İyi bir eğitim için fen lisesi şart mı?

Haruki Murakami

Centipat
Katılım
11 Ağustos 2020
Mesajlar
3.926
Makaleler
3
Çözümler
9
Yer
Muğla/Bodrum
Şart değil, her Fen lisesi o kadar sıkmıyor. Gittiğin okula bağlı. Ama eğer ciddi bir biçimde 4 yıl boyunca adam akıllı sayısal ağırlıklı çalışmak istiyorsan evet, fen lisesi daha iyi bir tercih.
 

BalikŞuşişi

Kilopat
Katılım
23 Kasım 2016
Mesajlar
4.427
Makaleler
1
Çözümler
46
Değil. Kişi zaten kendini okul olmadan bile geliştirebilir. Okul sadece bir şeyleri öğrenmek için araçtır. Aynı internet gibi.
 

cengover_ekin

Hectopat
Katılım
6 Temmuz 2020
Mesajlar
5.145
Makaleler
1
Çözümler
42
Yanında ki gibi olursun sende, basarılı insanların içinde olursan basarılı, basarısızların arasında olursan da yüksek ihtimal basarısız. Bu yüzdendir ki fen lisesi gibi okulları tercih edenler Türkiye de ki ortalamanın üstüne olurlar hayatlarında ve eğitimlerinde.
Forumdaşıma kesinlikle katılıyorum. Ders çalışma her yerde yapılabilir tabii ki ancak şu nokta çok önemli; nasıl bir ortamdaysan o ortama doğru sen de gidersin. İster istemez bu gerçekleşir. Fen lisesinin ortamı, kişinin de yukarı çıkmasına çok önemli ölçüde yardımcı olabilir.
 

Emir2222

Centipat
Katılım
30 Haziran 2019
Mesajlar
322
Çözümler
2
Fen lisesi diğer liselerden çok farklı bir eğitim vermiyor. Hatta yer yer kötü olduğu konular da var. (Mesela sınavda çok başarılı(!) öğrenciler olacağımız için 4 sene boyunca çok az laboratuvar görme fırsatımız oldu.)
Fen lisesinde çevrendeki herkes çalışkan olunca ister istemez dersin ucundan kıyısından yakalıyorsun. Çalışkan dediğim de ders dışında başka hiçbir şey anlamayan insanlardan bahsetmiyorum. Tanıştığım insanların neredeyse hepsinin kendine göre bir dünya görüşü bir fikri vardı. Onlardan kendime çok şey katabildiğime inanıyorum. Açıkçası ben fen lisesini kazanıp ordaki insanlarla tanışmasaydım beynini çalıştıramayan bir insan olurdum. Ama bu bana özel bir durum muhtemelen.
( Bu arada sınavlar bir tık zor oluyor doğrudur.)
 
Yukarı