İşletim sistemi nasıl programlanır?

Reis kaynak yok. Bazı şeyler deneyimler ile kazanılır ve yazılımcılar her yaptıkları şeyi internete yüklemezler. Diyorsunuz ki ekip kurarım, c/c++/assembly öğrenirim. İşte onlar kolay öğrenilmiyor. Önce bunları yap sonra zaten kaynak bulma gibi bir sıkıntın olmayacak. En basitinden Google Fushia işletim sistemi için 2016 yiılından beri çalışıyor ve hala hazır değil. Düşün yani adamlar Android gibi işlerin sistemi yaptı. Deeyimliler ve hala yapamadılar. Umarım artık anlarsın. İnsanlar 10 sayfadır yazmaktan usandı sen yazmaktan usanmadın. Umarım dalga gecmiyorsundur.

Ben bu şartları sağlarım sorun değil ekipte kurarım ama ben bu işi yapmak istiyorum bunun için lütfen bana kaynak verebir misin ben buna hazırım.

Son düzenleme:
Herkes de güzel güzel anlatmış, kimse şevkini kırmak istememiş belli ki.
İngilizce öğren.
İşletim sistemini, oyuna başla butonu, hata al butonu-> mavi ekrana yönlendir falan zannediyorsun herhalde. Öyle zannetsen bile dikili bir ağacın bile yokken bu söylediklerinde diretmen daha da komik.

Reis kaynak yok. Bazı şeyler deneyimler ile kazanılır ve yazılımcılar her yaptıkları şeyi internete yüklemezler. Diyorsunuz ki ekip kurarım, c/c++/assembly öğrenirim. İşte onlar kolay ogrenilmiyor. Önce bunları yap, sonra zaten kaynak bulma gibi bir sıkıntın olmayacak. Umarım artık anlarsın. İnsanlar 10 sayfadır yazmakla anlatti ve sen hala anlamıyorsun.

Şimdi senden de kaynak isteyecek keşke girmeseydin muhabbete 😅

Keşke olsa da atsan ama yok yani. Zaten işletim sistem yazmak birçok alanı kapsadığı için kaynak olması imkansız. Söyle örnek vereyim. For döngüsü öğrenirsin ama onla yapcagin kodların hepsinin kaynağı yoktur. Sen keşfedersin. Umarım arkadaş anlar. Yinede @illedelinux sanırım Linux çekirdeğine bağlı bir işletim sistemi yazmıştı. O yardımcı olabilir.
Şimdi senden de kaynak isteyecek keşke girmeseydin muhabbete 😅

Keşke olsa da atsan ama yok yani. Zaten işletim sistem yazmak birçok alanı kapsadığı için kaynak olması imkansız. Söyle örnek vereyim. For döngüsü öğrenirsin ama onla yapcagin kodların hepsinin kaynağı yoktur. Sen keşfedersin. Umarım arkadaş anlar. Yinede @illedelinux sanırım Linux çekirdeğine bağlı bir işletim sistemi yazmıştı. O yardımcı olabilir.

Şeytan diyor koy şuraya kaynak makinesi linki al kardeşim istediğin kaynağı yap özgürsün

Heves kırmak istemem ama bu kadar büyük şeyler geliştirebilmen için çok fazla zamana, çok fazla bilgiye ve insana ihtiyacın var. Windows 10'un yapımı için binlerce kişi çalıştı ve 2-3 yıl veya daha fazla sürdü yapımı. Çok büyük bir ekip toplaman gerek, 5-10 kişi toplarsında binlerce kişiyi nasıl toplayacaksın? Muhteşem bir ingilizceye sahip olman gerek. Arkadaşlar zaten 11 sayfa sana bunu anlatmış. Umarım ileride bu hayalini gerçekleştirirsin fakat şimdilik mümkün değil. ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı