Japonca öğrenmeye nereden başlanmalı?

Ben anime izleyerek cumlenin nasil kurulacagini az cok ogrendim fakat kelimelerin anlamlarini hatirlayamadigim icin tam cumleler kuramiyorum. Ders videolari izlemek yaninda altyazili animeler izlerseniz daha hizli ogrenebilirsiniz. Hiragana ogrenmek biraz zor, o yuzden bence alfabeyi sonraya birakin cunku okumaya calisirken kelimeleri yanlis anlayip hafizaniza hatali bir sekilde gecirebilirsiniz.

Japonca öğrenmeye animeyle değil hiragana ve katakana öğrenmekle başlayın. Learnihongo'nun güzel türkçe eğitim seti var, şiddetle tavsiye ederim.

Hiçbir Japonca bir şey bilemeden sadece anime ile Japonca öğrenmek nice.
Anime ile öğrenmek istiyorsan belirli seviyede japoncan olması lazım
ve dil öğrenmek için onunla yatmalı onunla kalkmalısın.
Bence ilk önce harfleri öğren.

Dublajsız, altyazılı anime izleyerek öğrenmeye çalışmak olabilir.

@Samotne Ciasteczka bilader yemin ederim öyle diyecektim ya :D.

Anime izleye izleye bir şeyler öğrendim bende. Onun dışında günlük kelimeleri öğrenmekle başlayabilirsiniz.

Ben anime izleyerek cumlenin nasil kurulacagini az cok ogrendim fakat kelimelerin anlamlarini hatirlayamadigim icin tam cumleler kuramiyorum. Ders videolari izlemek yaninda altyazili animeler izlerseniz daha hizli ogrenebilirsiniz. Hiragana ogrenmek biraz zor, o yuzden bence alfabeyi sonraya birakin cunku okumaya calisirken kelimeleri yanlis anlayip hafizaniza hatali bir sekilde gecirebilirsiniz.
Esprisine mi dediniz, ben yanlış mı anladım acaba? Gerçekçi olalım. Nasıl Anime izleyerek Japonca öğrensin? Dil öğrenmeye böyle başlanmaz. Japonca konusunda bir bilgim yok. Yukarıda tecrübesi olan arkadaşlar güzel açıklamalar yapmışlar zaten.

Esprisine mi dediniz, ben yanlış mı anladım acaba? Gerçekçi olalım. Nasıl Anime izleyerek Japonca öğrensin? Dil öğrenmeye böyle başlanmaz. Japonca konusunda bir bilgim yok. Yukarıda tecrübesi olan arkadaşlar güzel açıklamalar yapmışlar zaten.
sus osuruk kafa, anime bizim kan damarimiz cunku bize japonca ogretti.

Geri
Yukarı