İstanbul Sunucularında Yüksek Ping

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Normalde İstanbul bursa arası 1-2MS fark var diye biliyorum. İstanbul'da ADSL kullanan akrabam LoL'de ve Valorant'a 8-9MS alırken ben VDSL kullanmama rağmen LoL'de 13MS alıyorum. Valorant'e ise 11-14 arası alıyorum.

Bursa'da hız testinde çıkan ping değerlerim:

9771433470.png

İstanbul sunucularında bu kadar ping çıkıyor:

9771439018.png

Normalde benim İstanbul sunucularına ping atarken 6-7MS atmam gerekli. Fakat 10MS atıyorum. Bunu sorunu nasıl çözebilirim? Normalde eski modemde 15MS alıyordum LoL'den. ASUS AC-750 geçtim 13MS düştü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde İstanbul bursa arası 1-2MS fark var diye biliyorum. İstanbul'da ADSL kullanan akrabam LoL'de ve Valorant'a 8-9MS alırken ben VDSL kullanmama rağmen LoL'de 13MS alıyorum. Valorant'e ise 11-14 arası alıyorum.

Eki Görüntüle 617069

Eki Görüntüle 617070

Normalde benim İstanbul sunucularına ping atarken 6-7MS atmam gerekli. Fakat 10MS atıyorum. Bunu sorunu nasıl çözebilirim? Normalde eski modemde 15MS alıyordum LoL'den. ASUS AC-750 geçtim 13MS düştü.

Yoğunluktan dolayıdır.

Yoğunluktan dolayıdır.

Her zaman böyle gecelerdede 13MS.
Ping farkı olması normal. Ben Manisa'dan İstanbul'a 16 ms ile bağlanıyorum.
Not: VDSL kullanıyorum.

Manisa'dan 16MS ile bağlanıyosan benim bursadan 8-9 ile bağlanmam gerek.
Milletin derdine bak ben İzmir'de CS'de 50 60 pinge şükrediyom. Fiber bile yok.

Bende de fiber yok CS:GO'da 30 ile oynuyorum onlarda pek sıkıntı yok fakat TR sunucusunda yüksek.

Eki Görüntüle 617069

Eki Görüntüle 617070

Sağlayıcı trafiği doğrudan sunucuya aktarmak yerine ara sunucularda gezdiriyor buda size yansıyor. Tek yapabileceğiniz sağlayıcı ile görüşmek. Telekomun bunu sorundan kabul etmeyeceğini garanti verebilirim. Bol şanslar.

Sağlayıcı trafiği doğrudan sunucuya aktarmak yerine ara sunucularda gezdiriyor bu da size yansıyor. Tek yapabileceğiniz sağlayıcı ile görüşmek. Telekom'un bunu sorundan kabul etmeyeceğini garanti verebilirim. Bol şanslar.

Sorun olarak saymazlarsa kafalarına iki şlak atarız. Beyinleri yerine gelirde gibirnette ping düştü mü?

Telekomun Bursa-İstanbul hattı sorunlu büyük ihtimalle normalde 2-3ms fark olması gerekir Bursa içiyle.
Zira Ankara-İstanbul 5ms Eskişehir-Ankara 2ms Turkcellde.

Yeni konular

Geri
Yukarı