İsrail masum ayağına mı oynuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bazıları var ya SİHA yollayalım vuralım alalım falan diyorlar. Savaş oyunu sanıyorlar herhalde. Arada onlarca sözleşme var sen o sözleşmelerden birini çiğnersen gör bakalım gönderdiğin SİHA nasıl 3. dünya savaşını başlatıyor.

Bunun haklılıkla hiçbir alakası yok. Sen, sana söylediğim şeyleri çok yanlış bir yerinden alıyorsun. Bunun vicdanla ve gerçekçilikle ilgisi var.

1980-1990 yılları arasında Filistin, dış ülkelerdeki desteklerinin büyük kısmını neden kaybetti biliyor musun? Yaser Arafat'ın kendi örgütüyle sivillere karşı yaptığı saldırılardan dolayı Filistin o desteğini kaybetti. Sonra ne oldu? Yaser Arafat bunun ona bir getirisi olmadığını fark ettiğinde 1990-1993 yılları arasında bir sürü barış müzakeresi yaptı. O zamanlarda yaptığı bu hatanın telafisi sayesinde 1994-2008 yılları arasındaki Filistin'in meşruluğu korundu.

Sonra ne oldu peki? Bir gün birden bire Gazze'den İsrail'e roketle saldırılar başladı, 1980'li yıllara geri dönüldü. Hay Allah işe bak, bunu yapan ve Filistin'in meşruiyetini yok eden hangi terör örgütü acaba? Baş harfi "H" ile başlıyor, düşün bir.

Hocam ne bu sertlik? Sakin olun. Niyetim iyi merak etmeyin :D. Ben sadece Filistin bağımsızlığını istiyorum. Hamas'ın çocuklarla ilgili ne yaptığını da araştırıyorum.

Bazıları var ya SİHA yollayalım vuralım alalım falan diyorlar. Savaş oyunu sanıyorlar herhalde. Arada onlarca sözleşme var sen o sözleşmelerden birini çiğnersen gör bakalım gönderdiğin SİHA nasıl 3. dünya savaşını başlatıyor.
Onlar Türkiye Dünyayı doyuruyor zanneden radikal marjinal Sözde Müslümanlar.

Her şey o kadar kolaydı zaten. Dış politika HOI 4'e benzemez. Devlet menfaatini her şeyin üstünde tutmak lazım.

Call of Duty oynuyoruz sanki her şey çat-pat olmuyor.

Dostum abartma istersen ancak şaşırtmadın yaşın küçük büyük ihtimalle animeci dostum dünya öyle işlemiyor haberin olsun.
Avatarımda anime ppsi diye animeci olduğunu söyleyen arkadaşım, zamanında bize isyan etmek yerine yanımızda olup, birlikte olsalardı bunlar olmayacaktı fakat bu dediklerim olmadı ve meyvelerini yiyorlar fazla umrumda değil orada ne olduğu. Filistin diye bir ülkeyi tanımıyorum zaten.

Esad rejimi, İdlib'i Ramazan'ın son gününde İsrail Filistinlilere yönelik saldırılarını sürdürürken bombaladı ve ateşkesi ihlal etti. M4 otoyolu çevresi de bombalanan bölgelerden.

#sondakika

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı