İşsiz bir mezun neler yapabilir?

Luantex

Femtopat
Bu sene üniversiteden mezun olup aile evine döndüm. Ailem ve akrabalarım sürekli iş bulup bulamadığımı soruyor. Hiçbir yere giremedim çünkü hiçbir vasfım yok ama bunu aileme söylemeye utanıyorum. Aldığım diploma elimde süs gibi duruyor, hiçbir faydasını görmüyorum. Çok kötü hissediyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Bölümünüzü bilmeden bir şey söylemek zor. Mezunlar için stajlar var (Mezun adam nasıl staj yapıyor ki diye sormayın onu ben de anlamadım da var işte) onlara başvurabilirsin. Her bölümde var mı bilmiyorum, bilgisayarda var.

Sonuçta öğretmenlik okudum hocam, hiçbir yerde öğretmene ihtiyaç yok.
Öğretmen olmayın o halde. İngilizce konuşup yabancılarla anlaşmanız gereken uluslararası bir şirkete girebilirsiniz.
Oteller, telekomünikasyon şirketleri, turizm şirketleri vs. vs.. Öğretmenlikten daha da iyi olabilirler.

Öğretmen olmayın o halde. İngilizce konuşup yabancılarla anlaşmanız gereken uluslararası bir şirkete girebilirsiniz.
Oteller, telekomünikasyon şirketleri, turizm şirketleri vs. vs.. Öğretmenlikten daha da iyi olabilirler.
Asgari ücretten fazlasını vermiyor ve köle gibi çalıştırıyor çoğu şirket ne yazık ki.

Bu sene üniversiteden mezun olup aile evine döndüm. Ailem ve akrabalarım sürekli iş bulup bulamadığımı soruyor. Hiçbir yere giremedim çünkü hiçbir vasfım yok ama bunu aileme söylemeye utanıyorum. Aldığım diploma elimde süs gibi duruyor, hiçbir faydasını görmüyorum. Çok kötü hissediyorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Bence enazından fiverr gibi platformlardan çeviri işleri yaparak iş bulana kadar biraz para kazananbilirsiniz.

Konuyla alakasız olacak ama evde İngilizce öğrenirken neler yapmamız gerek bilgi verebilir misiniz? Oyunlardan az biraz öğrendim enazından basit şekilde konuşulanları anlıyorum frieds falan izlerken yarıdan fazlasını anlıyorum ama konuşmam sıfır.

Asgari ücretten fazlasını vermiyor ve köle gibi çalıştırıyor çoğu şirket ne yazık ki.
Bir yerden başlamadan nasıl yükselmeyi bekliyorsun peki? Bu ülke böyle işliyor. Hak ettiğini bulacaksın diye ne zamana kadar aramaya devam edeceksin?
Her iş öyle değil ayrıca. Çok güzel işlere de insanlara da denk gelebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı