İthalatçı Garantili Telefon Alınır mı ?

TRSami01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İthalatçı garantili ve distrübistör (yanlış yazdıysam affola) garantili 2 çeşit cihaz satılıyor. İthalatçı olanlar daha ucuz. Bunun garantisini firma veriyormuş. Mesela samsung telefonunuz var ithalatçı garantili. Samsunga değil o firmaya yollayıp tamir ettiriyormuşuz. Bende böyle ithalatçı garantili bir telefon almayı düşünüyorum. Bunların imeisi hakkında bir fikriniz var mı ? Normal telefonlar yurtiçi kayıtlı oluyor. İthalatçı garantili olanlar yurtdışından gelip kayıtlı mı oluyor yoksa onlarda mı yurtiçi sayılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullanıyorum imzama bakınız, ithalat yoluyla kaydedilen diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Kontrol edersin alınca, iade hakkınız var 14 gün içerisinde internetten alacaksanız.

Alınır neden alınmasın, genellikle onların türkiyede üretimi yada satışı olmuyor.Olmadığın için ithalatçı garantisiyle yurtdışından garantisini sürdürüyorlar, ama yurtiçine 1 yıl yurtdışına 1 yıl veren firmalarda oluyor tabii.Sonuç olarak anlayacağın biçimde, yurtdışında üretilip satışı yapılan ama Türkiye'de satışı yapılmayan halk'a sunulmayan telefonları yurtdışından yurtiçine satma şekli diyebiliriz.Hiç bir şekilde sorun ile karşılaşmazsın garantisinide güzel bir şekilde sağlayabilirsin, ama alacağın yerlere dikkat et.

günümüz resmi servislerin ilgisizliği ve özensizliği altında alınır. ALDIM :) Bozulmadı. Bozuladabilir.. Şu telefon yada elektronik cihaz kaskoları işe yarıyor mı bilmiyorum ama 200-300 tl Farkla resmi garanti alacağıma onu alırım. En azından benim hatalarımı da telafi eder.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı