İtopya'nın ayıplı ürün diye iade R5 3500X'i geri alması ve ardından 700 TL fark ile R5 3600 sunması

Bbo27

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 4 ay önce İtopya'dan aldığım hazir sistem son zamanlarsa sık sık mavi ekran vermekteydi. Bende buna istinaden sistemimi İtopya'ya götürüp servise verdim. Yaklaşık 1 hafta once AMD Ryzen 5 3500X islemcime ayipli mal olmasindan dolayı servisten iade karari cikti. Dun İtopya çağrı merkezi bizi aradi, urunun stokta olmadığı AMD Ryzen 5 3600'e gecmemizi tavsiye ettiler ve 700 TL gibi bir fark ödememiz gerektiğini belirttiler. Görüşmeden sonra internete girip baktigimizda islemcinin Acibadem şubesinde mevcut olarak görünüyordu. Bu durumda ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün iadesi ile sadece işlemciye ait paranın tarafınıza iadesini talep edin yada size teklif ettikleri teklifi güncel piyasa şartlarında sizi ekstra zarara sokmayacak şekilde revize etmelerini isteyerek kabul ediniz. Hatta Borçlar Kanunundan kaynaklı seçimlik haklarınızdan birisi de ayıplı çıkan malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi talebi. Yani aslında hiçbir ücret ödemeden size direkt 3600 işlemciyi vermeleri gerekir.​

Zamanında sıvı soğutmada benzer sorun yaşadım. Bizzat Inventus bir üst modelini tarafıma göndermişti artık ellerinde olmadığı için...
Benim bildiğim bu şekilde yani ellerinde yoksa veya üretilmiyorsa bir üst modelini fark istemeden vermeleri gerekiyor. (Dediğim gibi benim bildiğim ve yaşadığım)

Ara ısrarcı ol.
İtiraz et hakkım falan de sonuçta ellerinde olmayan bir ürün yüzünden fazladan 700 TL ödemek zorunda değilsiniz.

Geçme bekle ellerine gelsin.
Klasik para koparma hileleri.

Yazmayi unuttum kusura bakmayin. İtopya bize urun stokda yok dedikten sonra destek bilisimi yani teknik servisi aradık. Destek bilisim urunu Samsung'un getirdiğini söyledi. Samsung'u aradik artik Ryzen5 3500X getirmeyceklerini söylediler
Ürünü iade etmeyi kabul edersek bize 4 ay once aldığımız fiyatı iade edebileceklerini soylediler. Suanda R5 2600'e gecmek istesem ustune 150 TL para vermem gerekiyor

Geri
Yukarı