İyi bir lise için ne yapılmalı?

Notlarından bir çıkarım yapmak zor. Yedinci sınıfta düzenli çalışma ivmesi yakalaman lazım. Sekizde ise kaliteli yayınlarla, hocalara soru sorarak çalışman gerek. Ne kadar çok soru tipi görürsen o kadar iyi.

Hocam meram fen kazandım bu sene diyeceğim tek şey. 7.sınıfın 8.sınıfla alakası yok ya 8.sınıf çalışmaya başla ya da 7.sınıfı boş ver 7'de çalış, özellikle pragraf çözmeni öneririm çok önemli.

Bu soru çözme alışkanlığını nasıl elde edebilirim? Okul çok eğlenceli geçiyor ama evde bir türlü ders çalışasım gelmiyor.

8.sınıfta ise her dersten bir 6-7 kaynak bitirsen o kitaplardaki yanlışları da hocalara sorsan iyi olur.
Kaynak olarak muba mozaik fenomen falan bakabilirsin.

Hocam meram fen kazandım bu sene diyeceğim tek şey. 7.sınıfın 8.sınıfla alakası yok ya 8.sınıf çalışmaya başla ya da 7.sınıfı boş ver 7'de çalış, özellikle pragraf çözmeni öneririm çok önemli.

Bu soru çözme alışkanlığını nasıl elde edebilirim? Okul çok eğlenceli geçiyor ama evde bir türlü ders çalışasım gelmiyor.

Hocam kendinizi şartlayın ben 9'um benim de çalışasım gelmiyor ama şartlayın 40dk boyunca kalkmayın dikkatinşz dağılınca tekrar kitaba bakın. İleride 75dk ye cıkarın bu süreyi

Matematik hocası 7.sınıf matematiği olmazsa 8.sınıfta düzeltilmez diyor bence haklı.

Bence MEB'in bedava verdiği yayınlar'dan da çöz size geldiyse tabii
Bu sene vermedi geçen sene hepsini çözdüm.

Herkese iyi günler 7.sınıf öğrencisiyim. LGS için ne yapılmalı?
Notlarımdan bahsetmek gerekirse 7.sınıf 1.dönem 1.yazılılar şu şekilde:
Fen: 93.
Türkçe: 95.
Din: 91.
Seçmeli görgü: 100 seçmeli matematik: 90 seçmeli kültür: 100 sosyal: 75 İngilizce: 79 matematik: 60.
Ortalamam 85. ben okulda ders dinlerim ama evde soru konu anlatımı izleyesim gelmiyor. Okulda dersler eğlenceli geçiyor fakat evde ders çalışmak gelmiyor. Hedefim Fatih Anadolu lisesi geçen sene 420 puan ile aldı. Matematiğimi düşürdüm 85 alıyordum eskiden sizce bu Anadolu lisesine girmek için ne yapılabilir?
Hocam matematiği düzeltesen yeter. Onun için de ebeveynlerinden yardım alabilirsin. Okul kursu varsa oraya gidebilirsin. Bende senle aynı yaştayım ve notlarım şu şekilde;
Screenshot_2023-11-29-20-18-31-485.jpeg

Matematik için dişini biraz daha sık. İngilizce ve Sosyal de düzelse iyi olur. Ama öncelik matematik.

Yeni konular

Geri
Yukarı