İtempazar'dan Valorant hesabı alırken dolandırıldım

Merhaba arkadaşlar. Ben ıtempazar'dan bir hesap beğendim ve satın aldım. Adam Gmail falan değiştirdi, sonra bir daha ayarlara girmeye çalıştım, girmiyor. Bir baktım adam benim mail kopyası bir mail ile değiştirmiş. Nasıl olur anlamıyorum. Hiçbir bağlantısı yoktu. Ben de mallık yapıp siparişi onaylamıştım. Desteğe yazdım satıcıya ulaşmaya çalıştılar, satıcı bilmiyormuş RP'si atıyor. Ne yapabilirim?

Hocam yasal yollara başvurmaktan başka çareniz yok Riot satın aldığınız bir hesap konusunda size yardımcı olamaz.

Azcık gerçekçi olun, alıcı muhtemelen reşit dahi değil. Dava açacak, para harcayacak, dava o günden o güne ertelenecek...
Dostum bütün olayı kaydı almış, elinde gayet net kanıtlar var ve benim tavsiyem bilişim suçlarından şikayetçi olması. Ayrıca bu olayın reşit olmakla alakası yok, ailesine bu durumu anlatıp durumla ilgili bahsedebilir.

1705084746638.png

Riot destek ile hiç bir şekilde haklı çıkamaz veya hak taleb edemezsin, çünkü Riot kurallarına göre aykırı bir durum, hesap paylaşımı yasak. Riot desteğe hesabı satın aldım diye mesaj at diyen arkadaşlar hangi kafada bunu söylüyor anlamıyorum. Öte yandan bu tür siteler yasal yollara başvurduğunuzda kimlik bilgilerini verebiliyor. Kendilerine sorarsanız yardımcı olurlar. Riot kurallarına göre hesap paylaşımı yasak olabilir, fakat para karşılığında bir şey satın alıyorsunuz ve bu sizin elinizden geri alınıyor, dolayısıyla dolandırıyorsunuz. Bu da kanunen suçtur.

Riot destek ile hiç bir şekilde haklı çıkamaz veya hak taleb edemezsin, çünkü Riot kurallarına göre aykırı bir durum, hesap paylaşımı yasak. Riot desteğe hesabı satın aldım diye mesaj at diyen arkadaşlar hangi kafada bunu söylüyor anlamıyorum. Öte yandan bu tür siteler yasal yollara başvurduğunuzda kimlik bilgilerini verebiliyor. Kendilerine sorarsanız yardımcı olurlar. Riot kurallarına göre hesap paylaşımı yasak olabilir, fakat para karşılığında bir şey satın alıyorsunuz ve bu sizin elinizden geri alınıyor, dolayısıyla dolandırıyorsunuz. Bu da kanunen suçtur.
Bunu anlatıyoruz ama arkadaşlar anlamıyor. Burda konu riot hesabı olup ya da olmaması değil satıcı, alıcıya bir şey satıyor ve vaat ettiği şeyi vermiyor bu dolandırıcılık oluyor kanunen.

Geri
Yukarı