Bende de farklı firma tarafından yırtık kutuda geldi ekran kartı. Kutuyu açmışsınız, yırtılmış tekrar satışa uygun değil iade alamayız dediler :D

En nihayetinde hepimiz internet üzerinden alışveriş yapıyor ve beğenmeme durumunda iade hakkımızı kullanıyoruz. Hatta bu hakkımızı gasp eden Gameekstra gibi firmalara da sövüyoruz. Sonuç olarak bu kadar iade edilen malın bir şekilde satılıyor olması gayet doğal. Tabi ki bu durum beğenilmeme sonucu iade edilen mal için geçerli, arızalı olduğu iddia edilen malın, şansımızı bir kere daha deneyelim düşüncesi ile tekrar satılması şeref yoksunluğuna girer.
Fakat bu durumda iş biraz farklı bir boyut alıyor, çünkü firmalar hijyen açısından sıkıntı çıkarma ihtimali olan kulaklık gibi ürünleri iade kabul etmeme hakkı var diye biliyorum. Bu durumda bu mal iade mi değil, eğer iade ise ben mouse bile iade edememişken bu adam kulaklığı nasıl iade edebilmiş.
Ürün bedeli ile ilgili ortada bir yanlışlık olduğu kesin bu konu ile ilgili firmaya kesinlikle geri dönüş yapın. Kulaklık gibi bir ürünü nasıl kullanılmış olarak gönderirsiniz hadi bunu yaptınız 484 TL ye fatura ettiğiniz bir ürün için benden nasıl 584 TL tahsil edersiniz diye hesap sorun. Fakat KDV dahil hariç detayını mı atlıyorsunuz faturayı tekrar gözden geçirin.
KDV 105TL 12KR yani vergi kaçırma gibi bir durum söz konusu.

Son zamanlarda hemen her yerde bu firma ile ilgili şikayet duyuyorum. Kesinlikle oradan alışveriş yapmam ne kadar ucuz olursa olsun. Bu kadar problemli olduğu halde oradan alışveriş yapmak ?!?!

İtopya’dan Cooler Master MH751 satın aldım 584TL'ye. Gelen ürünün kutusu hunharca yırtılarak açılmış durumda ve ayrıca faturamda ürünün ücreti 484TL görünmekte. Ben böyle alanen dolandırıcılık görmedim, bunun müşteri hizmetleri zayıflığı ile alakası yok, ülkemizin klasik esnafı işte.

NOT1: Şimdiye kadar bir sürü ürün internetten satın aldım yurt içi yurt dışı, iyi müşteri hizmetleri kötü müşteri hizmetleri gördüm, bozuk ürün gördüm ama bu başka bir seviye oldu benim için.

NOT2: Ayrıca satıcı ile ilgili izlenim alışverişte bir sıkıntı çıktığında belli olur, yorumları okuyup karar verirken bir firma hakkında ben sipariş verdim sıkıntı çıkmadı yorumlarına aldırmayın zaten ürünlerin çoğunda sıkıntı çıkmaz, önemli olan bir sorun olduğunda firmanın tutumudur.
Doğrudan tüketici hakem heyeti ile irtibata geçip, yasal işlem başlatmanızı öneririm. Ders olmalı onlara!

Yine Vatan'da çalışan bir arkadaşımdan öğrendim.
Ben de diyorum bu ilgisiz ve tuhaf tavır ve davranışların kaynağı ne:) Beni aydınlattın resmen dostum🤣 Sanırım İtopya'nın kapısından bile girmek içimden gelmez bu saatten sonra:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı