Jahrein ve Erzurum oyunu olayı

Aestro

Centipat
Katılım
8 Eylül 2019
Mesajlar
536
Çözümler
1
Ya senin gibiler anca bu cevabı verebiliyorlar işte. O dediklerini sanıyor musun ki bu adam yapmış cahil kafalı kardeşim.
Ben zaten bu sektörde olsam bu oyunu çıkarmaya utanırdım. Ama sen de utanmalısın ki Türklere bu oyunu yakıştırdığın için. Bu oyunu savunuyorsan demek ki gerçekten hiç bir şey bilmiyorsun ya da boş klasik milliyetçilerdensin.
Adam hiç bir şey ile uğraşmadan hazır asset kullanmış bu arkadaş oyun motoru kodlamadan bahsediyor :D
 

--FURKAN--

Centipat
Katılım
20 Kasım 2019
Mesajlar
464
Çözümler
4
Yer
Kastamonu/Tosya
Şu an ki şekil verilmiş şeyin ne kadar üstüne gidilebilir şüpheli. Belki en fazla saçma zıplama animasyonu falan değişir.
Ya sende haklısın oyun güzel değil ve fiyatı abartılmış ancak Jahreinin yaptığı çok çocuksa. Ama şöyle bir şeyde var geliştirme aşaması belli olmaz bakarsın adam bir hikaye koyar ortalığı kasıp kavurur. Ya da direk geri çekilir vs.
 

Zeroo

Decipat
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
1.470
O zaman kendin sıfırdan oyun motoru hazırla. Sıfırdan programlama dili yap, sıfırdan işlemci ve anakart tasarla. Bilip bilmeden konuşuyorsun. Hayatında 1 satır kod, 1 tane modelleme yaptın mı? Senin kullandığın her şey dışarıdan hazır geliyor, telefonundaki ve bilgisayarındaki her şey hazır geliyor, ABD ve Çin vatandaşları tarafından hazırlanıyor. Bir yerden başlamak lazım. Ayrıca senin gibi düşünenler yüzünden bu haldeyiz zaten. Programlama, oyun tasarımı, IT uzmanlığı olanlar dışında bilip bilmeden konuşanları gördüğüm zaman hem sinirleniyorum, hem de gülüyorum. çünkü boş boş konuşuyorsunuz.
Bir yerden başlamak lazım derken sanki Türkler ilk defa oyun yapıyor gibi konuşmuşsun. Yeniyiz doğru ama yaptığımız ilk oyun Erzurum,Potentia değil farkındasın değil mi?
 

bados123

Hectopat
Katılım
28 Temmuz 2018
Mesajlar
5.995
Makaleler
11
Çözümler
23
Yer
MUĞLA
Boşu boşuna çenemi yormayacağım. Bircogunuz da boş yapıyorsunuz. Bir de, klavye başında aslan kesilenlerdensiniz. Evet, ilk Türk oyunu değil, fakat o yapımının da bir yerden başlaması gerekiyor. Verdiğim örneği anlayamadıysanız o sizin sorununuz. @pLowstoneK her Türk'ün olması gerektiği kadar milliyetçiyim. Üslubuna da dikkat et, ben senin akrabam değilim. Kendi ürünümüze sahip çıkmazsak nasil geliştirebiliriz? Eleştirme ile linç arasındaki farkı ayırt etmek de lazım ayrıca.
 

the Fool

Gigapat
Katılım
3 Haziran 2016
Mesajlar
14.394
Makaleler
6
Çözümler
94
Yer
Bursa
@Juan.S yapımcının tutumundan dolayı o kadar tepki gösterdi. Adam sanki GTA yapmış gibi bir tarafları havada geziyor. Yapımcı "aMa TürK YaPtı" diye gezen kitleye gazı verdikçe veriyor, kışkırtıyor. Gelmiş yok soba mekaniklerini bile 1 haftada yapamazsınız, çok çalıştım diye geziyor etrafta.
 

songokutr

Picopat
Katılım
26 Mayıs 2020
Mesajlar
412
Jahreinin gündemde kalma çabaları. Umarım jahrenin izleyicileri 1000 kişiyi geçmez bu ona en büyük ders olur. Adamın gerçekten hiç bir vasfı yok sürekli başka birilerine sataşıp prim yapıyor ve böyle ayakta kalıyor. Zamanın da wolfteam'dan da dava yemişti.
 

Uzumaki Naruto

Hectopat
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
1.321
Makaleler
1
Çözümler
4
Yer
Konoha
Bu arada Panda videonun sonunda çok doğru konuşmuş. Son 3-4 dakika özellikle kesilip ayrı paylaşılması gerek.
 
Katılım
25 Mayıs 2020
Mesajlar
5.778
Makaleler
17
Çözümler
30
İki tarafın da haklı olduğu tartışmada ikisi de haksız demektir. İkisi de sadece saçma sapan tartışma yapıyor.

Jahrein yıkıcı eleştiri.
Yapımcı da gereksiz hakaret.
 
Yukarı