İtopya değişim yerine iade yapıyor

batucebeci

Hectopat
Merhabalar, ben 1 sene önce itopya.com'dan bir sistem topladım. Bu sistemimin adı "TEKNOKİNG 2". Sistemi ortalama 10 kere garantiye göndermişimdir.

İlk başta sorun bulamadık deyip geri gönderdiler. Sonrasında 3 kere işlemci, 1 kere SSD, 1 kere hdd'si değişti. Fakat sistemimi en son aldığımda kasası ve SSD'sinin pini kırık geldi. Ben de buna istinaden garanti kapsamında değişimini talep ettim. Beni bugün aradılar ve sistemimin kasasının bozuk olduğunu, iade yapacaklarını söylediler. J25 650w kasa almıştım. Şu anki fiyatı 1250 TL olan kasam için bana 750 TL vereceklerini söylediler. Tüketici haklarını aradığımda böyle bir şansları olduğunu, eğer temin edemiyorlar ise iadesini sağlayacaklarını söylediler.

Beni hem mağdur ettiler. Şimdi de ekstradan para vermem gerektiğini söylüyorlar. Benim bu konuda yasal bir şansım var mı, ne yapabilirim?

Merhabalar, ben 1 sene önce itopya.com'dan bir sistem topladım. Bu sistemimin adı "teknoking 2". Sistemi ortalama 10 kere garantiye göndermişimdir.

İlk başta sorun bulamadık deyip geri gönderdiler. Sonrasında 3 kere işlemci, 1 kere SSD, 1 kere HDD'si değişti. Fakat sistemimi en son aldığımda kasası ve SSD'sinin pini kırık geldi. Ben de buna istinaden garanti kapsamında değişimini talep ettim. Beni bugün aradılar ve sistemimin kasasının bozuk olduğunu, iade yapacaklarını söylediler. J25 650W kasa almıştım. Şu anki fiyatı 1250 TL olan kasam için bana 750 TL vereceklerini söylediler. Tüketici haklarını aradığımda böyle bir şansları olduğunu, eğer temin edemiyorlar ise iadesini sağlayacaklarını söylediler.

Beni hem mağdur ettiler. Şimdi de ekstradan para vermem gerektiğini söylüyorlar. Benim bu konuda yasal bir şansım var mı, ne yapabilirim?

Söylediğin gibi eğer ürünü temin edemezlerse iade ederler. Eğer stoğu bittiğinden dolayı temin edemiyorlar ise biraz beklersen stok yenilenince değişim isteyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı