İstanbul depremi geliyor mu?

Yıllardır söyleniyor bu aslında ama bizim millet başına gelmeden akıllanmıyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan tatbikatı herkes depremden mi korkacağız diyerek trolledi, dalga geçti. Ben çok kişi gördüm böyle. Bu yazdığıma gelip duyar kasacak arkadaşlara şimdiden söyleyeyim şuan olan depremler hakkında konuşmuyorum. İstanbul depremi hakkında konuşuyorum.

Tetikler mi tetiklemez mi orasını bilmiyorum ama şu kesin önümüzdeki 10-20 yıl içinde çok yüksek ihtimalle gerçekleşecek. Devletten bu konuda bir adım atması yönündeki umudunuzu kesin,bir şey yapmayacaklar. O yüzden sizin önlem almanız lazım. Evinizdeki eşyaları sabitleyin,evinizde yaşam üçgeni olabilecek olası bölgeleri belirleyin,deprem çantası hazırlayın,ailenizle tatbikat yapın. Aslında bu önlemler yetersiz. Asıl alınması gereken önlem binaları sağlamlaştırmak ama canım sosyal devletimiz için yandaşa para akıtmak bu konudan daha önemli maalesef.

Bugün İstanbul yakınlarında gerçekleşen 2.7’lik deprem ile dün Selanik yakınlarında gerçekleşen 4.9’luk deprem sizce 2000’lerin başından beri konuşulan Büyük İstanbul Depremi için bir tetikleyici olabilir mi?

Düşüncelerinizi bekliyorum.
Hocam 2019 da 5.8 oldu etkilemedi 2.7 lik mi etkileyecek hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı