İyi bilgisayar sahibi olmak nasıl bir duygu?

Daha önce GTX 1050 ti ekran kartım vardı. Fiyatlardan dolayı tüm sistemi güncellemiş ekran kartı alamamıştım. Ekran kartı alınca oyunların anasını ağlatırım, diski oyunla doldurur hafta sonları gece gündüz akarım falan diyordum, fiyatlar hafif düşünce RTX 3080 aldım ve bunların hiçbirisi olmadı.🙂 Sistemi tamamladıktan sonra oyun hevesim kayboldu ve oyunlardan zevk alamamaya başladım. Boş vaktim olmasına rağmen günde 2-3 saat oyun, arada mining ve çoğunlukla internette geziniyorum. GTX 1050 ti ile son çıkan oyunları lowda 30 FPS oynamaya çalışmak inan daha zevkliydi. Nasıl bir his dersen insanın kafası rahat oluyor. Aklına bir oyun mu takıldı, hangi oyun olursa olsun aç, her şeyi ultraya al ve oyunun 100-150 FPS akışını izle.

Bilgisayar sahipleri ; iyi, kötü, orta ve Monster sahipleri diye dörde ayrılır. Ben Monster sahibiyim ve duymadığınız sesleri görmediğiniz sorunları yaşadım. İlk aldığımda güzeldi ve mutluydum ama zaman geçince öyle rahatsızlıklarla karşılaşıyorsun ki bilgisayarı yumruklayasın geliyor. Bazen 100 FPS aldığın oyunda bazen 20 FPS alıyorsun falan. Sessiz modda bile sesli bir bilgisayar. FPS oyunlarında ses kasamıyorum. Alacaksanız eğer kesinlikle tavsiye etmiyorum. RTX versiyonları belki iyidir ama benimki değil.

@361229 Monster kullanıyorum, cidden Monster dahibi olmak ayrı bir duygu.

Benimki her an cihaz yanarsa korkusu.
Içimde her an cihaz yanicak korkusu var :D

Haklısin, PC sahipleri 5'e ayrilir:
Efsane
Iyi
Ortalama
Kotu
Monster

Kötü bir bilgisiyara sahibim ve oyun oynama alışkanlığı edinemedim genellikle forumlarda gezmek veya film, dizi izlemek için kullanırım azda olsa atmosferi hoşuma gittiği için Rimworld, Oxygen Not Included tarzı oyunları oynamaktan kaçınmam.

2 bin TL bütçe ile topladığım sistem. Ara sıra CS Valorant vs. oynuyorum yetiyor. Bana göre en iyisi bu daha iyisi olsa değişen birşey olmayacak.

Sizden farklı değil. Yeni çıkan oyunlar pahalı. Korsan bile indirsen internet yavaş. Böyle konuları da anlamıyorum aslında. Nasıl tarif etmemizi bekliyorsunuz? Böyle konuları görünce tek aklıma gelen "Belki birisi çıkar da bilgisayar alır." düşüncesi bu konuyu açtırır bence.

Geri
Yukarı