İtopya.com Dolandırıcı mı?

Bir yerden birşey alırken arayın ben bu ürünü sizden almayı düşünüyorum yakın zamanda indirim olacak mı diye en uygun fiyatta olsa bir iki gün sonrası yada sonraki haftanin indirim kataloğu ellerinde olabilir yada indirime gireceğini biliyor olabilirler.Boylece kendinizi keriz hissetmez ve iade yapıp indirimlisini alacam diye 10 gün banka iadesi beklemezsiniz.Cogu firmanin indirimleri her sene aynıdır en fazla iki hafta farkla günleri degisir.Suan dolar yüksek diye de çoğu zaman indirime giriyor elektronik ürünler satışlar düşük diye.

Para iadesi yapıldı indirimli şekil de almayı planladığım pc bu sefer üstüne 2900tl den 3500tl oldu 600tl zam ile piste çıkmış vaziyette artık elektronik cihaz alacağım zaman en son itopya.com tercihim olacaktır ve çevrem de hiç kimseye önermeyeceğim katiyyen.
Ayrıca salı günü resmi tatil diyen olmuş 12 den sonra itopya açıktı ve pazartesi günü de aynı şekilde bekledim

3200 TL'den düşmüş dediniz, zaten bir ürüne indirim geliyorsa indirimden sonra eski fiyatının üstüne çıkacağı aşikar. Genelde bazı sitelerde bu olay hiç sekmez. Googlede itopya'nın çalışma saatlerine bakabilirdiniz. Mağzanın açık olması demek bütün kısımlarının açık olacağını göstermez. Nitekim Vatan Bilgisayarda da aynı şey mevcuttur, haftasonu bir ürün iadesi için veya değişim gibi bir şey olucaksa sizi haftaiçi çağırabilirler, haftasonu bazı mağzaların bazı bölümleri çalışmıyor. İtopya fiyat konusunda normal günlerde pahalı ama indirim geldiği zamanda sağlam indirim gelebilir diyer yerlere göre. Klavye aldım ve piyasada o fiyata alma gibi bir imkanım yoktu, 1 gün sonrada klavyenin indirimi bitti. Kişisel yaşadığınız problemleri mağzalara komple yıkmamanızı öneririm. Bu işlerde acemi olduğunuz için zaten başınıza böyle bir şey gelip direk savcılık felan filan yazmışsınız. İşi bilen biri veya az tecrübeli olan biri bu tür sıkıntıları yaşamaz. Ürün alırsınız arızalı vs. çıkar işlem yapılmaz bu konuda yerin dibine vurabilirsiniz firmaları ama bu tür olaylar firmanın sorunu değildir çünkü herşey ortadadır. Aradığınzda sordunuz mu neden telefon kapalı olduğunu merak ettim bunu. Resmi tatil olan yerlerde veya cumartesi - pazar günleri kafanıza göre her istedğiniz kişiyle muhattap olamazsınız bazı firmalarda buda onlardan bir tanesi.

3200 TL'den düşmüş dediniz, zaten bir ürüne indirim geliyorsa indirimden sonra eski fiyatının üstüne çıkacağı aşikar. Genelde bazı sitelerde bu olay hiç sekmez. Googlede itopya'nın çalışma saatlerine bakabilirdiniz. Mağzanın açık olması demek bütün kısımlarının açık olacağını göstermez. Nitekim Vatan Bilgisayarda da aynı şey mevcuttur, haftasonu bir ürün iadesi için veya değişim gibi bir şey olucaksa sizi haftaiçi çağırabilirler, haftasonu bazı mağzaların bazı bölümleri çalışmıyor. İtopya fiyat konusunda normal günlerde pahalı ama indirim geldiği zamanda sağlam indirim gelebilir diyer yerlere göre. Klavye aldım ve piyasada o fiyata alma gibi bir imkanım yoktu, 1 gün sonrada klavyenin indirimi bitti. Kişisel yaşadığınız problemleri mağzalara komple yıkmamanızı öneririm. Bu işlerde acemi olduğunuz için zaten başınıza böyle bir şey gelip direk savcılık felan filan yazmışsınız. İşi bilen biri veya az tecrübeli olan biri bu tür sıkıntıları yaşamaz. Ürün alırsınız arızalı vs. çıkar işlem yapılmaz bu konuda yerin dibine vurabilirsiniz firmaları ama bu tür olaylar firmanın sorunu değildir çünkü herşey ortadadır. Aradığınzda sordunuz mu neden telefon kapalı olduğunu merak ettim bunu. Resmi tatil olan yerlerde veya cumartesi - pazar günleri kafanıza göre her istedğiniz kişiyle muhattap olamazsınız bazı firmalarda buda onlardan bir tanesi.
Mağazanın sahibi ile iletişime geçerek ancak sorunu çözdüm acemi olmam ile alakası yok pislik atmaya da çalışmıyorum %50 olarak itopya müşterileri şikayetçi siz de diğer %50. Cumartesi pazar zaten iletişime geçen olmadı saatlerce telefon başın da bir insanın cevap beklediğini düşünürsek aklına iyi ve kötü bir sürü düşünce gelebilir neyse teşekkürler.

Nanokatalog' da aynı durum başıma gelmişti soğutucu sipariş etmiştim ertesi gün indirime girdi ben de ilkini iptal etmeden ikinciyi sipariş ettim indirimli fiyattan. Daha sonra da ilkini tedarik sürecindeyken iptal ettim site üzerinden de iletişimle bildirdim 2 hafta içerisinde paranız hesabınıza aktarılır dediler. Neyse efendim o sıra İncehesap'da Black Friday indiriminde NZXT soğutucuyu indirimde gördüm bu sefer Nanokatalog'dan 2. siparişimi de iptal ettirdim. Paramı da iade ettiler kartıma velhasıl NZXT x72 yi aldım. Keşke sen de indirimli fiyattan sipariş edip sonra ilkini iade etmeyi deneseydin.

Nanokatalog' da aynı durum başıma gelmişti soğutucu sipariş etmiştim ertesi gün indirime girdi ben de ilkini iptal etmeden ikinciyi sipariş ettim indirimli fiyattan. Daha sonra da ilkini tedarik sürecindeyken iptal ettim site üzerinden de iletişimle bildirdim 2 hafta içerisinde paranız hesabınıza aktarılır dediler. Neyse efendim o sıra İncehesap'da Black Friday indiriminde NZXT soğutucuyu indirimde gördüm bu sefer Nanokatalog'dan 2. siparişimi de iptal ettirdim. Paramı da iade ettiler kartıma velhasıl NZXT x72 yi aldım. Keşke sen de indirimli fiyattan sipariş edip sonra ilkini iade etmeyi deneseydin.
Sorunu ince hesaptan sipariş vererek çözdüm

itopya.com hakkında ya bu forumda ya da farklı bir sitede net hatırlamıyorum dolandırıcı demiş birisi, sanıyorum itopyanın sahibi bir kişide bu iddada bulunan kişi ile görüşmesini forumda paylaşıp demişki biz temiz güzel bir firmayız büyüğüz falan sizi dava edicez yasal süreç falan filan. ben bir sistem aldım itopyadan ne cevap veren var ne kargo var ne ilgilenen var, 40tane mail attım kaç sosyal medyadan msj yorum yaptım ama tık yok. parayı peşin verip 10 gün yanıt alamayınca insanın aklına tek soru geliyor : ''İTOPYA DOLANDIRICI MI ?'' lütfen bahsettiğim olaydaki yasal sürece taşıyan itopya yetkilisi yada sahibi banada ulaşsın... ben parasını peşin ödediğim ürünle ilgili herhangi haber alamıyorsam firmaya ulaşamıyorsam benim kanaatimde aynı olmaz mı ? ben açık ve net dolandırıldığımı düşünmeye başladım. para iadesi isteyenler 1 aydır bekliyor şikayet var com'da ki yorumlardan anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı