İtopya ürünleri ne zaman kargolar?

Bende sipariş bilgileri falan da gözükmüyor, böyle beyaz bir alan gözüküyor. 9 gün oldu bugün, hala kargoya verilmedi. Nasıl oluyor bu iş anlamıyorum. Adamlar göndermiyor. Üstüne bildiri yayınlamışlar 7 iş günü içinde verilecek diye, yine yok, yine yok.
Sözleşmede 30 gün içinde teslim edilmek zorundadır yazıyor. Etmezlerse güzelinden bir ceza yiyecekler.

Nasıl sana 4 günde kargoya veriyorlar da bana gelince 9 gündür kargoya verilmiyor, anlamış değilim. Kargoya vermeyi bırakın, hazırlamamışlar. Üstüne de sipariş bilgilerini silmişler. Turuncu çizgi devam ediyordu, ''sipariş hazırlanıyor'', ''kargoya verildi'' vb. gibi.

Untitled.png

Bende sipariş bilgileri falan da gözükmüyor, böyle beyaz bir alan gözüküyor. 9 gün oldu bugün, hala kargoya verilmedi. Nasıl oluyor bu iş anlamıyorum. Adamlar göndermiyor. Üstüne bildiri yayınlamışlar 7 iş günü içinde verilecek diye, yine yok, yine yok.
Sözleşmede 30 gün içinde teslim edilmek zorundadır yazıyor. Etmezlerse güzelinden bir ceza yiyecekler.

Nasıl sana 4 günde kargoya veriyorlar da bana gelince 9 gündür kargoya verilmiyor, anlamış değilim. Kargoya vermeyi bırakın, hazırlamamışlar. Üstüne de sipariş bilgilerini silmişler. Turuncu çizgi devam ediyordu, ''sipariş hazırlanıyor'', ''kargoya verildi'' vb. gibi.

Eki Görüntüle 582243
İtopya cidden bu aralar çok sıkıntılı. Ben 2 kere, abim de 1 kere aradı ve görüştük güzelce. Önce 29 Mayıs veya 1 Haziran dediler, olmadı. Sonra 2 Haziran'da bir daha aradım, bugün kargoya verilir dediler. Yine olmadı. Sonra 3 Haziran'da (dün) abim aradı, yarın kargoya verilecek gözüküyor fakat bugün de verilebilir demişler. O gün de verilmedi derken bugün nihayet verildi. Sabah 9.00'da arayıp sorun, neden verilmediğini söyleyebilirler. Eğer birkaç gün böyle ararsan (yakasını bırakmazsan) o zaman verirler. Ancak İtopya cidden çok sorunlu. Daha önceden de bazı sorunları vardı fakat bugünlerde inanılmaz patladı. Ürününüz inşallah sağ salim ulaşır. Eğer ulaşırsa bir daha da İtopya'dan alışveriş yapmayın derim. Ben de yapmayacağım zaten. Gerçi ben yine şanslı olduğum için söz verdikleri sınır içerisinde verildi fakat bir dahaki sefere şansım yaver gitmeyebilir.

Ayın 2'sinde MSI MEG X570 Ace verdim daha kargolanacak hey yavrum hey millet normalleşme sürecine girdi bunlar hala pandemiyi bahane ediyorlar. Paramı gün içinde verceklerini bilsem iptal edeceğim ama nakit ödediğim parayı bile 10 günde zor alırım.

Bir daha ne alışverişim olur ne de öneririm zaten. Heriflere bak, hem ürünümü göndermiyor hem paramı çalıyor hem de yok 3 gün yok 7 gün diye yalan söylüyorlar.

Arıyorum sıra gelmiyor 1 saat sınır var kapanıyor. Üstüne sipariş bilgilerimi siliyorlar. Alacaksın atacaksın roketi bunlara.

Neyse, sahtekarlar 30 gün sonra göndersinler de güzelinden bir ceza yesinler.

Bir daha ne alışverişim olur ne de öneririm zaten. Heriflere bak, hem ürünümü göndermiyor hem paramı çalıyor hem de yok 3 gün yok 7 gün diye yalan söylüyorlar.

Arıyorum sıra gelmiyor 1 saat sınır var kapanıyor. Üstüne sipariş bilgilerimi siliyorlar. Alacaksın atacaksın roketi bunlara.

Neyse, sahtekarlar 30 gün sonra göndersinler de güzelinden bir ceza yesinler.
Sabah 9'da ararsan ulaşabilirsin. Ben öyle yaptım, 14 kişi vardı sadece. 13 dakika sürdü geçmesi. Bence tüketici haklarına başvurun. En iyi yöntem o olacaktır. Bundan sonra da sistem toplama konularının altına İtopya'dan parça linki atanları uyaracağım. Nanokatalog için de aynısını diyorduk fakat çok bilmiş usta (!) alışverişçiler yok şöyle yok böyle diyip savuşturuyordu. Ne oldu peki? Batıp gittiler. Sosyal'de de yasaklandı. İtopya için de aynısı olabilir.

Sabah 9'da ararsan ulaşabilirsin. Ben öyle yaptım, 14 kişi vardı sadece. 13 dakika sürdü geçmesi. Bence tüketici haklarına başvurun. En iyi yöntem o olacaktır. Bundan sonra da sistem toplama konularının altına İtopya'dan parça linki atanları uyaracağım. Nanokatalog için de aynısını diyorduk fakat çok bilmiş usta (!) alışverişçiler yok şöyle yok böyle diyip savuşturuyordu. Ne oldu peki? Batıp gittiler. Sosyal'de de yasaklandı. İtopya için de aynısı olabilir.
Bakalım yarın arayacağım sabah erkenden. Eğer oyalarlarsa güzelce bir söveceğim, kime şikayet ediyorlarsa da etsinler, şu saatten sonra zerre umrumda olmaz. Zaten şu an tek temennim 30 gün içinde ürünün gelmemesi ve mahkemede görüşmem o sahtekar heriflerle.

Maalesef kargo halen ulaşmadı ve yolda gözüküyor. Aracın içerisinde kargo beklemekte. 2 ay önce Vatan Bilgisayar'dan aldığım parçaları almak için 2 defa UPS ana dağıtım merkezine gittim. Toplam 200km yol yaptım. 5 saatin sonunda zar zor buldular kargomu. Gerekçeleri, sağlık bakanlığı işçi ve kurye azaltımına gitmiş. Yurtiçi Kargo ertesi günü teslimat yapabiliyor ama. Bu çok saçma.

Kargom yola çıktı. UPS'den şu mail geldi;
20200606_174235.jpg

Ben de kargo takip sayfasına baktım. Gördüm ki artık sonunda kargom teslim sürecine girmiş. Öngörülen teslimat zamanı 9 Haziran görünüyor. Umarım kargom sağ salim ulaşır da sorun yaşamam. Nihayet Ryzen'a geçiş işlemim tamamlanıyor!

Kardeşim ayın kaçında sipariş verdin birde dip not ups kargo 1 yada 2 gün geç verebiliyor
25 Mayıs'ta sipariş etmiştim, 7 iş gününde kargolandı. Ama kargom Sakarya şubesine gelmiş (Sakarya'da oturuyorum). Yarın gelir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı