Okuduğunuz okuyacağınız veya mezun olduğunuz mühendislik bölümleri neler?

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Merhabalar arkadaşlar. Sosyal'de böyle bir konuya rastlayamadım ve üyelerin hangi mühendislik bölümünü tercih edeceğini ya da neden ettiğini, memnun olup olmadığını, gelecek görüp görmediğini hem merak ettim hem de merak edenler için yardımcı olması dolayısıyla sormak istedim.

Mühendislik bölümünüzü, sınıfınızı, hangi dalı seçtiğinizi, memnun olup olmadığınızı ya da mezun olduysanız iş imkanlarının ve şartlarının ne seviyede olduğunu paylaşırsanız yeterli olacaktır. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten mühendis olup da buralarda gezinen pek fazla kişi de yoktur tahminimce.
Ben dahil birkaç kişi var da (yakın olduklarımın ne iş yaptığını az çok biliyorum) dediğin gibi pek ilgi çekmiyor şaklabanlık yapılan konulara göre :)

Ben dahil birkaç kişi var da (yakın olduklarımın ne iş yaptığını az çok biliyorum) dediğin gibi pek ilgi çekmiyor şaklabanlık yapılan konulara göre :)
Aslında gençlerin ilgisini çeker. Mühendislerin ilgisini çekmiyor. Burada çok fazla lise ve öncesi arkadaşımız var. Onların ilgisini kesinlikle çeker.

Ben makine mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Mekaniğe ve makinelere her zaman merakım vardı bu yüzden seçtim. Çok memnunum iyikide seçmişim diyorum. İş imkanı olarak geniş bir sektör var neredeyse her dalda iş bulunuyor. Belki yurtdışına bile çıkma olasılığım var.

Mühendislik bölümünüzü, sınıfınızı, hangi dalı seçtiğinizi, memnun olup olmadığınızı ya da mezun olduysanız iş imkanlarının ve şartlarının ne seviyede olduğunu paylaşırsanız yeterli olacaktır. Teşekkürler.

Elektrik Elektronik mühendisliği. Zor bir bölüm, gömülü sistemler ve mikroişlemciler üzerine uzmanlaşmaya çalışıyorm. İşleri daha da zorlaştırıyor bu. Ama bölümümü seviyorum, Lise başladığımda kafama koymuştum okuyacağımı, arada Bilgisayar Mühendisliği'ne, hatta Uçak Mühendisliği'ne baktığım da oldu ama EE ile yola devam ettim.

Hocam, böyle ciddili konulara pek yanaşmaz kimse. Zaten mühendis olup da buralarda gezinen pek fazla kişi de yoktur tahminimce. @SideWinder var bildiğim. Var olanlar da söylemiyor muhtemelen.

Okuyan ya da mezun olan insan sayısı zamanla azalıyor ya. İş güç, okul, günlük koşuşturmacalar derken zaman bulmak zorlaşıyor. Ama Havacılık, Programlama, Elektronik gibi alt forumlarda, bu tarz kişileri bol bol görüyorum. Asında ciddi olmayan işlerle uğraşmıyorlar desem, yeridir. :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı