İtopya'dan alınan kasa hasar görmüş şekilde geldi

Geçen günlerde şu konuyu açmıştım, İtopya'dan bu kasayı istemiştik. Bugün elimize bu şekilde geçti... İtopya artık işlemcileri anakartta değil kasanın üstünde gönderiyor arkadaşlar.

Eki Görüntüle 1832580

Hatta ilk başta camın üstüne düşmüş ve orada kalmış bir müddet. Ondan sonra epey takla atıp kasanın üstüne kadar gelmiş garibim işlemci.

Eki Görüntüle 1832590

İşlemci fanı da bu şekilde kasanın dibinde geziniyordu, anakart ile hiçbir bağı kalmamıştı. Muhtemelen işlemci montajını vidalarını tam sıkmadan yapmışlar. Tam bir acemilik.

Eki Görüntüle 1832592

Gelelim en korkunç noktaya. İşlemci yuvası zarar görmüş.

Eki Görüntüle 1832616

Ayrıca kasanın camındaki metal de yamularak gelmiş.

Eki Görüntüle 1832597

Kasayı yeğenime hem karne hem doğum günü hediyesi olarak almıştık. Van'da yaşadığımızdan dolayı kasanın İstanbul'a gitmesi en az 3 gün sürecek ve 26'sında ellerine geçecek. Ki bunlar kasamızı sıraya sokacaklar ve kim bilir ne zaman kontrol edecekler. Bir mucize oldu da 26'sında kontrol edip bize yeni kasa gönderseler, 28'inde bayram var ve kasa bayramdan sonra elimize geçecek. Kaldı ki bana "pardon yenisini gönderiyoruz" demeleri bile içimi soğutmayacak. Çünkü kasaya kavuşmamız neredeyse 1 ay sürecek. Sizce ne yapmalıyız? Epey mağdur olmuş hissediyorum.

Eğer sıfırdan kamera kaydınız yok ise Allah yardımcınız olsun.

Hocam yani bu tarz olaylar herkesin başına gelebilir. Niye bu kadar kasıyorsunuz ki? Geri yollayın değişsinler.

1 ay sürecek diyor adam. Karne hediyesi çöp olmuş. Kullanıcı hatasi değil satıcı hatası nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunm.

1 ay sürecek diyor adam. Karne hediyesi çöp olmuş. Kullanıcı hatasi değil satıcı hatası nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunm.

Benim için hava hoş da yeğenimin 3 yıllık hayaliydi böyle bir bilgisayar. 1 haftadır gelmesi için gün sayıyordu ve kasanın böyle dikkatsiz şekilde gönderilmesi hayal kırıklığı yarattı. Şimdi bir 20 gün daha da uzayacak.

Bu arada olay hakkında gelişmeler var. Bugün İtopya'ya zor bela ulaştım, (telefon sırasında 34 kişi vardı) bütün durumu anlattım, bana gün içinde geri dönüş yapılacağını söylediler. Akşam 16'ya kadar geri dönüş yapmadılar tekrar aramak zorunda kaldım. "Olaydan haberdarız kasanızın montajı yapılırkenki kamera kayıtlarını inceleyeceğiz" dediler. Hatta konuşma sonlarına doğru arada bir böyle hatalı gönderimlerin olduğuınu söylediler ve "kamera kayıtlarını hiç beklemeden kasayı direkt gönderin çünkü hata büyük ihtimal bizde, o soğutucunun düşmesi bunu gösteriyor" dediler. Burdaki yorumlara bakarsan tek suçlu kargocu :)

Benim için hava hoş da yeğenimin 3 yıllık hayaliydi böyle bir bilgisayar. 1 haftadır gelmesi için gün sayıyordu ve kasanın böyle dikkatsiz şekilde gönderilmesi hayal kırıklığı yarattı. Şimdi bir 20 gün daha da uzayacak.

Bu arada olay hakkında gelişmeler var. Bugün İtopya'ya zor bela ulaştım, (telefon sırasında 34 kişi vardı) bütün durumu anlattım, bana gün içinde geri dönüş yapılacağını söylediler. Akşam 16'ya kadar geri dönüş yapmadılar tekrar aramak zorunda kaldım. "olaydan haberdarız kasanızın montajı yapılırkenki kamera kayıtlarını inceleyeceğiz" dediler. Hatta konuşma sonlarına doğru arada bir böyle hatalı gönderimlerin olduğuınu söylediler ve "kamera kayıtlarını hiç beklemeden kasayı direkt gönderin çünkü hata büyük ihtimal bizde, o soğutucunun düşmesi bunu gösteriyor" dediler. Buradaki yorumlara bakarsan tek suçlu kargocu :)

Boş ver milleti seri şekilde kasayi gönderin umarim erkenden alırsınız ya.

Usta yapabilcek bir şey var mı ? Ne yapsın adam kendi mi tamir etsin. 1 ay bekleyecek bu tarz durumda mağdur olmadıysan yasal sınırlar içerisinde beklemeyi bileceksin. Oluyor napalım Allah yapısı degil ya kul yapısı bi türlü bi aksilik çıkıyor. S22 aldım telefonu sattım ertesi gün kamerasında toz olduğunu farkettim geri gönderdim değiştirilmesini bekledim. Başka bi sürü de örnek verilir. Hatta vereyim. Arkadaşa İtopyadan kasa dizdim gayet güzel 5 senedir kullanıyor. Ilk geldiğinde Psu da sıkıntı vardı. Kasayı mecbur hepsini geri gönderdik. Ellerinde olmadığı için bi üst modelini takıp gönderdiler. Anlayacağınız problem çözüldüyse, problem çözülürken ki süreçte uğraşmadıysanız mağdur olma gibi bi durum yok. Ha derseniz cihaz aldık burnumuzdan getirdiler geri alsınlar diye çok uğraşmış olsanız o zaman mağdur olursunuz. 1 ay beklemekten bir şey olmaz :)

Kasayı top gibi bile sektirsen düzgün takılan bir stok fanın düşmesi falan çok zor. Paket zarar görmediğine göre kargoluk bir durum yok montaj hatası var. Geri alacaklar ve bekletecekler maalesef.

Geçen günlerde şu konuyu açmıştım, İtopya'dan bu kasayı istemiştik. Bugün elimize bu şekilde geçti... İtopya artık işlemcileri anakartta değil kasanın üstünde gönderiyor arkadaşlar.

Eki Görüntüle 1832580

Hatta ilk başta camın üstüne düşmüş ve orada kalmış bir müddet. Ondan sonra epey takla atıp kasanın üstüne kadar gelmiş garibim işlemci.

Eki Görüntüle 1832590

İşlemci fanı da bu şekilde kasanın dibinde geziniyordu, anakart ile hiçbir bağı kalmamıştı. Muhtemelen işlemci montajını vidalarını tam sıkmadan yapmışlar. Tam bir acemilik.

Eki Görüntüle 1832592

Gelelim en korkunç noktaya. İşlemci yuvası zarar görmüş.

Eki Görüntüle 1832616

Ayrıca kasanın camındaki metal de yamularak gelmiş.

Eki Görüntüle 1832597

Kasayı yeğenime hem karne hem doğum günü hediyesi olarak almıştık. Van'da yaşadığımızdan dolayı kasanın İstanbul'a gitmesi en az 3 gün sürecek ve 26'sında ellerine geçecek. Ki bunlar kasamızı sıraya sokacaklar ve kim bilir ne zaman kontrol edecekler. Bir mucize oldu da 26'sında kontrol edip bize yeni kasa gönderseler, 28'inde bayram var ve kasa bayramdan sonra elimize geçecek. Kaldı ki bana "pardon yenisini gönderiyoruz" demeleri bile içimi soğutmayacak. Çünkü kasaya kavuşmamız neredeyse 1 ay sürecek. Sizce ne yapmalıyız? Epey mağdur olmuş hissediyorum.
Muhtemelen kargo sirketi ile alakali, bir satici da bana yurtici yerine ptt ile göndermesini istedigimde oradaki subede bir calisanin kargolari etrafa firlattigini falan soyledi, hatta daha önce yolda kargo kaybedilmis. Suc kargo sirketindedir.

Muhtemelen kargo sirketi ile alakali, bir satici da bana yurtici yerine ptt ile göndermesini istedigimde oradaki subede bir calisanin kargolari etrafa firlattigini falan soyledi, hatta daha önce yolda kargo kaybedilmis. Suc kargo sirketindedir.
Hocam uzaya fırlatıp serbest düşüş yaptıysanız o soğutucu öyle çıkar, hem soğutucu hem işlemci yerinden kargoyla futbol oynansa dahi çıkamaz, çıkmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı