Üniversite mezunu işsiz ve askere gitmek istemeyen biri ne yapabilir?

Hastalığın varsa veya gözün belli bir derecede bozuksa rapor alabilirsin ya da çürük yersin ama çürük raporu almaktansa bedelli yap daha iyidir.

Git o zaman Suriye'de yaşa. Hükümeti falan da savunmuyorum ama bu yazdığın şey bencilce ve şımarık bir çocuğun yazacağı türden bir şey. Ben de askere gitmek istemiyorum bunun için yurt dışında üniversite kazanmaya çalışıyorum. Olmazsa da bedelli yapacağım. Sen ne yaptın da askerliğini iptal edelim?

Hastalığın varsa veya gözün belli bir derecede bozuksa rapor alabilirsin ya da çürük yersin ama çürük raporu almaktansa bedelli yap daha iyidir.

Hocam zaten şu an askerlik istedikleri için iş bulamıyorum. Hastalığım yok da neden 120 bin TL devlete vereyim ki? Sebep bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu kadınların askere gitmeyip erkeklerin gitmesi değli, arkadaşın askere gitmemek için ağlaması. Duyar değil gerçek. O zaman ben de gitmek istemiyorum askere, hadi tüm orduyu terhis edelim. Dediğiniz şey mantıklı mı sizce?

Ailemden istesem bedelli parası verirler ama 1 gün bile gitmek istemiyorum. Kadınlarla eşit vatandaşlık haklarına sahipsek böyle ekstra bir sorumluluğu almam haksızlık olur. Ayrıca kapalı mekan fobim var bir yerde zorla tutulduğumu hissedince deliriyorum.

Bence böyle bir zihniyetten kurtulmak için askere gidin fobi falan kalmaz askerde kötülemek için söylemiyorum.

1. dünya ülkelerinde ancak yapılabilecek bir şey. Ortadoğunun göbeğindeyken sence sadece profesyonel askerlerden oluşan bir orduya geçilebilir mi, hem de bu kadar sarhoş bir dış politikamız varken?
Ek olarak değiştiremeyeceğin bir sistemin içinde olduğun için ağlıyorsun şu an. Dediklerinde haklısın, kadın erkek eşit olmalı, askerliğin içeriği tuvalet temizlemek ve içtimaya çıkmaktan ibaret olmamalı, savaş zamanı dışında halktan asker seçilmemeli fakat bunların yanında ülkede doğru olmayan milyar tane şey var zaten, hepsi de birbirini tetikliyor. Haklı olsan da yapabileceğin bir şey yok bu konu hakkında.

Bence böyle bir zihniyetten kurtulmak için askere gidin fobi falan kalmaz askerde kötülemek için söylemiyorum.
Zihniyetimde yanlış olan nedir dostum ? Eşit haklar eşit sorumluluk getirmeli diyorum sadece.

1. dünya ülkelerinde ancak yapılabilecek bir şey. Ortadoğunun göbeğindeyken sence sadece profesyonel askerlerden oluşan bir orduya geçilebilir mi, hem de bu kadar sarhoş bir dış politikamız varken?
Diyanet işlerine 95 milyar tl olarak verilen bütçeyle hayli hayli kurulur. Saray yapacak para varsa ona da vardır merak etme.

Zihniyetimde yanlış olan nedir dostum? Eşit haklar eşit sorumluluk getirmeli diyorum sadece.

Yok o anlamda değil işte birisinden emir alamıyorum falan demişsiniz o anlamda dedim eğer aileniz çok zengin değilse bunlara alışmak zorundasınız. Askerde buna iyi bir adım olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı