İtopya'dan alınan kasa hasar görmüş şekilde geldi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kargocular yapmayın lütfen karton kutuyu bile %50 küçülmüş olarak alıyorum yeter.

Arkadaşlar kargoyu alırken video çekmeyi akıl etmedim maalesef. Yoğun bir anımdı. Hatta kargoyu aldıktan sonra dışarı çıktım. 1 saat sonra eve gelip kargoyu açtım ve bu rezillik ile karşılaştım.

Bulunduğum yerdeki kargo şubeleri inanın fena değil. Bu olayda ben %100 İtopya'yı suçlu buluyorum. Farkındaysanız soğutucu çıkmış arkadaşlar. Soğutucu vidayla montajlanmışsa, tekme bile atsanız yerinden çıkmaz ki? Ve kutularda herhangi bir ezik büzük yoktu, kargocu kutuları sağlam teslim etmişti. Hatta siparişin adres kısmına "Bilgisayarı lütfen dikkatli taşıyın." diye not bırakmıştım, kargo elemanı bunu dikkate almış olacak ki her zaman bahçenin kapısına çağırırlardı ama bu sefer kapıma kadar dikkatli şekilde taşıdılar. (Müstakil evde oturuyoruz)

Umuyorum ki İtopya beni kargo şubesinden şikayetçi olmakla uğraştırmaz ve bu suçu üstlenir. Vakit kaybetmek istemiyorum.

Bu arada elden alsaydın diyenler olmuş, arkadaşlar ben Van'da yaşıyorum, burda İtopya yok.

Bu olay 2019'da Teknobiyotik'ten aldığım sistemi hatırlattı. Onlar da ekran kartını anakarta takıp fakat kelepçelemeden göndermişlerdi ve yol boyunca ekran kartı sallanmıştı ve PCI girişi mahvolmuştu. Ancak suçlarını kabul edip kasanın yenisini göndermişlerdi. Bakalım İtopya da bunu yapabilecek mi. Ki yapsalar bile tatmin olmayacağım çünkü araya bayram girecek ve kasaya 1 ay geç kavuşmuş olacağız.

Geçen günlerde şu konuyu açmıştım, İtopya'dan bu kasayı istemiştik. Bugün elimize bu şekilde geçti... İtopya artık işlemcileri anakartta değil kasanın üstünde gönderiyor arkadaşlar.

Eki Görüntüle 1832580

Hatta ilk başta camın üstüne düşmüş ve orada kalmış bir müddet. Ondan sonra epey takla atıp kasanın üstüne kadar gelmiş garibim işlemci.

Eki Görüntüle 1832590

İşlemci fanı da bu şekilde kasanın dibinde geziniyordu, anakart ile hiçbir bağı kalmamıştı. Muhtemelen işlemci montajını vidalarını tam sıkmadan yapmışlar. Tam bir acemilik.

Eki Görüntüle 1832592

Gelelim en korkunç noktaya. İşlemci yuvası zarar görmüş.

Eki Görüntüle 1832616

Ayrıca kasanın camındaki metal de yamularak gelmiş.

Eki Görüntüle 1832597

Kasayı yeğenime hem karne hem doğum günü hediyesi olarak almıştık. Van'da yaşadığımızdan dolayı kasanın İstanbul'a gitmesi en az 3 gün sürecek ve 26'sında ellerine geçecek. Ki bunlar kasamızı sıraya sokacaklar ve kim bilir ne zaman kontrol edecekler. Bir mucize oldu da 26'sında kontrol edip bize yeni kasa gönderseler, 28'inde bayram var ve kasa bayramdan sonra elimize geçecek. Kaldı ki bana "pardon yenisini gönderiyoruz" demeleri bile içimi soğutmayacak. Çünkü kasaya kavuşmamız neredeyse 1 ay sürecek. Sizce ne yapmalıyız? Epey mağdur olmuş hissediyorum.
Van'da yaşıyorum bende yaşamıştım acaba dağıtım aracından olabilir mi?

Van'da yaşıyorum bende yaşamıştım acaba dağıtım aracından olabilir mi?

Belki 50 kere bilgisayar parçası kargoladım ve kargolattım hiç sorun yaşamadım hocam. 2 kez sorun yaşadım;

1) 2019'da Teknobiyotik kasayı gönderdiğinde. (Yukardaki mesajımda detaylı anlattım.)

2) Bu olay.

Belki 50 kere bilgisayar parçası kargoladım ve kargolattım hiç sorun yaşamadım hocam. 2 kez sorun yaşadım;

1) 2019'da Teknobiyotik kasayı gönderdiğinde. (Yukardaki mesajımda detaylı anlattım.)

2) Bu olay.
Bilmiyorum Kargom Sendede sıkıntı yarattı bana Edremit bölgesi mi merkez mi hocam?

Özellikle kasa satın aldığınız zamanlarda kargocuya kontrol etmek istediğinizi söyleyin. Video çekmekle veya kanıtlamakla uğraşmayın. Bu tarz bir durum olursa anında tutanak tutturun ve kargoyu teslim almayın. Kargo firması ile satıcı firma kendi arasında çözer konuyu. Sizin de başınız ağrımamış olur.

Ben de böyle bir durum yaşadım.
Neyse ki; video almıştım.
Çok fazla ilgi görmüştü ve forum konularının yardımıyla paramı geri alabilmiştim.

Geri
Yukarı