İyi bir bilgisayara sahip olan birisi neden kendini geliştirmiyor?

Fatih1909

Hectopat
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Öncelikle hepinize esenlikler dilerim. Benimle yaşıt olan bir kuzenim var. Kendisinin ortalamanın biraz üstü bir bilgisayarı var. Çoğu oyunu ve programı kasmadan açıyor. Elbette kimseye karışmak bana düşmez ama kendisi bilgisayar ile sürekli oyun oynuyor ve vizyonuda yok varı yoku Valorant. Ben kendisinin yerinde olsam Premiere Pro, Photoshop, After Effects gibi programları öğrenir editörlük yapar para kazanırdım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam yani o sizin düşünceniz. Kimi vardır idealleri olan kimi vardır maksadı bir yerini büyütmek olan. Tercihe bağlı yani.

Öncelikle hepinize esenlikler dilerim. Benimle yaşıt olan bir kuzenim var. Kendisinin ortalamanın biraz üstü bir bilgisayarı var. Çoğu oyunu ve programı kasmadan açıyor. Elbette kimseye karışmak bana düşmez ama kendisi bilgisayar ile sürekli oyun oynuyor ve vizyonuda yok varı yoku Valorant. Ben kendisinin yerinde olsam Premiere Pro, Photoshop, After Effects gibi programları öğrenir editörlük yapar para kazanırdım. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bilgisayar'ın sadece oyun için kullanıldığını falan düşünüyor sanırım.

Tek yapılacak meslek o değil başka mesleklerde var. Herkes yazılımcı veya video editörü olursa kim avukat olacak ya da diğer başka meslekleri yapacak? Ben zamanında oyun geliştiricisi çok olmak istedim uzun süre iyi bir bilgisayara kavuşamadım. Ailemden istedim tek çekirdeklik CPU ve kötü bir ekran kartı ile modelleme yapıp render almaya uğraştım. Senelerce kendimi gösterdim ama bir türlü alınmadı o bilgisayar. O dönem ailem bana bayağı kızıyordu üstüne okulda akran zorbalığı görüyordum. Çevremden yardım ya da iyilik görmediğimden psikolojik olarak iyi değildim. Gidip bir işe kendim çalışıp alamamıştım uzun süre.

Ekstra olarak şöyle bir durumda var iyi bilgisayarı olan başka birisi hakkında bende öyle düşünmüştüm. Fakat yaşınız ilerledikçe bakış açınız değişiyor. Her insanın idealleri ya da olmak istediği kişi farklı. Bu sizin önerdiğiniz video editörlüğü gene herkesin yapmak isteyebileceği bir iş değil.

Eğer aileniz size iyi bir bilgisayar almıyorsa tavsiyem 2 ay bir iş yerine girin çalışın. Yazın 1 kez bunu yapsanız 4070'li bir bilgisayar alacak para biriktirirsiniz. Her aile ileri görüşlü bilgili olamayabiliyor.

Herkes kendini bilgisayar alanlarında geliştirmek zorunda değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı