İsrail basını Trump yönetiminin İsrail'e F-22 satışı için onay verdiğini iddia ediyor

Yetkililer "Gündemimizde değil" diye açıklama yaptılar yaklaşık 4 gün önce. Trump bir hamle yaptı, Biden seçilince döndüler galiba. Ya da iddialar gerçek değildi.

Yetkililer "Gündemimizde değil" diye açıklama yaptılar yaklaşık 4 gün önce. Trump bir hamle yaptı, Biden seçilince döndüler galiba. Ya da iddialar gerçek değildi.

Yerine eş değer başka bir şey ya da başka bir hak verilmiştir. BAE'ye F35 satımına onay verilmesinin bir bedeli olmalı.

Peki PKK elinde keleşlerle gelip kaç tane karakolu yerle bir etti? Kaç tane askerimizi katletti? 80 milyonluk ülke olarak PKK sorununu sen çözebildin mi ki başka ülkeye bu konuda laf ediyorsun? Biraz düşün bakalım bir terör örgütü bir yere musallat olmuşsa neden yenilmiyor diye.

Sana biz bunu da anlattık. Nizami savaş ile gerilla savaşı aynı şeyler değil diye. Özellikle de o bölgedeki sivil halkın desteği olan bir terör örgütünü yok etmek için bütün o sivil halkın da yok edilmesi gerektiğini ve bunun da kamuoyu vicdanındaki karşılığının ağır olacağı için yapılamayacağını da anlattık. Bunları da sanki anlatmamışız gibi aynı şeyleri tekrarlamaya devam ediyorsun. Her bulduğu taşa saklanan, sivil halkın arasında konuşlanmış bir örgütü sivillerin tamamını katledemeden yok edemezsin.

Askerlik görmüş bizler, hatta bir tane de Foça'da komando olarak bulunmuş biri üşenmedi anlattı sana bunları birer birer.

Vietnam ve Kore savaşları ABD'ye karşı Kuzey Kore ya da Vietnam'a karşı değil, doğu ve batı bloğu arasında yapıldı. 2 farklı blok tarafından desteklenen 2 coğrafya sahibi var ortada, üstelik teknoloji şimdikinin çeyreği kadar bile değildi o dönemde seviye olarak. Şu anda o savaşlar olsa sonuçları senin öngöremediğin kadar ağır olur, eskiyi mumla ararsın. Yıl artık 1950-1960 değil, 2020.
Yalnız İsrail-Hizbullah savaşı öyle asimetrik değildi WİKİ'den okuma zahmetinden bulunursan anlarsın. 1950-1960'dan beri değişen fazla bir şey olmadı Tank, Hava Üstünlüğü, Piyade Savaşı aynı. Farklı bir şey varsa varsa bilmek isterim. Bu arada Vietnam Savaşı 1975'in ortalarına kadar sürdü. Sovyetler kore ve vietnam savaşlarında o kadar etkin değildi. Konu yine uçak alımından savaşlara gelmiş.
Konu yine uçak alımından savaşlara gelmiş. :D Forumda ne kadar çok savaş sever var, garip :D
F-22 bir yolcu uçağı değil, F-22 konusunda ne konuşacaktık?

Son düzenleme:
F-22 bir yolcu uçağı değil, F-22 konusunda ne konuşacaktık?
Konuş, konuş da F-22'den konuyu Türkiye - İsrail - İran savaşlarına bağlamak büyük başarı.

Tekrar haberin dedikodudan ibaret olduğunu ve İsrail'in F-22 alamayacağını söylüyorum.

Tekrar haberin dedikodudan ibaret olduğunu ve İsrail'in F-22 alamayacağını söylüyorum.

Buna eş değer bir şey verilmiştir yine... Kapalı kapılar ardında neler dönüyor kim bilir...

F 22'ye ben de ihtimal vermiyordum, zaten üretimi durdurulmuştu. Ama olsa bir savaşta F 22'lerin İsrail yanında olacağının garantisini almışlardır belki.

Kapalı kapılar ardında neler dönüyor kim bilir...
Güçlü lobi faaliyetleri sağ olsun, Orta Doğu'da en rahat at koşturan ve hesap vermeyen ülkelerden biri... Bizim F-35 sorunumuzu en çok etkileyen lobilerden birine sahipler.

Ama olsa bir savaşta F 22'lerin İsrail yanında olacağının garantisini almışlardır belki.
Böyle anlaşmalar daha mantıklı olacaktır. Bir platform satın almak, eğitimini almak, işletmek, planlamak çok meşakkatli işler. Çoğu kişi uçağı alıp parayı ödeyince işin bittiğini sanıyor ama arka planda o kadar şeyler dönüyor ki uçağın parasından çok o anlatılmayan konulara milyar dolarlar dökülebiliyor.

İsrail F-35, F-16 ve F-15 ile zaten yıkıp geçen bir ülke, hava kuvvetlerinin çok revizyona ihtiyacı yok.

Konuş, konuş da F-22'den konuyu Türkiye - İsrail - İran savaşlarına bağlamak büyük başarı.

İsrail F-22 alırlarsa bölgede ki "en büyük rakibi olan Türk Hava Kuvvetlerine atığı fark açılacak " diyorum konuyla alakasız mı? Sizde diyorsunuz İsrail Lobilerinin Türkiye'ye F-35 verilmesini istemediğini.

Geri
Yukarı