İsrail masum ayağına mı oynuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düzenli orduyla terör örgütü arasındaki farkı şimdi anladın mı diye soracağım da, cevabı belli. Şimdi Hamas sivilleri, hedeflenecekleri merkezlerinde tutacak, İsrail Hamas yuvalarını vuracak ama bu terör örgütünün orada tuttuğu siviller de ölecek. Ondan sonra terörist İsrail diyeceksin, o sivilleri orada canlı kalkan olarak tutan umurunda olmayacak. Neden? Çünkü onlar Müslüman, İsrail Yahudi. Bir gün birilerinin çıkar savaşının içinde canlı kalkan olarak kalırsan, çaresizce öleceğin o anı beklersen anlarsın bunun ne demek olduğunu.

Empati yok, vicdan yok, gerçekçilik yok, öngörü yok, araştırma yok, geçmişten ders alma yok... Ne var? Birilerinin gazıyla yorum yapmak var sadece.
Hocam o kadar haklısınız ki ama malesef bizim medyamız bu dediklerinizi aktarmıyor veya aktarmalarına izin verilmiyor, bazı kişilere bunu açıkladığın halde bana gelip sen müslümanı savunacaksın hristiyanı değil diyor(yahudi oldukların haberleri bile yok).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şarkıyı açıp gidesim var bu dünyadan artık valla gördükçe insanlar bu kadar kör olamaz diyorum.

Rica etsem takip ettiğiniz haber kanallarını atar mısınız bende takip etmek istiyorum. Genelde Twitter'da atılıyor sanırsam.

Düzenli orduyla terör örgütü arasındaki farkı şimdi anladın mı diye soracağım da, cevabı belli. Şimdi Hamas sivilleri, hedeflenecekleri merkezlerinde tutacak, İsrail Hamas yuvalarını vuracak ama bu terör örgütünün orada tuttuğu siviller de ölecek. Ondan sonra terörist İsrail diyeceksin, o sivilleri orada canlı kalkan olarak tutan umurunda olmayacak. Neden? Çünkü onlar Müslüman, İsrail Yahudi. Bir gün birilerinin çıkar savaşının içinde canlı kalkan olarak kalırsan, çaresizce öleceğin o anı beklersen anlarsın bunun ne demek olduğunu.

Empati yok, vicdan yok, gerçekçilik yok, öngörü yok, araştırma yok, geçmişten ders alma yok... Ne var? Birilerinin gazıyla yorum yapmak var sadece.

Önceki yazılarımda İsrail masumlarının da ölmemesini istediğimi, Filistin'in derdinin sadece işgalciler olduğunu belirtmiştim. Fakat görüyorum ki, bir işe yaramamış. Sağlık olsun.

Peki madem. Siz haklısınız.
Bunun haklılıkla hiçbir alakası yok. Sen, sana söylediğim şeyleri çok yanlış bir yerinden alıyorsun. Bunun vicdanla ve gerçekçilikle ilgisi var.

1980-1990 yılları arasında Filistin, dış ülkelerdeki desteklerinin büyük kısmını neden kaybetti biliyor musun? Yaser Arafat'ın kendi örgütüyle sivillere karşı yaptığı saldırılardan dolayı Filistin o desteğini kaybetti. Sonra ne oldu? Yaser Arafat bunun ona bir getirisi olmadığını fark ettiğinde 1990-1993 yılları arasında bir sürü barış müzakeresi yaptı. O zamanlarda yaptığı bu hatanın telafisi sayesinde 1994-2008 yılları arasındaki Filistin'in meşruluğu korundu.

Sonra ne oldu peki? Bir gün birden bire Gazze'den İsrail'e roketle saldırılar başladı, 1980'li yıllara geri dönüldü. Hay Allah işe bak, bunu yapan ve Filistin'in meşruiyetini yok eden hangi terör örgütü acaba? Baş harfi "H" ile başlıyor, düşün bir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı