İtopya Pişmanlıktır

Yapmayın arkadaşlar şöyle saçma sapan sitelerden alışveriş.

Hele hele şu tarz yerlerden hazır toplama pc alan arkadaşları hiç anlamıyorum. Yahu güvenilir kurumsal firmalardan 3-5 kuruş fazla vererek parça parça alarak toplamak varken ne gerek var? hazır toplama sistemlerin içindeki parçaların daha önce herhangi bir amaç için kullanmadığın garantisini bana kim verebilir? Paranıza yazık etmeyin.

Yapmayın arkadaşlar şöyle saçma sapan sitelerden alışveriş.

Hele hele şu tarz yerlerden hazır toplama pc alan arkadaşları hiç anlamıyorum. Yahu güvenilir kurumsal firmalardan 3-5 kuruş fazla vererek parça parça alarak toplamak varken ne gerek var? hazır toplama sistemlerin içindeki parçaların daha önce herhangi bir amaç için kullanmadığın garantisini bana kim verebilir? Paranıza yazık etmeyin.

Sitenin güvenilir olduğunu burası dahil bir çok yerden okudum. Bana göre artık güvenilir değil tabi. Ürünü iade alırlar almasına ama beni ve benim durumumdaki diğer müşterileri mağdur etmekle kalıyorlar bu şekilde. Ben sadece sistem için gerekli 2-3 ürün aldım. Sistemin tamamını oradan aldığım parçalar ile oluşturmadım.

"hazır toplama sistemlerin içindeki parçaların daha önce herhangi bir amaç için kullanmadığın garantisini bana kim verebilir?" tamamen katılıyorum bu söylediğinize. Hele ki bana gönderdikleri 2 ürün bu söylediğinizi destekler nitelikte.

Kesinlikle hazır toplama pc ben de önermiyorum. Parçaların sorunsuz, kullanılmamış olduğunun garantisi yok. En iyisi kutulu bir şekilde sipariş verip evde toplamak. İşlemci, anakart değiştirmeyi düşünüyordum İtopya'da alışveriş listemde vardı. Sayenizde listeden çıkardım.

Vatan harici bir tane bile firmaya güvenmiyorum ben. Hepsinde mutlaka ama mutlaka bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum. Vatan sık sık indirim yapıyor, takip edip Vatan'dan almak çok daha mantıklı. Uzun vadede sıkıntı yaşamaya gerek yok 3-5 kuruş için.

Not: Ben alışveriş yaptım ama hiçbir sıkıntı çekmedim diye savunmaya gelmeyin bu firmaları, her müşterisine böyle davransalar zaten 1 ay içinde kapanırlardı. Genel konuşuyorum.

Vatan harici bir tane bile firmaya güvenmiyorum ben. Hepsinde mutlaka ama mutlaka bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum. Vatan sık sık indirim yapıyor, takip edip Vatan'dan almak çok daha mantıklı. Uzun vadede sıkıntı yaşamaya gerek yok 3-5 kuruş için.

Not: Ben alışveriş yaptım ama hiçbir sıkıntı çekmedim diye savunmaya gelmeyin bu firmaları, her müşterisine böyle davransalar zaten 1 ay içinde kapanırlardı. Genel konuşuyorum.

Bana burada vatan bilgisayarı savunma dostum oranında ne mal olduğunu biliyoruz. 🙂

Arkadaşın burada yapması gereken ürünü alırken ve açarken video çekmesi, ben yalan söylüyor demiyorum lakin elinde bir kanıt varsa süreç daha hızlı işler, işlemiyorsa THH başvurur çatır çatır parasını alır.
Diğer ürünlerinde bir sorun yok sadece soğutucuda sorun var ise kargo firmalarının tekmeleyerek mal yüklediği bir ülkede yaşıyoruz bilginiz olsun.

Bana burada vatan bilgisayarı savunma dostum oranında ne mal olduğunu biliyoruz. 🙂

Arkadaşın burada yapması gereken ürünü alırken ve açarken video çekmesi, ben yalan söylüyor demiyorum lakin elinde bir kanıt varsa süreç daha hızlı işler, işlemiyorsa THH başvurur çatır çatır parasını alır.
Diğer ürünlerinde bir sorun yok sadece soğutucuda sorun var ise kargo firmalarının tekmeleyerek mal yüklediği bir ülkede yaşıyoruz bilginiz olsun.
Ürün ilk geldiğinde de 2.defa geldiğinde de video çekerek kutuları açtım. İlk geldiğinde 4 ürünün içinde olduğu büyük kutuda herhangi bir zedelenme, darbe falan yoktu. Bu arada diğer ürünler Kulaklık, SSD ve Ram. Sadece kulaklığı kullanabiliyorum şuan. Diğer ürünleri daha kullanamadım. Umarım soğutucum geldiğinde bilgisayarımı çalıştırdığımda her hangi bir sorun çıkmaz RAM ile SSD'de. Sıvı soğutucu 2.defa geldiğinde de kutusunda herhangi bir darbe,zedelenme yoktu.

Ben video çekerek açtım kutuları (video çekmek zorunluluğum olmadığı gibi imkanım da olmayabilirdi). Ürünün iadesini alacaklarını düşünüyorum zaten. Almazlarsa videoyu gönderirim kendilerine. Mail attım kendilerine zaten. Pazartesi günü de telefon ile ulaşmaya çalışıp durumu izah edeceğim yine. Umarım ulaşabilirim kendilerine tabi telefon ile. Videoyu göndermek iade sürecini hızlandıracaksa onu da yaparım.

Cuma günü(05.04.2019) saat 15:05'de UPS kargoya verdiğim ürünüm daha bugün çıkmış yola.

Ama cumartesi günü inventus'tan aldığım CoolerMaster MasterLiquid ML240R ürünüm Yurtiçi kargo ile bugün (30 dk önce) elime ulaştı.

Bugün gün boyu aramama rağmen halen ulaşabilmiş değilim İtopya'ya. Cuma günü attığım maile cevap da gelmedi halen.

Cuma günü(05.04.2019) saat 15:05'de UPS kargoya verdiğim ürünüm daha bugün çıkmış yola.

Ama cumartesi günü inventus'tan aldığım CoolerMaster MasterLiquid ML240R ürünüm Yurtiçi kargo ile bugün (30 dk önce) elime ulaştı.

Bugün gün boyu aramama rağmen halen ulaşabilmiş değilim İtopya'ya. Cuma günü attığım maile cevap da gelmedi halen.
Merhabalar sorun çözüldü mü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı