Şırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 asker şehit

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şırnak'ın Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan, içinde 13 personelin bulunduğu ve kalkışından kısa bir süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılması sonucu kaza kırıma uğrayan AS 532 Cougar tipi helikopterde şehit düşen askerlerin cenazesi olay yerinden alınarak ambulanslarla Şırnak'a getirildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ
Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada "İlimiz Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan coogeer tipi helikopterimiz kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

TSK AÇIKLADI: 13 ASKER ŞEHİT OLDU

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nden helikopter kazası ile ilgili şu açıklama yapıldı:
31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir.
Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Şırnak'ın Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan ve kalkışından kısa bir süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılması sonucu kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit düşen askerlerin cenazesi Şırnak Devlet Hastanesi morguna getirildi.

Kaynak: Son dakika... Şırnak'ta askeri helikopter düştü: 13 asker şehit
Kaynak: 31 mayıs 2017 şırnak helikopter kazası
Olay ile ilgili, Arda Mevlütoğlu'nun atmış olduğu çarpıcı tweetler:
Arda Mevlutoglu on Twitter

Bu tweetlerin doğruluk oranı yüksektir. Geçmiş olsun. Allah rahmet eylesin.

Küfür etmeyelim, lüzumsuz bir davranışta bulunmuş mesajı silinmiş. İçim kan ağlıyor isterse gülen yüz atsın umursamıyorum hiç bir şeyi. Unutmayalım ama. Gerçi bunu da unutacağız. Kaza deyip geçecekler. 13 ev? 13 aile? 13 genç fidan. En iyi komutan, en iyi silah arkadaşları, bu rütbeler kolay mı kazanılıyor, yılların emeği bilgisi tecrübesi bir kaç saniye de yok oluyor.

Nefes filminde geçtiği gibi...
45 saniye!
45 saniye sadece...
45 saniye, makyajlı, topuklu bir kadın çıkar şehit oldu der, o da haklı, o kadar şehit haberi sunmuştur ki alışmıştır o da. 45 saniye lan. Yılların emeği 45 saniye de ''çarptı, şehit oldular'' ve bitti.

Cehennem sıcağı derecesinde bir ateş düşüyor o annenin yüreğine. 45 saniye mi? 45 yıl geçmez o acı. Gözlerimle gördüğüm için biliyorum. Gariban çocuğu lan bunlar! Anadolu'nun tertemiz, yüzünde nur olan, bakmaya kıyamayacağımız gencecik çocuklar, utanırdım yüzlerine bakmaya, öyle temiz kalpliler ki. Ama kimler gidiyor? İşte bahsettiğim bu çocuklar. Ayağında düzgün bir ayakkabısı dahi olmayan bu çocuklar.

Genç, yaşlı ne fark eder! Hepsi ana kuzusu bunların. Yazık. Tutamıyorum gözyaşlarımı, dik duracakmışım, bunlar olağanmış, yaşıyormuşuz aynı şeyleri. Yoruldum abi diyerek haykırmak istiyorum. Ama öyle alıştırmışlar ki... Öyle alışmışız ki. Çıkın dışarı, kimler nasıl eğleniyor, gülüyor değil mi...

Halen daha kıçıkırık popçuların topçuların fenomenlerin hallerini konuşuyoruz!
Bu ne giymiş!
Bu ne almış!
Bunun sevgilisi kimmiş!
13 asker için kimsede ses seda yok ki. Olsa da bir kaç gün sürüyor.

Ulu Türk milleti, ulu olmayı artık hiç hak etmiyorsun, yüce Türk milleti, nerede senin asker sevgin, nerede senin vatan bayrak sevgin. Nerede? Alıp getireyim. Kim aldı bu duyguyu bizden alıp koyalım şu milletin yüreğine, ben dayanamıyorum. Yazık, of, bittim, kahroldum demekle yetiniyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı