İthalatçı garantili telefon alınır mı?

ismailatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı
İyi günler, geçici süreliğine(5-6 ay) telefon almayı düşünüyorum.
Samsung Galaxy A10 almaya karar verdim.
Vatan -> 1549 TL
N11 -> 1069,90 TL (İthalatçı delta servis garantili)

Sorum; Hangisinden almak?
Hiç ithalatçı garantili telefon almadım veya kullanmadım. Ama fiyat farkı göz önünde bulundurulduğunda 1/3 fark var ve değeceğini düşünmüyorum.

Not: Bir önce ki telefonumu 2014 yılında almıştım, HTC One M9. Pili şarj olmuyordu desem yeri. %100'de çıkarıp, %75'le geri takıyordum. Dün pili değiştirmek için telefonu açtım, ilk önce anakartın pille bağlantı kurduğu yeri yaktım(duman çıktı, koku geldi), neyse çalışır dedim, devam ettim, bu da yetmez gibi pili çıkartırken ekranın anakart ile bağlantı kurduğu yerde ki bağlantıyı kopardım. Pes etmedim yine devam ettim, sonuç olarak telefon çalışmadı.
Edit: Ayrıca telefonun; 2 kere ekran, 2 kere pil ve 1 kere tuş takımını değiştirdim. Ama hala tıkır tıkır çalışıyordu düne kadar :)

Not-2: Yazılım geliştiricisiyim.

Farklı düşüncelere, yorumlara açığım.

Telefonda olabildiğince ucuza kaçan bir kitle var. Aslında bir nebze haklılar. Telefonda sorun olunca genellikle seni suçluyorlar ve garantinin bir anlamı kalmıyor. Şayet telefonunda bariz bir sorun yoksa. Bu yüzden bu arkadaşlar ucuzu seçip ileride sorun olunca ücreti karşılığı yaptırıp yine Türkiye garantili versiyona göre karda oluyorlar. Aslında mantıklı. Hem sen de 5-6 ay kullanacağını söylüyorsun. Alınabilir yani garantisiz değil ne de olsa ithalatçı da olsa bir garanti var ortada.

5-6 Ay gibi kısa bir süre için alacaksanız alın gitsin arkadaşın da dediği gibi kendi kendine de bozulsa suçlu sizsiniz sonuçta garantisiz değil ortada bir garanti var

İthalatçı garantili onarım olduğunda yan sanayi parça takıyorlar. İstanbulbilişim benim yedek parça tedarik ettiğim bir yerden yedek parça alıyormuş :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı