İtopya rezaleti

maverickboyy

Centipat
Yer
Dünyanın Merkezi
Arkadaşlar selam. İtopya'dan ürünler satın aldım. Ancak ASUS monitör de tam ortasında kırmızı nokta vardı. Sanırım ölü piksel bu. Şimdi yaşadığım sorunları tek tek yazacağım.
İtopya'dan aldıklarım bunlar:
Ekran kartı, kasa, renkli sleve kablo ve PSU.
Vatan'dan aldıklarım bunlar: İşlemci, anakart, RAM ve M.2 SSD.

Şimdi arkadaşlar monitörü açtım direk ortada kırmızı nokta var ve hiçbir şekilde gitmiyor. Ürünü başka bilgisayara taktım onda da aynı şekide kırmızı nokta gözüküyor. Ekran sorunlu gönderilmiş.
İkinci olarak yaşadığım sorun şudur ki Rufus ile USB UEFI Windows kurulumu M.2 SSD'ye yaptım. Kurulumu tamamlayıp PC yeniden başladığında dosyalarınız hazırlanıyor diyerek yüklenme ekranında dönen simge donarak kalıyor öylece. Kaç defa denediysem de çözemedim olmuyor. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Anarkart RAM’i destekliyor.

İtopya ile yaşadığım sorun da şu: İtopya'yı aradığımda 60-70 kişi var bekleyin deyip 1 saat beklettiler. Açtılar telefonu ve sorunumu anlattım. Merve hanım konuşurken ölü piksel politikası dedi ve telefon kapandı veya kapatıldı. Üşenmedim bir daha aradım 60-70 kişiyi bir daha bekledim. Merve hanım tekrar açtı bu sefer ben konuşurken telefon suratıma tekrar kapatıldı.
Sinir olmuş vaziyetteyim ve mağazaya gidip camlarını indirebilecek duruma geldim.
Şimdi benim ne yapmam gerekiyor? Tüketici haklarına mı gideyim?

Bu firmanın sahtekarlık yaptığını her gün paylaşıyorlar, bu kadar post açılıyor ona rağmen niye alışveriş yapıyorsunuz anlamış değilim. 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak iade edin diyeceğim ama bu firma iade alacağa benzemiyor. Servise göndermekten başka çaren yok, suç duyurusunda bulunabilirsin geçmiş olsun. 50 lira ucuz olsun diye başınıza iş alıyorsunuz, monitörü her zaman mağazadan test ederek alın, imkan yoksa kurumsal firmalardan sipariş verin. Mediamarkt, Vatan gibi.

İtopya ile yaşadığım sorun da şu: İtopya'yı aradığımda 60-70 kişi var bekleyin deyip 1 saat beklettiler. Açtılar telefonu ve sorunumu anlattım. Merve hanım konuşurken ölü piksel politikası dedi ve telefon kapandı veya kapatıldı. Üşenmedim bir daha aradım 60-70 kişiyi bir daha bekledim. Merve hanım tekrar açtı bu sefer ben konuşurken telefon suratıma tekrar kapatıldı.
Sinir olmuş vaziyetteyim ve mağazaya gidip camlarını indirebilecek duruma geldim.
Adamlar bile bile kapatmıyorlar maalesef. 1 saatlik tekil konuşma süresi dolduğu için görüşme operatör tarafından otomatik olarak kapatılıyor. Sabah 9'da ararsanız ulaşabilirsiniz. Ben Salı günü sabah 9'da aradığımda 14 kişi vardı ve 13 dakikada ulaştım.
Fakat İtopya gerçekten bu aralar çok sorunlu. Yarın sabah saat 9.00'da arayın ve görüşün. Yine de sonuç alamazsanız tüketici haklarına başvurun derim.

Arkadaşım, ölü piksel garantisi yanlış hatırlamıyorsam 3 ve daha fazla ölü piksel olunca geçerli idi, ama şansınızı tekrar deneyin ve yetkili birine bağlanıp yaşadıklarınızı tek tek izah edin, şayet tekrar suratınıza kapatılırsa o zaman tüketici hakları ile görüşün derim.

Firmanın size bir şekilde destek vermesi gerekiyor en azından geçerli bir açıklama yapmaları lazım tekrardan arayabilirsiniz veyahut İstanbul içerisindeyseniz Firmaya gitmek en garanti çözüm olacaktır diye düşünüyorum. Aksi takdirde tüketici heyetine başvurun.

Ben ürünü aldığımda sitede böyle bir sıkıntı yoktu. Savcılığa şikayet etsem olur mu ? Dolandırıcılık yerine geçer mi ? Servise göndericem neyse parasını vericem lanet olsun ya. Bilgisayarın donma sorunu neden olur peki ? Anakart üzerindeki pil den olur mu ?

Adamlar bile bile kapatmıyorlar maalesef. 1 saatlik tekil konuşma süresi dolduğu için görüşme operatör tarafından otomatik olarak kapatılıyor. Sabah 9'da ararsanız ulaşabilirsiniz. Ben Salı günü sabah 9'da aradığımda 14 kişi vardı ve 13 dakikada ulaştım.
Fakat İtopya gerçekten bu aralar çok sorunlu. Yarın sabah saat 9.00'da arayın ve görüşün. Yine de sonuç alamazsanız tüketici haklarına başvurun derim.
Senin söylediğin saçmalıktan ibaret, hiçbir firma hatalı ürün sattığı müşterinin yüzüne sıra var diye telefon kapatamaz. Madem çok müşterisi var, personel işe alsın çağrılar birikmesin. Bu kadar çağrı biriktiğine göre batan geminin mallarını satıp kaçacaklar.

Arkadaşlar selam. İtopya'dan ürünler satın aldım. Ancak ASUS monitör de tam ortasında kırmızı nokta vardı. Sanırım ölü piksel bu. Şimdi yaşadığım sorunları tek tek yazacağım.
İtopya'dan aldıklarım bunlar:
Ekran kartı, kasa, renkli sleve kablo ve PSU.
Vatan'dan aldıklarım bunlar: İşlemci, anakart, RAM ve M.2 SSD.

Şimdi arkadaşlar monitörü açtım direk ortada kırmızı nokta var ve hiçbir şekilde gitmiyor. Ürünü başka bilgisayara taktım onda da aynı şekide kırmızı nokta gözüküyor. Ekran sorunlu gönderilmiş.
İkinci olarak yaşadığım sorun şudur ki Rufus ile USB UEFI Windows kurulumu M.2 SSD'ye yaptım. Kurulumu tamamlayıp PC yeniden başladığında dosyalarınız hazırlanıyor diyerek yüklenme ekranında dönen simge donarak kalıyor öylece. Kaç defa denediysem de çözemedim olmuyor. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Anarkart RAM’i destekliyor.

Kesinlik tüketici haklarına git monitörü değiştirmek zorunda değiştirmese de 14 gün içinde iade hakkın var ve daha bir günlük ürüne ölü pixel politikası diyemez o ürün ayıplı maldır ve değişim yapmak zorundadır. Sakin ol haklıyken haksız duruma düşme.

Yeni konular

Geri
Yukarı