ISS'lerin bilinen sorunları ve artıları

Ben KabloNet kullanıcısıyım. 100Mbps internet kullanıyorum. 95Mbps geliyor. Müşteri hizmetleri diğerlerine göre ilgili. Aradığınız zaman ilgileniyorlar ve düzelttiklerinde arayıp düzeldi mi diye soruyorlar. 2 yıl taahüt ve yanında sinemaTV paketi ile 15 liraya 100Mbps internet kullanıyorum.
Ping: 8.
Not: Önceden Türk Telekom kullanıyordum ve bir daha asla kullanmam Türk Telekom.

Merhabalar, öncelikle konunun açılma sebebi son zamanlarda çok artan "X firmasına geçilir mi?" Tarzındaki sorunların artışı. Ben de bu sebepten ötürü böyle bir liste yapmak istedim. Eğer gözden kaçırdığım bir şey varsa aşağıda yazarsanız eklerim. Aşağıda yazdığım firmaların hepsini bir süre kullandım. Yaşadığım problemleri ve yaşanan problemleri yazmaya çalıştım.

Türk Telekom'un eksi ve artıları:
- Vaat edilenden düşük hız.
- Paket kaybı.
- Anlık kopmalar.
- Taahhütlü olması.

+ Müşteri hizmetlerinden kolayca sorun çözebiliyorsunuz.

Türk.Net'in eksi ve artıları.
- Internet kopması.
- Müşteri hizmetlerinin olmaması.

+ Yapa altyapısındaysanız yüksek upload ve download hızı.
+ Düşük ping değerleri.
+ Genelde vaat edilen hızı kullanırsınız.
+ Taahhütsüz olması.
+ Başka ISS'den geçişte belli bir miktar cayma bedelini karşılaması ve arkadaşını getir kampanyası.

NetSpeed'in eksi ve artıları.
- Paket kaybı ve yüksek ping değerleri.

+ Taahhüt olmaması.
+ Müşteri hizmetleri var.
+ Yüksek hız.
+ Kopma çok az oluyor.

Kablonet'in eksi ve artıları.
- Paket kaybı çok oluyor. Oyun oynamak için ideal değil.
- Taahhüt var.

+ Verdikleri modemler bayağı iyi oluyor.
+ Müşteri hizmetleri ilgili.
+ Yüksek bağlantı hızı.

Millenicom'un eksi var artıları.
- Anlık kopmalar.

+ Yüksek bağlantı hızı.
+ Belli bir ek ücretle modem kiralayabiliyorsunuz.
+ Taahhütlü veya taahhütsüz siz seçebiliyorsunuz.

Turkcell Superonline'ın eksi ve artıları.
- Yüksek fiyatlar.
- Taahhütlü.
- Indirme hızı düşük.

+ Yüksek yükleme hızı.
+ Ilgili müşteri hizmetleri.
+ Kopma ve paket kaybı sorunları yok gibi.

Turkcell Superbox'ın eksi ve artıları:
- Kopmalar ve paket kayıpları. (Oyun için tavsiye etmiyorum.)
- Yüksek fiyatlar.
- Düşük indirme ve yükleme hızı.
- Taahhütlü.

+ Taşınabilir.
+ Altyapı yoksa bile kullanılabilir.

D-Smart Net'in eksi ve artıları:
- Düşük yükleme ve indirme hızları.
- Kopmalar ve paket kayıpları.
- Taahhütlü.
- Fahiş fiyatlı.
- Diğer tüm ücretler de çok pahalı.

+ Televizyon izlemeyi seviyorsanız D-Smart ile kullanabilirsiniz.
+ Müşteri hizmetleri ilgili.

Vodafone Net'in eksi ve artıları:
(Bunu ben bilmiyorum kullanmış arkadaşlar yazarsa sevinirim.)

Digitürk Net'in eksi ve artıları:
(Bunun adını yeni duydum hiç kullanmadım. Kullanmış arkadaşlar yazarsa sevinirim.)

Burada yanlış bilgi var ben Kablonet'i 6-7 yıldır kullanıyorum oyun oynuyorum en iyi ping bende oluyor nasıl oyun oynamaya ideal değil burada atmasyon bilgiler vermeyin.

Burada yanlış bilgi var ben Kablonet'i 6-7 yıldır kullanıyorum oyun oynuyorum en iyi ping bende oluyor nasıl oyun oynamaya ideal değil burada atmasyon bilgiler vermeyin.
Sen sorun yaşamıyorsun diye genel olarak böyle bir sorun yok değil. Aynen atmasyon bilgi bak.

Sen sorun yaşamıyorsun diye genel olarak böyle bir sorun yok değil. Aynen atmasyon bilgi bak.

Kardeşim ona bakarsak diğerlrindede bu sorunu yaşıyorlar %80-85 net bir şekil belki daha fazla sorun yaşamıyor, yani burada evet atmasyon bir sürü ISS var hepsinde oluyor sorun, burada neyini kötülüyorsun bak burada yazanlar var, bende arıza yok diye arıza bende de var yazan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ona bakarsak diğerlerinde de bu sorunu yaşıyorlar %80-85 net bir şekil belki daha fazla sorun yaşamıyor yani burada evet atmasyon bir sürü İSS var hepsinde oluyor sorun burada neyini kötülüyon bak burada yazanlar var bende arıza yok diye arıza bende de var yazan yok.
Kötülemedim ki. Bence en iyi İSS KabloNET şu an. Bulunduğum yerde olsa kullanırdım. Paket kaybı sorunu yaşayan çok kişi var demek istedim.

Kötülemedim ki. Bence en iyi ISS Kablonet şu an. Bulunduğum yerde olsa kullanırdım. Paket kaybı sorunu yaşayan çok kişi var demek istedim.

Ama şimdi diğer ISS'lerde hiç olmuyormuş bir Kablonet'te oluyormuş gibi yazmışsın ayrıca herkes memnun tektük oluyor ama o sorunu gün içinde çözüyorlar.

Geri
Yukarı