İstanbul'da ne yenir?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Sağlık sorunlarımdan dolayı 1-2 haftada 1 İstanbul'a gidiyorum. Bir günümü güzel lezzetlere ayırmak istiyorum. Farklı yerlerden lezzetlerde olur çok güzel kebap yapan yerlerde olur. Böyle bir liste hazırlayabilecek var mı?

Bir akşam vakti eminönü'nde balık ekmek yemeni tavsiye ederim, ve evet fotoğraflar seni açıktırabilir. 😜

"Baaaaaaalık Ekmek! Baaaaaaalık Ekmek!"

398FE705-E650-4BB8-887D-C0CCC0F9CB80.jpeg

07505AB2-4DC2-47FB-911B-9BB943B2266A.jpeg

F18E71E3-584B-4436-A0C9-BC1D842808C8.jpeg

AA939E6A-38EB-4ED7-ADC2-4BD00D5E8599.jpeg

AFCAD03B-5B62-40E5-8535-21C5AF5BF29C.jpeg

7776F628-DBE5-48C1-B06D-ACBD68EB0696.jpeg

Bol balıklı günler 🐟

Arnavutköye gidebilirsen var ya acayip güzel bir köfteci var. Şamlar köftecisi. Şimdi çok artmıştır fiyatı gitmeyeli oldu biraz ama 1000 TL versem değer o derece güzel köftesi var. İster ekmek arası ister porsiyon olarak yiyebiliyorsunuz. Arnavutköy ıssız yerdir çok fazla kişi yaşamaz orada. Sırf o köftesi için ta uzaklardan bu köfteciye gelen var. Cumartesi babamla giderim belki. Çok uzun zaman oldu özlemişim. İstanbul'a gelip o köfteciyi denemezseniz çok ayıp olur. Google'a "İstanbul tarihi şamlar köftecisi yol tarifi" yazarsanız çıkar.

O köfteciye gitmedim ama o bölge çok güzel çok sakin bir yer. Şamlar barajına balık tutmaya giderdim hep.

Bir akşam vakti eminönü'nde balık ekmek yemeni tavsiye ederim, ve evet fotoğraflar seni açıktırabilir. 😜

Eki Görüntüle 1594640

Eki Görüntüle 1594641

Eki Görüntüle 1594642

Eki Görüntüle 1594644

Eki Görüntüle 1594645

Eki Görüntüle 1594643

Bol balıklı günler 🐟

Yemiştim hocam zamanında tam böyle denizin yanında teknede yapıyorlardı balıkları, babam çok sevmişti ama ben çok balık seven birisi değilim. Yine de teşekkürler.

Yemiştim hocam zamanında tam böyle denizin yanında teknede yapıyorlardı balıkları, babam çok sevmişti ama ben çok balık seven birisi değilim. Yine de teşekkürler.

Rica ederim 😜, tarihi merkezefendi köftecisini deneyebilirsiniz, aynı semt içerisinde bulunuyorum ve her ay bir kere giderim, harikadır.

Bana kalırsa pek bir halt yenmez. Kaliteli yemek yapan yerler maaşının, kalanları da midenin içinden geçer.

Ama güzel tatlı yenir. Divan Pastanesi'ni tavsiye ederim küçük pastaları 10/10 kalite ve lezzette.
Mutlaka bakacağım.

Bu arada Eminonu balikcilarina sakin gitmeyin. Hepsi mafyalarin adamlarinin yeri. Islerine ozen gostermezler. Cok caniniz cekerse elde alin. Sakin mekanlarindaki masalara oturmayin hicbirinin, kaba davranirlar ve bir an once cikmaniz icin taciz ederler maalesef. Ben Arnavutkoy'deyim her yerde kebabcilar var sec birini fark etmez.

Mutlaka bakacağım.

Sanıyorum Yemeksepeti ile sipariş de verilebiliyor ama kendi pastaneleri çok hoş oturmak için. En popüleri Prive isimli olan lakin ben alttaki antep fıstıklısının üzerine tanımam.

Sanıyorum Yemeksepeti ile sipariş de verilebiliyor ama kendi pastaneleri çok hoş oturmak için. En popüleri prive isimli olan lakin ben alttaki antep fıstıklısının üzerine tanımam.

Bir sürü restoranı var, yolumun üstünde olan bir tanesine girip bu 2'sini alırım. Teşekkürler.

Bu arada eminonu balikcilarina sakin gitmeyin. Hepsi mafyalarin adamlarinin yeri. Islerine ozen gostermezler. Cok caniniz cekerse elde alin. Sakin mekanlarindaki masalara oturmayin hicbirinin, kaba davranirlar ve bir an once cikmaniz icin taciz ederler maalesef. Ben arnavutkoy'deyim her yerde kebabcilar var sec birini fark etmez.

Eminönünde biz teknede yaptıkları bir yere oturmuştuk. Gayet güleryüzlüydüler.

Yeni konular

Geri
Yukarı