İtopya ürün değişimini kabul etmiyor

Singua

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam bugün size İtopya'da yaşadığım mağduriyetleri anlatacağım.
2022 Mayıs ayında Aorus 15p laptopun yanında Aorus H5 kulaklık geldi. Bu Allah'ın belası kulaklık değişim yapılmasına rağmen 2 defa aynı arızayı verdi.
2022 Temmuz gibi İtopya ile iletişime geçtim, ilk başta ürün laptopun yanında hediye geldiği için işlem yapamayız dediler. E faturada gözüküyor bu kulaklık. Neyse bir şekilde garantiye endeks bilişime gönderdik. Kulaklık geldi mikrofonu sorunsuz çalışıyordu fakat hoparlör'de cızırtı vardı yine. Kargo parası aldığı için göndermedim 2. defa, çünkü benim için önemli olan mikrofon. Beni birkaç ay götürdü bu kulaklık yine fakat aradan 3-4 ay geçti yine bozuldu. Endeks bilişime gönderdim yeniden endeks bilişim iade/değişim hakkı verdi, RMA raporu ile birlikte gönderdim fakat İtopya bırakın Muadili aynısı ile değişimi bile kabul etmiyor. Tüketici hakem heyetine en kısa sürede başvuracağım.
Lafın kısası şu siteden indirimde diye 1 ürün dahi almayın böyle yarı yolda bırakıp rezil ediyorlar. Uğraştırmaktan başka bir şey değil. Haklı olan taraf benim, şimdi tüketici hakem heyetine başvurup büyük ihtimal muadil değişim ya da aynısı ile değişim alacağım. Uğraştırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.
1681901944884.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tip durumlar satıcının insiyatifinde olan gri bölgelerdir diyebilirim, distribütör firma bir kampanya başlatır aracı satıcı firma buna uygun olarak kampanyayı sağlar, hediye ürünlerde değişim iade olmaması ill defa gördüğüm bi durum değil. Siz yine de arkasında durun olayın.

Bu tip durumlar satıcının insiyatifinde olan gri bölgelerdir diyebilirim, distribütör firma bir kampanya başlatır aracı satıcı firma buna uygun olarak kampanyayı sağlar, hediye ürünlerde değişim iade olmaması ill defa gördüğüm bir durum değil. Siz yine de arkasında durun olayın.

Muadil değişim olarak teknik servis 200 TL'lik kulaklıklar öneriyor 1000 TL'lik kulaklığa. Ellerinde stok olmadığından stok bekleyeceğim mecbur.

Muadil değişim olarak teknik servis 200 TL'lik kulaklıklar öneriyor 1000 TL'lik kulaklığa. Ellerinde stok olmadığından stok bekleyeceğim mecbur.
Bu konuda tek düzgün iş yapan iki firma var, biri Intel, diğeri Asus GPUlar, bozulan 12500 işlemciyi 12600 ile değiştirdiler, Asus ise bozulan 2060'ı 3060 ile değiştirmişti.

Bu konuda tek düzgün iş yapan iki firma var, biri Intel, diğeri ASUS GPU'lar, bozulan 12500 işlemciyi 12600 ile değiştirdiler, ASUS ise bozulan 2060'ı 3060 ile değiştirmişti.

Haklısınız. Satıcı olarak da dikkat etmek gerek. Amazon dışında yerden ürün alacağımı hiç sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı