İsrail'e atılan füzeler imha edilirken

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki de hazırlık yapıyorlardı şimdiye kadar. Çünkü bu seferki Filistin daha farklı. İsrail'in iki kentinde denetimi sağladılar. Hamas'ın sivil öldürüp öldürmediği konusunda bir bilgim yok. Eğer bilerek ve isteyerek öldürüyorlarsa o zaman durum farklı olur.

O zaman müslüman olduğu için değil de, insan olduğu için gidiyor gibi düşünün :).
Hamas'ın sivil öldürme konusunda, birkaç saat önce İsrail'de bir yolcu otobüsüne bomba attılar. Yaklaşık 40 kişi ölmüştü sanırım, ölü sayısını hatırlamıyorum.

Hamas'ın sivil öldürme konusunda, birkaç saat önce İsrail'de bir yolcu otobüsüne bomba attılar. Yaklaşık 40 kişi ölmüştü sanırım, ölü sayısını hatırlamıyorum.
O sivillerin asker olduğuna dair bir şeyler duymuştum. Dediğim gibi bir bilgim yok. Hamas eğer asker ve polis olmayan sivil masum insanları öldürüyorsa o zaman Filistin haklı davasında haksız duruma düşer. Tek dileğim haksız duruma düşmemeleri.

"Türk çocuğu, artık Arap çölleri için kanını dökmeyecektir."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kafanızı boşa yormayın.

Belki de hazırlık yapıyorlardı şimdiye kadar. Çünkü bu seferki Filistin daha farklı. İsrail'in iki kentinde denetimi sağladılar. Hamas'ın sivil öldürüp öldürmediği konusunda bir bilgim yok. Eğer bilerek ve isteyerek öldürüyorlarsa o zaman durum farklı olur.

O zaman müslüman olduğu için değil de, insan olduğu için gidiyor gibi düşünün :).
İnsanlık meselesi ise hadi beyler toplanın gidiyoruz. Buradan yazmak kolay tabii. Kardeşim git o zaman. Kızılay'a gönüllü olarak gir git Filistin'e.

Sivillerin yerleşimlerine yüzlerce roketle saldırmaya başka bir şey denmez. İsrail'in Iron Dome sistemi olmasaydı şu anda binlerce sivilin ölüm haberini okuyor olurduk. Gerçi iki yüzlüler ölen Yahudi "halk" olunca sevinirlerdi orası da ayrı konu...

Masum insanın ve sivillerin dini, dili, milliyeti olmaz. İnsandır!

@381258 Tabii canım yerleşim mahallelerine roketle saldırmanın amacı hiç sivilleri öldürmek olur mu? Gül atıyorlar aslında ama İsrail çok alınıyor... İsrail şu anda Lod'da sivil katliamı yapmıyor meşruluğunu koruması gerektiği için. Kontrollü denetimle geri çekildi, Hamas'ın meşruluğu var mı ki bunu korumak için soykırım yapmamayı tercih etsin? Hamas her durumda bir terör örgütüdür.

Bir şey derdim ama, demeyeyim hocam. Kesin bilgim olunca söylerim. Hamas'a kesin olarak terör örgütü denmemeli.

O sivillerin asker olduğuna dair bir şeyler duymuştum. Dediğim gibi bir bilgim yok. Hamas eğer asker ve polis olmayan sivil masum insanları öldürüyorsa o zaman Filistin haklı davasında haksız duruma düşer. Tek dileğim haksız duruma düşmemeleri.
Haksız duruma düştüler çoktan. Az önce okudum 3 kişi ölmüş.

İnsanlık meselesi ise hadi beyler toplanın gidiyoruz. Buradan yazmak kolay tabii. Kardeşim git o zaman. Kızılay'a gönüllü olarak gir git Filistin'e.

Yani söylenecek çok şey var ama ben ceza yemekten sıkıldım. Boşuna yorma kendini deveye hendek atlatırsın kitlelere rasyonel düşünceyi öğretemezsin.

@SideWinder Hocam sizce böyle mi?

Şimdi önerme doğru ama bu hipotezi denemek için modern bir füze atmak gerekir. Ancak buna da imkan yok.

Üzerine tartışılır ama burası yeri değil bence, ayı bir konu açılırsa uzun uzun anlatırım. Radar sistemlerini, güdüm sistemlerini, itki sistemlerini, imha sistemlerini, muhimmatları...

İki dakika ayrıldım, sayfalarca mesaj gelmiş... :D Böyle hararetli konularda mühendislik tartışılmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı