İştahım açıldı

Bilgi olsun diye yazıyorum. Sağlık açısından herkes yemek ile birlikte veya yemekten sonra su için demiş ancak bu bazı kişilerde hastalık yapıyor. Su alkali mide ise asidik bir ortam yani birbirinin tam tersi. Siz yemek yediğinizde sindirim için mideye gidiyor mide asit salgılayarak sindiriyor ancak siz su vs içtiğinizde bu asidik ortamı bozuyorsunuz ve mide daha fazla asit salgılıyor buna bağlı reflü, gastrit, ülser, hazımsızlık gibi mide rahatsızlıkları ortaya çıkıyor. Su, yemekten yarım saat önce ile yemekten 1 saat sonra içilmesi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarı aç gezmeye alışabilirsiniz şahsen tok karın olmaktan nefret ederim her zaman yarı aç gezmek çok daha rahattır. Diğer türlü uykulu ya da üşengeç moda sokabiliyor insanı.

Ayrıca doğru mekik çektiğinizden emin olun gerçekten bilen birine danışın veya videolarına bakın kendi başına mekik çekenlerin %90'ı yanlış yapıyor çünkü boşa gitmesinler :D

Spor yapmak doğal olarak acıktırır arada meyve tüketmeyi ve bol sıvı almayı alışkanlık edinin illa sorun ya da kilo alacağım olarak görmenize gerek yok bu durumu.

Hocam bacaklarımı koltuğun altına sıkıştırıyorum, hiç kıpırdamıyor, 2 parmağımı kafamın bir yanına, diğer 2 parmağımı diğer yanına koyuyorum, öyle çekiyorum, normal 200 çekiyordum ama azalttım, hepsini bir anda çekiyorum bu arada.

Bilgi olsun diye yazıyorum. Sağlık açısından herkes yemek ile birlikte veya yemekten sonra su için demiş ancak bu bazı kişilerde hastalık yapıyor. Su alkali mide ise asidik bir ortam yani birbirinin tam tersi. Siz yemek yediğinizde sindirim için mideye gidiyor mide asit salgılayarak sindiriyor ancak siz su vs içtiğinizde bu asidik ortamı bozuyorsunuz ve mide daha fazla asit salgılıyor buna bağlı reflü, gastrit, ülser, hazımsızlık gibi mide rahatsızlıkları ortaya çıkıyor. Su, yemekten yarım saat önce ile yemekten 1 saat sonra içilmesi gerekiyor.
Bu yanlış bir bilgi. Mide her zaman aynı miktarda asit göndermiyor. Midedeki pH sensörlerine göre göndermesi gerektiği miktarı ayarladığından dolayı bunun bir zararı yok. Kısaca zararı yok, faydası var denilebilir. Yiyecekleri yumuşattığından dolayı midedeki sindirime yardımcı olur.

Geri
Yukarı