İsrail Gazze'ye 300'ün üzerinde hava saldırısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim 21 yaşındaki gencim intihar ederken neredeydiniz? Benim kahvecim, arkadaşım intihar etti. Onlar mı daha önemli? Daha 2 hafta önce 9. kattan adam atladı. "yeter artık çocuklarıma bakamıyorum o zaman baba olmama ne gerek var" diyerek kendini yaktı. Benim vatandaşım pazardan biber topluyor . Elin Filistin'lisine ses çıkaracağınıza gidin bunlara ses çıkarın.
Olur mu kardeşim saçmalama, filistini savunup arkamız sıkıştığı zaman filistin bize yardıma gelecek, süper güç yapacak bizi bunlar önceden düşünülmüş şeyler. Bugün soba borusuyla füze atarlar yarın nükleer bonba yapıp bize de verirler.

@Semihfuat32
Bak sürekli ayni kalıplar. Konu ne, İsrail Filistin savaşı. Eee ne konuşalım burada?

21 yaşındaki gencim intihar ederken neredeydiniz?

Biz sanki bunlara intihar etsinler mi dedik. Hepsine sesimizi çıkartıyoruz zaten.
Ben de ilk önce ülkemi düşünüyorum zaten.

Birkaç gün önce Muhammed'in adını kullanarak Filistinli küçük çocukların fotoğraflarını paylaşan adamlar Filistin İsrail'e füze atmış diye seviniyor. Oradaki masum çocuklar nanoteknoloji ile korunuyor sanki. Birde neden bizim askerimiz Kudüs'e gitsin? Neden bu kadar umrumuzda? Bırakın ne oluyorsa olsun. Sanki o saldırıları Müslümanlar yapsa 10 milyon tweet atacaklar. Sıkıyorsa engelle İsrail'i. Öyle Twitter'dan sallayarak savaş kazanılmaz. İsrail arkasına güçlü müttefikleri alıyor. Zeki mühendislerle güçlü roketler, uçaklar yapıyorlar. İsrail'de hem erkekler hem kadınlar uzun süre askerlik yapıyorlar. Değerli paramızı neden Filistin'e değil de fakirlikten ağlayan ülkemize harcamıyoruz? Devlet neden aldığı vergilerin hakkını vermiyor?

@Semihfuat32
Bak sürekli ayni kalıplar. Konu ne, İsrail Filistin savaşı. Eee ne konuşalım burada?

Biz sanki bunlara intihar etsinler mi dedik. Hepsine sesimizi çıkartıyoruz zaten.
Ben de ilk önce ülkemi düşünüyorum zaten.
Aynen ses çıkartılıyor. 400 bin tweet atıldı sadece Filistin için. Benim vatandaşım için sadece 4 bin tweet atıldı. Bizim Filistin diye değil intihar edenler için başlık atmamız lazım. Her gün 1 kişi intihar ediyor. Geçen haftada esnaf kendini astı.

Zonguldak'ta emekli bir maden işçisi, iki katlı binanın üst katındaki evinin balkonunda kendini astı. Mahalleli ise telefonla fotoğraf çekmeye çalıştı.

Aynen ses çıkartılıyor. 400 bin tweet atıldı sadece Filistin için. Benim vatandaşım için sadece 4 bin tweet atıldı. Bizim Filistin diye değil intihar edenler için başlık atmamız lazım. Her gün 1 kişi intihar ediyor. Geçen haftada esnaf kendini astı.
400 bin mi? Biraz az olmadı mı?

Çanakkale savaşındaki savaş doktriniyle zamanımızdaki lojistik vs aynı mı?

Askerin günlük tayına bak mesela:
Kuru üzüm, ekmek.
Silahlar ne?
Mavzer var.
Üstünde kıyafet yok.

Simdi sence aynı mı şartlar?
Bugün Türkiye kendi hava savunma sistemini, silahını vb. üretebilen bir ülke.

Tabii ki değişmeyen şeyler var.
Onlar hastaneleri bombalar biz yapmayız.
Onlar çoluk çocuk kadını esir alır biz almayız.

Zonguldak'ta emekli bir maden işçisi, iki katlı binanın üst katındaki evinin balkonunda kendini astı. Mahalleli ise telefonla fotoğraf çekmeye çalıştı.

Güzel duyar koca bir aferin sana.💯

Askerin günlük tayına bak mesela:
Kuru üzüm, ekmek.
Silahlar ne?
Mavzer var.
Üstünde kıyafet yok.

Simdi sence aynı mı şartlar?
Bugün Türkiye kendi hava savunma sistemini, silahını vb. üretebilen bir ülke.

Tabii ki değişmeyen şeyler var.
Onlar hastaneleri bombalar biz yapmayız.
Onlar çoluk çocuk kadını esir alır biz almayız.
Hocam terör örgütü üstlerine 1500 tane roket fırlatıyor ve İsrail canla başla bu füzeleri engellemeye çalışıyor, Türkiye ye aynı şekilde PKK füze atsa Kürt halkı sokağa dökülüp yakıp yıksa kusura bakma ama doğuyu haritadan sileriz. Sivil yerleşim yerlerinde konuşlanıp füzeleri falan oradan atıyorlar İsrail mecburen buraları bombalamak zorunda eğer yapmazsa oradan her dakika saldırı alacak ve terör örgütü de sivillerin arkasına sığınıp füze atıyor, İsrail bombalayınca aha bakın sivil öldürüyorlar diyorlar, ama halbuki kendi attıkları füzeleri savunamasaydı İsrail şimdiye katliam olmuştu.
Edit: Ayrıca çocuklarla falan alıp veremediği yok İsraillilerin, videoları araştırırsanız çocuklarla İsrail askerlerinin çok iyi geçindiğini görebilirsiniz. O gördüğünüz bombalanmış çocuk resimleri falan hep yalan dünyayı kandırmak için çocuklara makyaj yapıp oynatıyorlar böyle, sallamıyorum internette çokça video var araştırın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı