110019.JPG

IMG_20200308_105936.JPG

IMG-20200308-WA0004.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi dün akşam kurdum.
Az önce sistemi parçaladım.(Donanımları test edip, kutusuna koyacaktım.)
O sırada işlemciye dikkatlice baktım, işlemcinin iki pininin arasına termal macun bulaştı(temizlemeye çalıştım, az bir şey kaldı.) macunu temizlerken işlemcinin metal kenarları dikkatimi çekti.(Metal olan kısım ile devre kartının birleştiği kısım arasında siyah bir lastik tarzı katı jel ile kapatılmış.)
Forumlarda bir bilgiye rastlamadım veya kutu açılım videolarına siyah jelimsi lastik göremedim.
İşlemcinin fanını silerken, macunu temizledim ama sildikçe, ıslak mendile siyahlaşıyor. Soğutucunu macun sürülen bölgesinde öyle.(Ürünü İncehesap firmasının yapmış olduğu "Gaming Cuma Gecesi" adlı indirim gününde aldım.)
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X
Konu kapanabilir. Sorunu çözdüm.

Eki Görüntüle 510887

Eki Görüntüle 510888

Eki Görüntüle 510889
Sanırım bu jel ısı dağıtıcıyla işlemcinin kendisini sıkıca birleştirmeye yarıyor. AMD işlemcilerde oluyor mu bilmiyorum fakat işlemci başkası tarafından delidlenmiş olabilir.

Sanırım bu jel ısı dağıtıcıyla işlemcinin kendisini sıkıca birleştirmeye yarıyor. AMD işlemcilerde oluyor mu bilmiyorum fakat işlemci başkası tarafından delidlenmiş olabilir.
Cevabınız için teşekkür ederim ama bir videoda kutu açılımında gördüğüm kadarıyla, kutu açılımı yapan youtuberdede var.(Konuyu bitirmiştim ama videoyu bulup size döneceğim.)

Geri göndersem mi?
Elinde Ryzen 5 3600X olan fotosunu atabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siyah dediğin şey PCB ile ısı dağıtıcıyı birleştirmeye yarıyor. Bence fazla kurcalama, kalsın öyle.Eki Görüntüle 510996

Acaba açıp, delidleyip kapattılar mı?(Neden ikinizde deen iyi cevap yazıyor?)

Bu arada Moderatör Bey, sağolsun yine konu başlığını yanlış yazmış.(Asıl başlık: İşlemci Soğutucusunun Macun sürülen kısmını sildikçe siyahlaşması.)
Neden öyle bir şey yapsınlar? Kutunun üstünde bulunan etiketi ilk sen açtıysan, öyle bir şey olamaz.
İlk ben açtım ama içinde gönderen firmanın garanti belgesi veya faturası çıktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı