İtopyadan bilgisayar alırken bir daha düşünün

Yaşadığınız sorunu detaylı olarak anlatır mısınız?
Bilgisayarı teslim aldım. Pubg, Long Dark, CS GO oyunlarını yükledim. 1 günümü yani teslim aldığım gün bunları indirmekle yedim. 2. gün okulum olduğundan başına hiç oturmadım, sadece gece 2 saat oyun oynadım ve kapattım. 3. gün sabahı oyun oynamak için çalıştırdım ve ekrana görüntü gelmiyordu. Sinyal yok diyordu. Sistem çalışıyor, klavye, mouse ışıkları yanıyor. Ekran kartı fanı çalışıyor. Görüntü yok.

14 gün iadesi olan ürün geri gider ürünün satan kişi itopya kargoyu ve arızayı kabul etmek zorundadır iade et kardeşim varmı avukat arkadaşın hemen tüketici haklarından gir mevzuya as yapma( ürünün cayma hakkında yazar bunlar altta oku söyle alın sisteminizide 14 gün hakkın var ) (kutularına kasaya zarar verme yeter )

Bilgisayarı teslim aldım. Pubg, Long Dark, CS GO oyunlarını yükledim. 1 günümü yani teslim aldığım gün bunları indirmekle yedim. 2. gün okulum olduğundan başına hiç oturmadım, sadece gece 2 saat oyun oynadım ve kapattım. 3. gün sabahı oyun oynamak için çalıştırdım ve ekrana görüntü gelmiyordu. Sinyal yok diyordu. Sistem çalışıyor, klavye, mouse ışıkları yanıyor. Ekran kartı fanı çalışıyor. Görüntü yok.
Birşey sorucam. BIOS resetlemeyi denediniz mi?

Anakart üzerinde yanan arıza ışığı varmı?

Arkadaşlar engel yediğim için yazamadım. Pazartesi günü tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacağım bu süreç ne kadar sürer sizce?
Bu süre zarfında kalkıp mağazaya bile gitmeyi düşünüyorum. Moralim bozuk açık söylemek gerekirse. Mağaza yakınlarında bir akrabam oturuyor ona söylesem mağazaya gidip bilgi alabilir mi acaba, verirler mi sizce?
2 gün evvel gittim, tavsiye etmem. Adamı öyle bir sinir ederler ki tutamazsın kalkar döversin adamı, haklıyken haksız olursun. Çünkü ben çabuk sinirlenen biriyimdir gittim efendi efendi durumu anlattım. Elime yeni ulaşmış arızalı HDDyi sen bozduna getirdi oradaki Barış Bey(!) kendisi 25 yıldır bilgisayarcıymış.(!)Hadi ordan 95 yılında Türkiyede kaç bilgisayar vardı acaba bir saysın bakalım.
Ben en son adama bağırıyordum ama bu şahsiyet olayın tamamen farkında olmasına ve benim haklı olduğumu bilmesine rağmen pişkin pişkin davranarak işi yokuşa sürdü. Daha tövbe İtopyanın kapısının önünden geçmek yok.

Hayır. Çünkü başka bir arıza vardır belki diye kurcalamak istemedim ne arızası varsa onlar ilgilensin diye düşündüm.
Benim başıma 3 kez geldi ve BIOS reset yapınca bilgisayar sorunsuz olarak açılıyor. Belki sadece BIOS reset yapıp sisteminiz sorunsuz olarak çalışmaya devam edecekti. Firmanın yaptığıda büyük ayıp onuda belirtiyim.

Adamlar zaten bizden bir şey alma diye bas bas bağırıyor milyarlarca lira veriyorsun sistem alıyorsun 20-30 lira Kargo parası istiyorlar. Her üründe Kargo parası var. 150 bin liralık alışveriş yapsan yine Kargo ücreti var. Bu kadar 3-5 kuruş peşindeki firmadan alışveriş yapmak zaten çok büyük risktir. Satış sonrası bir problem çıktığı an Allah yardım etsin.

Ben de incehesap'tan DA Epic aldım. 10 günde hazır yalanı, 13. gün yollandı ürün. Ürün bana geldi, bir funmark yapayım dedim, coil whine ve aşırı yüksek sıcaklık. Müşteri hizmetlerini aradım, kargoda olmuştur diyor. Bunlar bir yana, SATA kablosunu da göndermeyi unutmuşlar. Müşteri hizmetlerini aradım, ürünü gönderin dediler, aynı gün gönderdim. Benim de sistem yok şuan maalesef. Asus'u arıyorum kartı seri numarasından bulamıyorlar, incehesap değişim bekliyor diyor. Bu firmalardan uzak durun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı