İsrail roketleri ile yıkılan binalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Filistin meselesi Türkiye hükümeti için siyasidir, insani değildir.

Yapılan katliamlara üzülsem de şehitler dahil her şeyin üzerinden siyaset yapan bir hükümete hiçbir şekilde destek vermem. İstedikleri kadar bağırsınlar israile asla diş geçiremezler.

Yolsuzluk yapacaklarına, inşaat ile uğraşacaklarına bilim ile uğraşıp hak, hukuk için adımlar atsalarda belki çözüm bulurlardı.

Sonuçta RTE zamanında bir söz söylemişti, demokrasi bizim için ama değil araçtır, diye. Bu cümlesinden her şey ortaya çıkıyor.

Son olarak "mehmetçik filistine gitsin" diyen akılsızlar gitsinler o filistinlilerin birinci dünya savaşı sırasında kaç tane mehmetçik öldürdüklerini saysınlar.
Altına İmzamı attım.
Adamlar öldürüyor bombalıyor hamas 1 roket atsa İsrail 10 katını yapıyor ne yapmalarını bekliyorsun koyun gibi boyunlarını uzatıp kesmelerini mi beklesinler? İsrail insanları öldürsün katletsin ama kendini savunuyor olsun Müslüman'lar da karşılık verince mi terorist oluyorlar?

İsrail mi boyun uzatsın adam diyor ki 1 atarsan 10 atarım. Hâlâ saldırıyorsun. Salak saçma.

@Furkan45
İsrail 10 katını atıyor ise bu onun gücüyle alakalıdır. Sanki Hamas elinde sınırsız cephane olsa hepsini atmayacakmış gibi konuşma.
Ben koyun olsunlar demiyorum, kendileri başlattı zaten. Sen öncesinde para ile sattığın toprağa beleşe konacağını düşünüyorsan öyle kolay değil o işler.
İsrail tamamen katletmek istese anında yapabilecek güce sahip bir ülke, emin ol kışkırtmalara karşılık veriyor. Sırf İsrail saldırıya geçse AB, Amerika anında arkasında olacak.
Hamas'ın küçük çocukları canlı bomba olarak kullanması, PKK'nın ele başlarından olması ve Filistin'in PKK'lıları yetiştirmiş olması İsrail'in mi suçu? Bu bir sorun ve düzeltilmeli, arapseverlik yapmayın diyoruz hala arapseverlik yapıyorsunuz. Yazık cidden yazık, Filistin'in dünyaya tek bir katkısı yok. Yok olsa da dünya bir şey kaybetmez, İsrail'in asıl amacı Hamas'ı devirmek zaten. Adamlar da PKK ile yıllardır uğraşıyor.

Kurtuluş savaşında Filistin'in kaç tane askerimizi şehit ettiğini araştır, hiçbir şekilde araplar dostumuz değildir ve asla olmayacaktır. Bunlarla ne masaya oturulur ne de anlaşma yapılır, yüzyıllardır diğer ırkları ve devletleri sırtlarından bıçakladılar.

Veriler dümense dümen olduğuna dair kanıt göster. PKK ile IŞİD karşıt gruplar ayrıca, burada ne demek istedin anlamadım.
Hiçbirinin birbirinden farkı yok. Bu kadar basit. Lafı evirip çevirmeye de gerek yok. Doğuda dağ tepe yaşayan keleşli adamlardan bahsediyorum. Adı sanı önemli değil. Patlattığı bombalara, yaktığı canlara bakarım.
Daha attığım ateistleri tanımıyorken yaptıkları faaliyetlerden bahsettin. Attığının dümen olduğunu da senin bilmen lazım. Kaç tane arkadaşın, eşin, dostun oh be öldürdük şu kendi vatandaşımızı diyor? Kimse. Çünkü bu örgütlerin hepsi bize de karşı ve dini kullanıyorlar.
Bir bize kalmış şu dine inanları korumak, mazlumlara bakmak.
Irkçı olduğun kadar araştırmıyorsun da. İnsana insana muhtaçtır bir kere. Zaten Türkiye'nin bir şey yapmayacağından, yapamayacağından bahsettim.

Altına imzamı attım.

İsrail mi boyun uzatsın adam diyor ki 1 atarsan 10 atarım. Hâlâ saldırıyorsun. Salak saçma.

İsrail değil. Gelseler senin ülkeni de işgal etseler saldırmayacak mısın? Topraklarını geri almaya çalışmayacak mısın? Saçma sapan konuşup durmayın İsrail işgalci ve İslam düşmanı bir ülke.

Hiçbirinin birbirinden farkı yok. Bu kadar basit. Lafı evirip çevirmeye de gerek yok. Doğuda dağ tepe yaşayan keleşli adamlardan bahsediyorum. Adı sanı önemli değil. Patlattığı bombalara, yaktığı canlara bakarım.
Daha attığım ateistleri tanımıyorken yaptıkları faaliyetlerden bahsettin. Attığının dümen olduğunu senin bilmen lazım. Kaç tane arkadaşın, eşin, dostun oh be öldürdük şu kendi vatandaşımızı diyor? Kimse. Çünkü bu örgütlerin hepsi bize de karşı ve dini kullanıyorlar.
İşine gelmeyince, dini kullanıyorlar, gerçek İslam böyle değil şöyle. Ben destekçileri ne kadar ona bakarım ve milyonlarca destekçileri var bunların. İşine gelmeyince yalan anket. Al Jazeera poll shows alarming levels of support for ISIS Al Jazeera bile anket yapmış, %81 destekliyorum diyor.
Irkçı olduğun kadar araştırmıyorsun da. İnsana insana muhtaçtır bir kere. Zaten Türkiye'nin bir şey yapmayacağından, yapamayacağından bahsettim.
Bana Irkçı diyorsun da Suriyeli gördüğünde ne yapıyorsun acaba çok merak ediyorum.

Bana Irkçı diyorsun da Suriyeli gördüğünde ne yapıyorsun acaba çok merak ediyorum.
Bunu yapanlara bende kızıyorum. Zaten hükümet yanlısı falan değilim. Zamanında çok hata yapıldı. Gidip muhalefeti de desteklemem. Tabi başka yöntemler uygulanabilirdi. Örneğin sınırlara göçebeler için şehirler vs. kurarlardı ve aramıza karışamazlardı. Bizi de kimse etkileyemezdi.

Bazı düzgün Suriyeliler var. Yine genelleme yapıyorsun.
İşine gelmeyince, dini kullanıyorlar, gerçek İslam böyle değil şöyle. Ben destekçileri ne kadar ona bakarım ve milyonlarca destekçileri var bunların.
Bir sürü ateist saydım sana o zaman bende sana onları gösterip katilsin diyeyim. Nasıl fikir? Tabi ki de berbat bir fikir. Destekçilerini de kendin bilmen lazım, aynı topraklarda değil miyiz?

Teknoloji geliştirmenin, ateistlikle veya Müslümanlıkla bir alakası yok. Ben size ateist bir sürü bilim adamı da sayarım, Müslüman bir sürü bilim adamı da. Bu konu, kendini geliştirmekle alakalı.

Bunu yapanlara bende kızıyorum. Zaten hükümet yanlısı falan değilim. Zamanında çok hata yapıldı. Gidip muhalefeti de desteklemem. Tabi başka yöntemler uygulanabilirdi. Örneğin sınırlara göçebeler için şehirler vs. kurarlardı ve aramıza karışamazlardı. Bizi de kimse etkileyemezdi.

Bazı düzgün Suriyeliler var. Yine genelleme yapıyorsun.

Bir sürü ateist saydım sana o zaman bende sana onları gösterip katilsin diyeyim. Nasıl fikir? Tabi ki de berbat bir fikir. Destekçilerini de kendin bilmen lazım, aynı topraklarda değil miyiz?
Bana cımbızlama yaparak şu ateist şunu yapmış diyorsun ya bana toplumla gel dostum. Arabayı, tankı, telefonu hep gayrimüslim toplumlar geliştirmiş.
Teknoloji geliştirmenin, ateistlikle veya Müslümanlıkla bir alakası yok. Ben size ateist bir sürü bilim adamı da sayarım, Müslüman bir sürü bilim adamı da. Bu konu, kendini geliştirmekle alakalı.
Bana somut örneklerle gel. Demokrasi kavramını ortaya atanlar gayrimüslimler, kadınlara haklar tanıyan gayrimüslimler, araba üretenler gayrimüslimler, aya roket atanlar gayrimüslimler. 2-3 müslüman bilim adamı göstermekle olmuyor bu iş. Bilim ve Teknoloji diyince, İslam akla son gelen şeylerden.

Bana cımbızlama yaparak şu ateist şunu yapmış diyorsun ya bana toplumla gel dostum. Arabayı, tankı, telefonu hep gayrimüslim toplumlar geliştirmiş.

Bana somut örneklerle gel. Demokrasi kavramını ortaya atanlar gayrimüslimler, kadınlara haklar tanıyan gayrimüslimler, araba üretenler gayrimüslimler, aya roket atanlar gayrimüslimler. 2-3 müslüman bilim adamı göstermekle olmuyor bu iş. Bilim ve Teknoloji diyince, İslam akla son gelen şeylerden.

Ne kadar saçma bir şey bu. Bunun dinle inançla bir alakası yok ki. Gayrimüslim diye tabir ettiğimiz adamlar çalışıyor, Müslüman diye tabir ettiğimiz insanlar çalışmıyor. Eee, bu konuda İslam'ın suçu ne?

Şimdi tüm Müslümanlar büyük icatlar yapsa(keşke) sen "İslam ne güzel bir din." mi diyeceksin? Bence hayır. Sadece adamları takdir edeceksin, bu kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı