İsrail Gazze'ye 300'ün üzerinde hava saldırısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
:D Sorularıma cevap bile veremeyip tarihten zerre anlamayan birisine laf anlatmaya çalıştığım için kendime kızıyorum. Yazık... Bu kafayla sen oy kullanıp benim geleceğime karar veriyorsun ya en büyük kul hakkı da bu işte.

Yahu, güzelce tartışmıyorlar diyorsunuz. Sonra parmak ile kim olduğunu gösteriyorsunuz. Bir şey demedim bile. Adam düşüncesini sunuyor, karşı çıkıyorsun. İyi güzel. Kaba üsluba gerek var mı? Siz farklı düşünüyor olabilirsiniz. Kendinize göre haklısınızdır. Bir şey demedik zaten.

Hocam bakın bir daha izah ediyoruz. Filistin'in de İsrail'in de yaptıkları birbirlerinin aynısı. Birisi daha gelişmiş diğeri daha ilkel aradaki tek fark bu. Niye savunmamız gerekiyor? Masum insanın dini, dili ve ırkı fark etmez. Masum masumdur. Filistin'in de yaptığı İsrail'in de yaptığı aynı şey. Bu adamlar yüzünden millet niye birbirine düşüyor? Bakın objektif bakmanız lazım anlayın yahu valla dilimde tüy bitti.

Çaresizlik terörist olmayı gerektirmez. Terörizm hiç bir türlü savunulmamalıdır.

Ne terörizm'i ya. İyi güldüm. Sen gel adamların ülkesini işgal et sonra milletin topragına çök milleti evinden barkından kov burası benim evim de. Bunların ordusuda işgalci, halkıda. Gidip araştır, video izle. Adam geliyor bu ev artık benim ben Yahudi'yim diyor. Filistinliler kabul etmiyor. Yahudi olan adam: ben almasam başkası alacak çıkın gidin diyor :D İşgalcilere karşı ülkeni savunmak terörizm degildir. Siyasi olarak konuşmuyorum. Yoksa bir çok ülke İsrail'i ülke olarak tanıyor vs. Siz duygusal yaklaşıp masumlar ölüyor diyorsunuz ya, İsrail'liler için. Sizin anladıgınız dilden yazıyorum. İsrail işgalcidir. Ordusu insanları öldürüyor. İsrail'in halkı da Filistinlilerin evine barkına çöküyor. Bunlara ne yapsa yeridir. Ne masumu?

Arkadaşlar, konuyu saptırmayın. Konu İsrail ile Filistin arasında, yapılan yorumlara baktığımda, solcu,sağcı kavgası görüyorum. Farklı bir konu varsa, yeni konu açıp devam edebilirsiniz.

İsrail'in arkasında Amerika gibi süper devlet olmasa hemen işgal edilir ama Amerika işleri çok fazla bozuyor. O yüzden kimse bir şey yapamıyor.

Ne terörizm'i ya. İyi güldüm. Sen gel adamların ülkesini işgal et sonra milletin topragına çök milleti evinden barkından kov burası benim evim de. Bunların ordusuda işgalci, halkıda. Gidip araştır, video izle. Adam geliyor bu ev artık benim ben Yahudi'yim diyor. Filistinliler kabul etmiyor. Yahudi olan adam: ben almasam başkası alacak çıkın gidin diyor :D İşgalcilere karşı ülkeni savunmak terörizm degildir. Siyasi olarak konuşmuyorum. Yoksa bir çok ülke İsrail'i ülke olarak tanıyor vs. Siz duygusal yaklaşıp masumlar ölüyor diyorsunuz ya, İsrail'liler için. Sizin anladıgınız dilden yazıyorum. İsrail işgalcidir. Ordusu insanları öldürüyor. İsrail'in halkı da Filistinlilerin evine barkına çöküyor. Bunlara ne yapsa yeridir. Ne masumu?
Para ile sattıkları toprakları ne ara kendi toprağı olarak görüyormuşlar? Video ile tarih araştırılmaz. Belgelere ve makalelere bakın. Videoda anlatan nasıl yansıtmak isterse öyle yansıtır siz de inanırsınız işte araştırmayı da bilmek lazım.

Çocukların suçu ne oluyor İsrailli? Irkları mı? Bu yorumu yaparak en büyük ırkçılığı kendin yapıyorsun. Ne yapsalar yerdir diye bir düşünce tarzı olabilir mi ya? İyi o zaman Filistin de ölen çocukta İsrail de ölen çocuk değil mi?

O gün gelince Filistin emin ol karşımızda olur :D Gerçi çok bir şey değişmez anca mızrak falan fırlatırlar heralde.

Adamlar roket atıyor şehirlere roket daha ne yapsınlar. Ya sen ne cahil bir herifmişsin.
İsrail uçaklarla bombalıyor bu gelmiş İsrail bayrağı sallıyor , şakşakçılığı yapıyor.
Kadın çocuk demeden bombalayan, evleri dümdüz Filistin mezarı yapan zihniyeti meşru göstermeye çalışıyor.
Filistinliler terörist evet. Öldürülürken İsraillilere çiçek atmalıydılar.
Para ile sattıkları toprakları ne ara kendi toprağı olarak görüyormuşlar? Video ile tarih araştırılmaz. Belgelere ve makalelere bakın. Videoda anlatan nasıl yansıtmak isterse öyle yansıtır siz de inanırsınız işte araştırmayı da bilmek lazım.
Arkadaş tarafsız. 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı