İtopya.com satış sorunları

Yaptıkları Ali Cengiz oyununa bir şey diyemem ama ben aldığım bir çok ürünü İtopya üzerinden aldım. Mevcut olarak şu an yoğunluk olduğunu biliyoruz. Ne kadar istemesekte virüs olayı onları da etkiliyor. Örneğin Trendyol gibi bir site üzerinden ürün aldım ki Trendyol daha güvenilirdir, gecikmenin olacağını bana söylediler. Sizin gibi ürün siparişi veren çok müşteri var yoğunluktan kaynaklandığını düşünüyorum bu durumun. Bir dolandırıcı olduklarını düşünmüyorum. Olaya sizin gözünüzle baktığımda da haklısınız ama acele edince ne yazık ki çok bir değişiklik olmuyor. Umarım en kısa sürede sorununuza bir çözüm bulabilirler.

Dediğim gibi her şey ortada bir acelecilik yok. Ben yaşadığım durumun bir yalan beyan ve dolandırıcılık olduğunu düşünüyorum. Bir insanı dolandırmak sadece yanlış ürün göndermekle olmuyor.Verdiğin sözle ile de dolandırabilirsin. Benim dolandırıcılıktan kasıtım buradaki söz ile yapılmış olan dolandırıcılık.

Şöyle bir şey var Hepsiburada ya da Trendyol gibi yerlerden ürünü alırken kargoya teslimat süresi yazıyor en azından. Tedarikçiye bakarım eğer kendisi ise tedarikçisi kendi deposundaki ürünü maksimum 1-2 günde kesin geliyor. Ama tedarikçi mağaza olanlardan uzak duruyorum bu sitelerde. Söz konusu itopya‘nın kendi stoğu var diye biliyorum. Hem deposu hem mağazası var. Stoğu olan ürününü satıyorsa neden böyle bir yalan dolana başvuruyor?
Trendyol'dan aldığım ürünlerden kargoya verilme tarihinin üzerinden 5 gün sonra verildi mesela benim ürünüm ama dert etmedim dedim ki virüsten dolayı. Yani ben yine bu olanların aşırı yüklenme yetersiz elaman ve idare edilememe durumlarının ön planda olduğunu düşünüyorum.

Mesela gittigidiyorda o da yalan. Satıcının 15 mayısa kadar gönderme süresi bulunuyır diyor. 14 mayısta 'satıcının 22 mayısa kadar gönderme süresi bulunuyor' diyor. Ha bire süre uzuyor.21inde 25i yazıyor.

Ben buna dikkat edip Satıcının kendisini tercih etmeye çalışıyorum direk muhattap olabilmek adınada. Yani gittigidiyor’dan hiç alışveriş yapmadım ama mesela istediğim ürünü gg satıyorsa direk ondan almak isterim aracı bir firma ile almam o ürünü asla.
Trendyol'dan aldığım ürünlerden kargoya verilme tarihinin üzerinden 5 gün sonra verildi mesela benim ürünüm ama dert etmedim dedim ki virüsten dolayı. Yani ben yine bu olanların aşırı yüklenme yetersiz elaman ve idare edilememe durumlarının ön planda olduğunu düşünüyorum.

Peki önemli olan soru şu : İptal etmek istediğimde ürünü neden böyle bir yalana başvuruldu? Şimdi siz trendyol’da iptal etmek isteseydiniz size böyle bir yalan söylenir miydi?
Ups, samsung, msi, asus gibi dünya markaları bu ülkede böyle duruma düşüyor malesef. Sebebi ise yasal yaptırım olmaması. Ürününüz gelecektir ama gecikecek. Aynısını incehesap da yaptı koronadan önce. Tüm şirketler böyle. İtopya bi tık daha çakallığını bulmuş. Ama emin olun her şirket son güne kadar bekletiyor. Çünkü mal ayıplı olsa bile iade süreci 1 seneye uzuyor ve faiziyle dövüz kuruyla bilmemnesiyle 7.000tllik alışveriş için siz haklı olsanız dahi onlara kesilen ceza 12 aylık gecikmede 53 tl.

Yani siz ürünü alıyorsunuz. 1 yıl sonra iade ücretini alıyorsunuz ve bunun karşılığı 53 tl. Devlet kime çalışıyor herkes görene kadar bayağı bi zaman geçecek.

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Yasadaki gevşeklikten dolayı o zaman bu kadar rahat oluyor firmalar.

Kimse burada İtopya'yı savunmasın. Virüs falan hepsi bahane. O zaman gitsin yeni müşteri hizmetleri alsın, yeni elemanlar alsın. Günlük yüz binlerce lira ciro'su olan bir yer burası, fakir değiller. Ona rağmen müşteri memnuniyeti 0. Daha geçen gün Donanım Haber Forum'da İtopya hakkında sorun yaşayan biri bir konu açmıştı, konuyu ve altındaki yorumları okuyan biri hiçbir şekilde oradan alışveriş yapmaz. Herkes sorun yaşamış resmen. Sonra İtopya ne yaptı biliyor musunuz? Donanım Haber Forum'u yöneticilerinin cebine para sıkıştırıp konuyu sildirtti. O kadar haysiyetsiz ş'r'f yoksunu bir yer işte. Donanım Haber Youtube kanalında İtopya sahibi ile yaptıkları videoyu izleseniz nasıl biri olduğunu görürsünüz zaten sahibin. Bu arada bahsi geçen silinen konuda yine Dilek hanımın uygunsuz üslubundan bahsediliyordu. Burada konu sahibi arkadaş sonuna kadar haklı. Benim arkadaşımın indirimle aldığı ürünü iptal edip, stokta yok diye geçiştirmişlerdi ancak ürün linkine tıklayınca stokta yazıyordu. İşte böyle müşteri aklıyla dalga geçiyorlar.

1-2 ürünü geldi diye İtopya'yı önerip, İtopya'yı savunup, bu tür konularda ``virüs var gecikme var`` diyen kişilerin etrafına bakıp yaşanan sorunları görmesi gerek.

Kimse burada İtopya'yı savunmasın. Virüs falan hepsi bahane. O zaman gitsin yeni müşteri hizmetleri alsın, yeni elemanlar alsın. Günlük yüz binlerce lira ciro'su olan bir yer burası, fakir değiller. Ona rağmen müşteri memnuniyeti 0. Daha geçen gün Donanım Haber Forum'da İtopya hakkında sorun yaşayan biri bir konu açmıştı, konuyu ve altındaki yorumları okuyan biri hiçbir şekilde oradan alışveriş yapmaz. Herkes sorun yaşamış resmen. Sonra İtopya ne yaptı biliyor musunuz? Donanım Haber Forum'u yöneticilerinin cebine para sıkıştırıp konuyu sildirtti. O kadar haysiyetsiz ş'r'f yoksunu bir yer işte. Donanım Haber Youtube kanalında İtopya sahibi ile yaptıkları videoyu izleseniz nasıl biri olduğunu görürsünüz zaten sahibin. Bu arada bahsi geçen silinen konuda yine Dilek hanımın uygunsuz üslubundan bahsediliyordu. Burada konu sahibi arkadaş sonuna kadar haklı. Benim arkadaşımın indirimle aldığı ürünü iptal edip, stokta yok diye geçiştirmişlerdi ancak ürün linkine tıklayınca stokta yazıyordu. İşte böyle müşteri aklıyla dalga geçiyorlar.

1-2 ürünü geldi diye İtopya'yı önerip, İtopya'yı savunup, bu tür konularda ``virüs var gecikme var`` diyen kişilerin etrafına bakıp yaşanan sorunları görmesi gerek.

Daha ürünüm gelmeden üründen soğumama sebep oldular inanılır gibi değil. 8.880₺ arkadaşlar 5-6 ay biriktirdim ben bu parayı. Maaşımdan biriktirdiğim para.Yani hani gelse bile o sipariş verdiğim günkü heyecanım ve hevesim kalmadı. Bakalım Pazartesi iptal ettiriyorum dediğimde ki yalanları ne olacak merak ediyorum...

Virusle zerre kadar alakasi yok. Bas edemiyorsan yeni siparis almazsin. Siparis verme sayfasini kapatmak zor bir sey degil. Suan kapasitemiz doludur, siparisiniz siraya alinacaktir diyebilirler. Kullanici isterse bekler, istemezse beklemez. Bunu yapmak yerine, sen bana parayi ver, gerisini bir sekilde hallederiz tipindeler.

Egitimle, durustlukle ve insana saygi ile olacak seyler bunlar. O yuzden normal geliyor bana bu olaylar artik. En son Trendyol ile boyle bir sorun yasadim. Iade alana kadar bezdirmeye calistilar ve enerjimi somurduler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı