İşlerimi Zamanında Yapmak İstemiyorum

Samed Mutlu

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Ben Lise 2. sınıf ögrencisiyim iyi bir Anadolu Lisesine gidiyorum. Sabah 6 gibi okula gidiyorum akşam 5.30 gibide evde oluyorum benim sorunum derslerimi ödevlerimi zamanında ve erkenden yapıp bitirememek hep son dakikaya bırakıyorum veya geciktiriyorum aynı şekilde ders de çalışasım gelmiyor. Ailem ise yok interneti keserim bırak şu bilgisayarı telefonu felan diyip duruyorlar oysa ki ben sürekli oyun oynamıyorum arada sırada sadece. Genellikle kendimi geliştirmeye çalışıyorum araştırıp ögenmek için uğraşıyorum. Ders çalışma isteğimde fazla gelmiyor gelse bile çok geç oluyor veya hemen gidiyor. Bu kötü bir durum ne yapmam lazım hayatımı düzene sokmak için herşey ile düzenli olarak ilgilenmek istiyorum ama ya bir taraf fazla veya az oluyor teraziyi tutturamıyorum ne yapmam lazım. Teşekkürler.

Genellikle son dakika öğrencisiydim ben hala da öyleyim ödevleri ya son hafta ya da son gün yapıp teslim ederdim. Bill Gates'in bir sözünü hatırlatmakta fayda var. :)

" Ben zor işler için hep en tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer."

Ben lise 2. sınıf ögrencisiyim iyi bir Anadolu lisesine gidiyorum. Sabah 6 gibi okula gidiyorum akşam 5.30 gibide evde oluyorum benim sorunum derslerimi ödevlerimi zamanında ve erkenden yapıp bitirememek hep son dakikaya bırakıyorum veya geciktiriyorum aynı şekilde ders de çalışasım gelmiyor. Ailem ise yok interneti keserim bırak şu bilgisayarı telefonu falan deyip duruyorlar oysa ki ben sürekli oyun oynamıyorum arada sırada sadece. Genellikle kendimi geliştirmeye çalışıyorum araştırıp ögenmek için uğraşıyorum. Ders çalışma isteğimde fazla gelmiyor gelse bile çok geç oluyor veya hemen gidiyor. Bu kötü bir durum ne yapmam lazım hayatımı düzene sokmak için her şey ile düzenli olarak ilgilenmek istiyorum ama ya bir taraf fazla veya az oluyor teraziyi tutturamıyorum ne yapmam lazım. Teşekkürler.

Kral anne babalar canının istediği şeyleri yapmana hep müsaade ederler. Çocukken bir kerede olsa yemekten önce abur cubur yemişsindir. Anladığım kadarıyla senin sorunun o abur cuburların bitmiyor olması. Kendini geliştirmekte bile zorlanıyorsundur çünkü böyle yetiştirildik. Canımızın istediğini yaptık ve arıza çıkartmadığımız sürece her kes rahattı. Günde 3 öğün mutlaka hazırlanıyor olsa dahi açız dediğimizde önümüze yemeğimizi suyumuzu koydular ve bu gün canımızın istekleri maalesef kendi isteklerimizin önüne geçer oldu. Yapman gereken tek şey bu güne kadar canın ne isterse onu yaptığını ve ders çalışmayı canının istemediğini onlara söylemen ama karşı çıkarlarsa koşarak odana saklan çünkü onlar anne baban, onlara karşı saygılı ol. Sonuçta bugün rahat rahat yaşıyorsak onlar sayesinde. Zamana pek dikkat etmedim kusura bakmayın 😅😅

Kral anne babalar canının istediği şeyleri yapmana hep müsaade ederler. Çocukken bir kerede olsa yemekten önce abur cubur yemişsindir. Anladığım kadarıyla senin sorunun o abur cuburların bitmiyor olması. Kendini geliştirmekte bile zorlanıyorsundur çünkü böyle yetiştirildik. Canımızın istediğini yaptık ve arıza çıkartmadığımız sürece her kes rahattı. Günde 3 öğün mutlaka hazırlanıyor olsa dahi açız dediğimizde önümüze yemeğimizi suyumuzu koydular ve bu gün canımızın istekleri maalesef kendi isteklerimizin önüne geçer oldu. Yapman gereken tek şey bu güne kadar canın ne isterse onu yaptığını ve ders çalışmayı canının istemediğini onlara söylemen ama karşı çıkarlarsa koşarak odana saklan çünkü onlar anne baban, onlara karşı saygılı ol. Sonuçta bugün rahat rahat yaşıyorsak onlar sayesinde. Zamana pek dikkat etmedim kusura bakmayın 😅😅
Hocam 6 yıl geçmiş, okulunu bitirmiştir arkadaş herhalde.

Geri
Yukarı