İtemsatış'ta ilan satılmadan satış yapıldığı için 650 TL dolandırılmak

Arkadaşlar, Roblox adlı oyunda İtemsatış üzerinden item vs. satıyorum. Bir arkadaşa 200 TL kadar item sattım ve güvendim bayağı öbür gün benden 650 TL kadar kılıc siparişi verdi, ben de güvendiğim için o ilanı satın almadan 650 TL'lik kılıcları teslim ettim fakat ondan sonra kendisi para yatıracağım bekle vs. diyerek oyalamaya başladı, en sonda şikayet edeceğim vs. yazdım görüldü attı ve bir şey yazmadı. İtemsatış'ın berbat desteğine yazdım fakat kendilerine sorumluluğun bana ait olduğunu söylediler. Ne yapabilirim? Tüm emeğim gitti :(
Sizin suçunuz :). Ne yapabilir ki? İlan oluştursaymış yardımcı olabilirlerdi. Soğuk su tavsiyemdir.
Geçmiş olsun, bir soğuk su için. Suç sizde. Emniyete başvurabilirsiniz, yardımcı olabilirler.
Yardımcı olmazlar?

Yardımcı olmazlar?
İtemsatış sitesi sorumluluk almıyor olabilir, onların yapacağı bir şey yok zaten fakat ortada sanal da olsa bir eşya karşılığı para taahhüdü var ve gerçekleşmemiş. Bir dolandırıcılık, hırsızlık arz eder. Polis hemen o an yapanı bulup ters kelepçe yapmayacak elbette fakat bir suçu işleyenin yargıya teslim edilmesi polisin görevi.

Geri
Yukarı