İtopya Deneyimim

Selamlar. Normalde bu yazıyı çok önceden yazacaktım ama baktım yine İtopya'ya işim düşüyor taze olsun bilgiler dedim: ). Öncelikle internetten almanızı tavsiye etmem çünkü internetten aldığınızda sıranın en sonuna atıyorlar ve V3.5 gibi sistemler cıktığında bazen binlerce sipariş aldıklarını söylüyorlar internetten o yüzden siparişiniz bazen 1.5 aya geliyor. Aslında bu bakıma kötü bir firma çünkü mağzasındaki bilgisayarları sadece kasadaki iki eleman topluyor, ama ona rağmen sitesine göre daha düzenli. Mağzanın konumu çok sap bir yerde arabanız yoksa geçmiş olsun taksi bulmak tam bir şans işi, mağzanın içi ben her gittiğimde ferah oluyor bu seferde öyleydi zaten mağzanın içinde 20 kişi varsa 10 kişi öylesine gelen tayfa ürünlere bakıp çıkıyorlar kalan 10 kişinin 5'i alsakmı almasakmı kafasındalar geriyede zaten 5 kişi kalıyor: D. Ama ona rağmen kasa da bir sistem toplamaya kalktığınızda bakın abartmıyorum 1.5 saat garanti oradasınız kasadaki eleman her gittiğimde aşağıdan ürünleri toplayıp geleceğini biraz uzun süreceğini söylüyor, öylede oluyor zaten 40 dk minimum onun için bekliyorsunuz. Ürünleri istediğiniz kadar test edebiliyorsunuz fakat hiçbir bilgisayarda internet yok oyun oynayarak test etmeye izin vermiyorlar nedenini sorunca 'internet kafemi bura? ' Diyorlar. Bir bakıma haklı olabilirler ama oraya gelen insan zaten çocuk değilse tutupta 1 saat oynamaz bilgisayarla çocuksa da 'şt' de sen gözünü açıp kapayana kadar kapıda zaten. Her neyse. Elemanlar güler yüzlü ve gayet cana yakın. Mağaza için anlatacaklarım bu kadardı sanırım, soru takılırsa kafanıza sorabilirsiniz: ). Ayın 1'inde alacağım sistem tam olarak bu gün geldi neden tam olarak diyorum çünkü ilk geldiğinde sadece bilgisayar ve bileşenleri vardı, üstelik bilgisayarda ufak tefek sorunlar var.

İlk geldiğinde durumu gördüm ve işimin lanet çağrı merkezine düşeceğini öğrenince sokağın ortasında bağırasım geldi yemin ediyorum. Çünkü (isteyenlere fotoğrafınıda atabilirim konuşma süresinin ) çağrı merkezine 2 kişi bakıyor ve aşırı dolu. Genellikle 25 kişi falan oluyor ben 20 lerdeyken sıkılıp kapatanlar oluyor zar zor konuşuyorum, toplamda 6 kez aradım ve 30-35 dk arası konuştum her birini 30 dk den hesap edersek 180 dk yapar 180 dk az mı? Kontörlü bir telefon olsa faturayı düşünemiyorum doğrusu, sadece faturada değil yediğim radyasyon var benim 3 saat biriyle telefonda konuşsanız ne kadar radyasyon alırsınız bir tahmin edin. Hadi çok az alsak bile diyelim senin beni o telefonda o kadar bekletmeye ne hakkın var? Durumu anlattım karşıdaki bayana (2 bayan bakıyor kaç kişi çalışıyor diye sorduğumda bunu söylemeye yetkim yok ama çok kişiyiz vb diyorlar) sizi 2 dk bekleteceğim dedi bayan 10 dakika bekletti sonra hat düştü geride aramıyor **ç hadi bakim işin yoksa bir yarım saat daha bekle. Neyse hiç tepki vermeden bir yarım saat daha bekledim ve konuştuk, bana 'ben de sizi arayacaktım ama numaranız yoktu' dedi çokta inanasım gelmedi aslına bakarsanız. Ürünlerin kargoya yarın verileceğini iki gün sonra yanımda olacağını söyledi e doğru bildi bir şeyde de haklı olsun bir zahmet. :D Bilgisayar kapalıyken hafif bir cızırtı geliyor etrafta çok ses varken veya bilgisayar açıkken duyulması mümkün olmayan bir ses. Ekran kartından geldiğini düşünüyorum bu problemin adını unuttum ama performansa bir sıkıntısı olmadığını hatırlıyorum, sırf bir cızırtı için taa oraya gidip tekrardan paramla rezil olmakta çok cazip gelmiyor aslına bakarsanız.

Başka bir sorunda bilgisayarda CM Masterliquid ML240L var ve bir fanı dönmüyor bilgisayar açılırken de fan error tarzı bir şey alıyorum. İnternetten araştırdığıma göre bu sıvı soğutma herkeste bir sorun çıkartıyormuş zaten ben de ama montaj hatası var galiba 2 pinlik fan yerine takmış 4 pinlik yerine oyunlarda çok sıkıntı olur mu bilmiyorum. İtopya ile önceden hiç sıkıntı yaşamazdık doğru düzgün ama yavaş yavaş bozduklarını görüdüm bidahada işim olmaz. Dediğim gibi soracağınız soru varsa yazabilirsiniz büyük bir memnuniyetle cevaplarım: ).

Son düzenleyen: Moderatör:
DADG2 adlı sistemi almıştım, RAM yanlış model takılmış ve anakart arızalı idi. Komple kasayı geri yolladım, anakart ve RAM değiştirilip geri yollandı. Kasa geri geldiğinde farkettim ki RX 590 ekran kartımda ciddi seviyede coil whine var. Bu sefer de ekran kartını geri yolladım değişim yapıldı. Şimdi yeni gelen ekran kartında da bir miktar coil whine olduğunu farkettim. Yine bariz vızıltı geliyor ama şimdilik eskisi kadar değil. Üstelik bu yeni ürünün fanlarından bir tanesi kusurlu / gürültülü çalışıyor...

İtopyaya mail atıp durumu belirttim, fan desteği sağlamıyorlarmış. Kartın komple servise gitmesi gerekiyormuş. Bu bir "sorun" değildir diyip geri yollama ihtimali olduğundan dolayı bu sefer şimdilik geri yollamadım. Zaten bir kaç kere ürünlerimi geri yollayıp haftalar kaybetmiştim.

Coil Whine konum:
Fan gürültüsü konum:

Bu siteden alışveriş yaptığıma bin pişman oldum.

Itopya eve çok sorun çıkan bir şirket ama çok saçma şikayetleri olanlar var.
Coil Whine'ın İtopya ile bir alakası yok sıfır kartlarda bile olan bir sorun zaten gönderirsin garanti kapsamına giriyorsa değiştirir geri gönderirler ne yapabilir adamlar buna?
Oyun test ettirmemeleri sizce de normal değil mi? Benim mutlaka test etmem lazım diyorsan Furmark
gibi testleri yap orda oturup oynama bir zahmet.

Sharkoon kasalı V-4 aldım ben de kutulama ve montaj güzeldi tek sorun kasa fanlarından birisi arızalı çıktı zaten fanları değiştirecektim o yüzden büyük bir sorun değil benim için ki tamperli cam açıkken 67 derece alıyorum değiştirmeme de gerek kalmadı.

Ürünü arızalı, hasarlı gelen arkadaşlara bir lafım yok bu arada sadece kargom geç geldi oyun vs. diyen arkadaşlara söylüyorum.

İtopya zaten çok harika bir şirket değil, müşteri hizmetleri zayıf ve siparişlere yetişemiyorlar bu büyük bir sır değil 3 dakika araştırırsan bunun böyle olduğunu öğrenirsin. Fiyatları çok uygun benim 3100'e aldığım bilgisayarı dolandırıcı Vatan'dan almaya kalkarsan 4500'e falan toplarsın en az ki sıfır ürün yerine ikinci el itelerler.

Teknoloji ürünlerinde her zaman aksilik çıkma ihtimali vardır 2080 alsan bile Coin While olma ihtimali var bu kartı üretenlerin suçu mağazalarla alakası yok.
Ben çok iyi hizmet almak istiyorum, kargom hızlı gelsin, aradığım anda müşteri hizmetleri telefona baksın diyorsan paraya kıyıp daha iyi bir yerden alacaksın ya da parça parça alacaksın her parçanın kendi garantisi olacak ki o zaman da 3000'lik sistem 4500-5000'e gelir.

Online satış konusunda pek başarılı değiller. Satın aldığım bir ekran kartını 1 hafta boyunca kargolamadılar. Çağrı merkezlerine bağlanmak pek mümkün değil. Atladım gittim mağazalarına elden aldım ürünümü onda bile elemanın depoya inip ürünümü bulması 1 saati geçti. Renkli mağazaları var, elemanları güler yüzlü, teknik desteklik bir işim olmadı ama en azından bir qp bilişim kadar iyi olacaklarını zannetmiyorum.
Bugün bende mağazaya gittim. Perbembe günü monitör sipariş vermiştim ama ürün kargoya bile verilmemişti. Araya bayram tatili gireceği için gidip elden teslim almak istedim. Mağazadaki görevli internetteki stoğu bilmediğim için veremem dedi. Şimdi en erken Cuma günü siparişim gelecek. Maltepe'de oturuyorum. Araba ile 25 dakikalık yere 8 günde kargo yolluyorlar. Çok sinirliyim.

Gülme emojisinden sonra şak diye bir anda cızırtı mevzusuna girmene çok güldüm. Konudan anladığım internet alışveriş siteleri kadar mağazası bulunan yerler bile yozlaşmaya başlamış. Amazon geldi bunlar biraz çeki düzen verir diye umduk yanıldık. Amazon'da bunlara ayak uydurmasa bari.

Selamlar. Normalde bu yazıyı çok önceden yazacaktım ama baktım yine İtopya'ya işim düşüyor taze olsun bilgiler dedim: ). Öncelikle internetten almanızı tavsiye etmem çünkü internetten aldığınızda sıranın en sonuna atıyorlar ve V3.5 gibi sistemler cıktığında bazen binlerce sipariş aldıklarını söylüyorlar internetten o yüzden siparişiniz bazen 1.5 aya geliyor. Aslında bu bakıma kötü bir firma çünkü mağzasındaki bilgisayarları sadece kasadaki iki eleman topluyor, ama ona rağmen sitesine göre daha düzenli. Mağzanın konumu çok sap bir yerde arabanız yoksa geçmiş olsun taksi bulmak tam bir şans işi, mağzanın içi ben her gittiğimde ferah oluyor bu seferde öyleydi zaten mağzanın içinde 20 kişi varsa 10 kişi öylesine gelen tayfa ürünlere bakıp çıkıyorlar kalan 10 kişinin 5'i alsakmı almasakmı kafasındalar geriyede zaten 5 kişi kalıyor: D. Ama ona rağmen kasa da bir sistem toplamaya kalktığınızda bakın abartmıyorum 1.5 saat garanti oradasınız kasadaki eleman her gittiğimde aşağıdan ürünleri toplayıp geleceğini biraz uzun süreceğini söylüyor, öylede oluyor zaten 40 dk minimum onun için bekliyorsunuz. Ürünleri istediğiniz kadar test edebiliyorsunuz fakat hiçbir bilgisayarda internet yok oyun oynayarak test etmeye izin vermiyorlar nedenini sorunca 'internet kafemi bura? ' Diyorlar. Bir bakıma haklı olabilirler ama oraya gelen insan zaten çocuk değilse tutupta 1 saat oynamaz bilgisayarla çocuksa da 'şt' de sen gözünü açıp kapayana kadar kapıda zaten. Her neyse. Elemanlar güler yüzlü ve gayet cana yakın. Mağaza için anlatacaklarım bu kadardı sanırım, soru takılırsa kafanıza sorabilirsiniz: ). Ayın 1'inde alacağım sistem tam olarak bu gün geldi neden tam olarak diyorum çünkü ilk geldiğinde sadece bilgisayar ve bileşenleri vardı, üstelik bilgisayarda ufak tefek sorunlar var.

İlk geldiğinde durumu gördüm ve işimin lanet çağrı merkezine düşeceğini öğrenince sokağın ortasında bağırasım geldi yemin ediyorum. Çünkü (isteyenlere fotoğrafınıda atabilirim konuşma süresinin ) çağrı merkezine 2 kişi bakıyor ve aşırı dolu. Genellikle 25 kişi falan oluyor ben 20 lerdeyken sıkılıp kapatanlar oluyor zar zor konuşuyorum, toplamda 6 kez aradım ve 30-35 dk arası konuştum her birini 30 dk den hesap edersek 180 dk yapar 180 dk az mı? Kontörlü bir telefon olsa faturayı düşünemiyorum doğrusu, sadece faturada değil yediğim radyasyon var benim 3 saat biriyle telefonda konuşsanız ne kadar radyasyon alırsınız bir tahmin edin. Hadi çok az alsak bile diyelim senin beni o telefonda o kadar bekletmeye ne hakkın var? Durumu anlattım karşıdaki bayana (2 bayan bakıyor kaç kişi çalışıyor diye sorduğumda bunu söylemeye yetkim yok ama çok kişiyiz vb diyorlar) sizi 2 dk bekleteceğim dedi bayan 10 dakika bekletti sonra hat düştü geride aramıyor **ç hadi bakim işin yoksa bir yarım saat daha bekle. Neyse hiç tepki vermeden bir yarım saat daha bekledim ve konuştuk, bana 'ben de sizi arayacaktım ama numaranız yoktu' dedi çokta inanasım gelmedi aslına bakarsanız. Ürünlerin kargoya yarın verileceğini iki gün sonra yanımda olacağını söyledi e doğru bildi bir şeyde de haklı olsun bir zahmet. :D Bilgisayar kapalıyken hafif bir cızırtı geliyor etrafta çok ses varken veya bilgisayar açıkken duyulması mümkün olmayan bir ses. Ekran kartından geldiğini düşünüyorum bu problemin adını unuttum ama performansa bir sıkıntısı olmadığını hatırlıyorum, sırf bir cızırtı için taa oraya gidip tekrardan paramla rezil olmakta çok cazip gelmiyor aslına bakarsanız.

Başka bir sorunda bilgisayarda CM Masterliquid ML240L var ve bir fanı dönmüyor bilgisayar açılırken de fan error tarzı bir şey alıyorum. İnternetten araştırdığıma göre bu sıvı soğutma herkeste bir sorun çıkartıyormuş zaten ben de ama montaj hatası var galiba 2 pinlik fan yerine takmış 4 pinlik yerine oyunlarda çok sıkıntı olur mu bilmiyorum. İtopya ile önceden hiç sıkıntı yaşamazdık doğru düzgün ama yavaş yavaş bozduklarını görüdüm bidahada işim olmaz. Dediğim gibi soracağınız soru varsa yazabilirsiniz büyük bir memnuniyetle cevaplarım: ).

Hocam V3.5 almayı düşünüyorum herhangi bir gün sabah 11 gibi mağazalarında olsam bana o gün o bilgisayarı teslim edebilirler mi?
Bide acaba diyelimki bilgisayarım hazır gelin alın dediler bakabiliyormuyum fanlar çalışıyor mu pc açılıyor mu diye?

Satış yaparken güler yüzlü olabilirler ama bir problem olduğunda çamura yatıyorlar.
Bende monitör aldım daha kutudan çıkartırken ekranda problem olduğunu gördüm hemen geri koyup iade işlemini başlatmak istedim ama kabul etmediler beni servise yönledirmeye çalıştılar.
Telefonda bir süre bağırıştıktan sonra geri gönderdim 1 hafta sonra ancak kabul ettiler.

Hocam V3.5 almayı düşünüyorum herhangi bir gün sabah 11 gibi mağazalarında olsam bana o gün o bilgisayarı teslim edebilirler mi?
Bide acaba diyelimki bilgisayarım hazır gelin alın dediler bakabiliyormuyum fanlar çalışıyor mu pc açılıyor mu diye?
Bilgisayarların sırası var hocam toplandığı zaman haber verirseniz kargoya vermeden size haber verirler muhtemelen ama siz yinede arıyıp detaylı bilgi alın.

DADG2 için bende öyle yaptım ama vermediler, haliyle kargoyu bekledim.

Hocam öncelikle kusura bakmayın, konuyu biraz hortlatmış olacağım, fakat ben buradan kulaklık alacağım ama forumdaki konuları okudukça sipariş versem mi vermesem mi emin olamıyorum, korkuyorum. Sizce kulaklık siparişi versem günlerce acı çektirirler mi bana?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı