İyi bir zanaatkâr mıyım?

Pek anlamayan biri olarak inceleyince bile sadece soldaki iki kapağın üst kısımları aynı seviyede değil. Diğerlerinde de varsa fark edemeyeceğim kadar az. Mahalledeki marangoza yaptırsam özellikle sağdaki 4 kapağın buluşma noktası berbat dururdu.
Geri kalan kısım sipariş sahibinin zevkine ve seçimine (tahta kalitesi) kalıyor.

Fotoğrafa bakarak hoş olmuş, elinize sağlık derim ben.

Pek anlamayan biri olarak inceleyince bile sadece soldaki iki kapağın üst kısımları aynı seviyede değil. Diğerlerinde de varsa fark edemeyeceğim kadar az. Mahalledeki marangoza yaptırsam özellikle sağdaki 4 kapağın buluşma noktası berbat dururdu.
Geri kalan kısım sipariş sahibinin zevkine ve seçimine (tahta kalitesi) kalıyor.

Fotoğrafa bakarak hoş olmuş, elinize sağlık derim ben.
Kapak ayarlarını yapmamıştım fotoğraftan önce.

Geçen sene eve yeni parke yaptırdık. Paranın yarısını peşin verdim, kalanını da iş bitince alırsın dedim. Şerefsiz işçiliği yarım yamalak yaptı. Arıyoruz telefonu açmıyor. Ben de sen bilirsin paranın yarısı bende dedim. Yarım yamalak yaptığı yerleri ben duzelttim.

Is paraya gelince bu sefer onlar aramaya başladı. 500 TL kesik attım, sıkıysa da alırsın dedim. Daha da sesi çıkmadı. Bak anlaşılan şey yarim yamalak yapılıyorsa tamam ama istediğin şekilde yapılıp begenmemezlik yapıyorsan o da musterinin ayibi oluyor.

Geri
Yukarı