Java ve Python öğrendim, ne yapacağımı bilmiyorum

neuN_

Centipat
Arkadaşlar merhabalar. 15 yaşındayım. Yazılım ve programlama ya 2 ay önce başladım ve neredeyse hiçbir şey hakkında bilgim yoktu fakat 2 ayın sonun da sıkı çalışmamın ve azmimin sonucunda başlangıç-orta seviye ilerleme kaydettim. Şu an Java ve Python'da orta seviye bir bilgim var. ( Nesne yönelimli programlama derslerini sonuna kadar izledim, kavradım ve öğrendim. Her 2 dilde de ) fakat şu an ne yapmam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok. 1 hafta boyunca "Android Studio" ile birkaç bir şeyler yapmak istedim fakat gerçekten çok zormuş yani beceremedim. Şu an evde yine oyunlara kaptırdım kendimi 1 gündür hiçbir şey yapmadan oyun oynadım. Abilerim büyüklerim bana bir yol söyleyin ben de sonuna kadar o yolda ilerleyeceğim fakat şu an hevesim gerçekten çok azaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun yapımına başlayın bence hem deneyim olur. C# öğrenirseniz artısı olacaktır zaten kolay öğrenirsiniz bence alışmışınızdır. Hem Python ve Java iş seçiminde yazılım alanını seçerseniz katkısı olabilir bayağı. Bir de İngilizcenizi geliştirmenizi öneririm ileride işinize yarar bayağı.

Oyun yapımına başlayın bence hem deneyim olur. C# öğrenirseniz artısı olacaktır zaten kolay öğrenirsiniz bence alışmışınızdır. Hem Python ve Java iş seçiminde yazılım alanını seçerseniz katkısı olabilir bayağı. Bir de İngilizcenizi geliştirmenizi öneririm ileride işinize yarar bayağı.

Öncellikle cevapladığınız için çok teşekkürler. C# öğrenmeye çalışacağım.

Öncellikle cevapladığınız için çok teşekkürler. C# öğrenmeye çalışacağım.
İsterseniz bu kursu alabilirsiniz. Çoğu şeyi öğretiyor ve videolarda canlı olarak oyun geliştiriyor.

Naçizane bir sorum daha olacaktı. Herhangi bir programlama dilinde herhangi bir Framework nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de bana Python deneyimlerinizi söyleyebilir misiniz ben de şu an öğrenme sürecindeyim. Baya bir kod var ben nasıl kolay bir şekilde hatırlayabilirim bunları bazılarını unutuyorum da.
Sürekli yazın. Olmazsa öğrenirken yazdığınız kodları kaydedin ve sonradan unuttuğunuz yere bakın. Yorum satırları kullanarak hatırlatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı