İspanya sıralama

Makaleler
12
Daha fazla  
IMG_20210508_192828.jpg

Turbo hibrit döneminde son 8 yılda olduğu gibi bugün yine Barcelona da pole pozisyonunun sahibi Mercedes oldu ve Hamilton kariyerinin 100. pole pozisyonunu korudu. Dile kolay 100 pole kazanmak, çok büyük bir iş, Hamilton'u kutlarım, çok büyük bir pilot.

Mercedes fabrika ayarlarına dönüş yaptı, geçen seneki gibi baskın bir araca sahip olmasalar bile şampiyonluk kazanmak için yeterli bir araçları var.

Redbull: Verstappen küçük bir farkla pole kaçırdı. Perez için kötü bir sıralama oldu, beklentilerin altında kaldı.

Ferrari: Alpine ile birlikte günün en iyi performansını sergileyen takımlar biri oldular. Leclerc yine aracın suyunu çıkarıp 4. sırayı elde etti, Sainz için de iyi bir sıralama oldu. Q3'te ilk haklarda Sainz, Leclerc'in önündeydi, ikinci turunda derecesini geliştiremedi. Ferrari virajlarda geçen sene göre oldukça iyi, geçen sezona göre büyük bir gelişim var. Yarın lastik koruma önemli olacak. Ferrari'nin şu an en büyük dezavantajı motor, özellikle Mclaren'e göre.

Mclaren: Norris Q3'te hata yaptı adam akıllı tur atamadı, bu yüzden Riccardo'nun arkasında kaldı. Riccardo geçen yarışa göre daha iyi. Takım için çok kötü bir sıralama olmadı, Mclaren'in yarış temposu, tek tur performansından daha iyi.

Alpha Tauri: Bahreyn de orta sıranın en hızlı takımıydılar, o yarıştan sonra yok oldular. Tsunoda kötü performans sergiliyor.

Alpine Imola'dan sonra ciddi bir adım atmış gibi görünüyor son 2 yarıştır. Motor gücü isteyen pistlerde bakalım nasıl performans sergileyecekler. Ocon çok iyi bir performans sergiliyor geçen seneye göre. Alonso'nun tek tur performansı kötü şu anda gelişmesi gerek.

Aston Martin kötü bir performans sergiledi. Geçen hafta yeni güncellemeler Stroll'un aracındaydı, ona rağmen Vettel, Stroll'ü geçmişti. Bugün yeni güncellemeler Vettel'e de verildi, iyi bir sıralama olmadı kendileri için.

Giovinazzi bu sene iyi gidiyor. Russell yine aracın üstüne çıktı.

Mick Schumacher daha yavaş arabasına rağmen Latifi'yi geçti. Şu ana kadar performansı çok iyi.

Yarın sıkıcı bir yarış olacak gibi duruyor pistin yapısından dolayı. Burada geçiş yapmak çok zor.

Barcelona pisti testler için çok güzel bir pist, her türlü viraj var, düzlük var. Ancak yarış için uygun bir pist değil. Barcelona öyle bir pist ki bu pistte hızlı olan genel olarak diğer pistlerde de hızlı oluyor. Bu yüzden güç sıralamasını belirlemek için Barcelona iyi bir pist.

Bugün bir hatası yoktu ama diğer yarışlarda vardı. İlk defa şampiyonluk yarışına giriyor, Hamilton'u yenmek için kusursuz olmak zorunda.

Bugün yoktu zaten. 1 zafer, 1 pole pozisyonu ve 1 hızlı turu kaybetti hataları yüzünden. Düzeltirse şampiyon olabileceğine inanıyorum.

Evet diğer yarışlarda hatalı olduğunu ben de belirttim. Dediklerin doğru. Şampiyon olabilmesi için kendi performansı sadece yeterli olmayacak. Redbull'un araç gelişimi, strateji, pit stop, şans faktörü ve Verstappen'in kusursuz sürmesi gerekiyor. Karşısındaki pilot çok nadir hata yapan bir pilot, hata yaptığında da genelde çok ballı biri HAM. Umarım Mercedes hegemonyasını kırar. Ümitli değilim açıkçası, umarım yanılırım.

Evet diğer yarışlarda hatalı olduğunu ben de belirttim. Dediklerin doğru. Şampiyon olabilmesi için kendi performansı sadece yeterli olmayacak. Redbull'un araç gelişimi, strateji, pit stop, şans faktörü ve Verstappen'in kusursuz sürmesi gerekiyor. Karşısındaki pilot çok nadir hata yapan bir pilot, hata yaptığında da genelde çok ballı biri HAM. Umarım Mercedes hegemonyasını kırar. Ümitli değilim açıkçası, umarım yanılırım.

2018'den beri yarış dışı kalmamış biri. Zor gibi geliyor bana Verstappen şampiyonluğu ama Hamilton'ın şansızlığı tutarsa bir ihtimal.

Geri
Yukarı