Jeefo. A ve hidrag. A virüsü temizlemek

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Yaklaşık 1 haftadır SSD'ye format atmaya çalışyorum. Öncelikle bilgisayar mavi ekran verip kapandı ve bir daha açılmadı. SSD biçimlenemez ve silinemez duruma geldi. Windows'u HDD'ye kurup antivirüs indirdim. SSD'de 100+ jeefo. A ve hidrag. A virüs ü olduğunu gördüm. Kaspersky, nod32 ve Kaspersky rescue diski denedim. Hiçbir şekilde SSD içinden dosya silemiyorum. Programlar virüsleri temizlediğini söylüyor ama bilgisayarı yeniden başlattığımda bütün virüsler yerinde duruyor. Bir çok program denedim diske format atabilmek için. Bunlar şu şekilde, minitool Partition wizard, paragon Partition Manager, aomeı Partition assistant.

Ek Açıklama 2020-08-31 121409.png

Bir örnek video çektim;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

False positive olabilir. Visual VCRedist virüs değil fakat virüs algılamış. Güldüğüm konu Kaspersky Lab klasöründe virüs bulması :D. Ben şahsen virüs olduğunu düşünmüyorum.

İmzamdaki rehbere bakın. Virüs varsa temizleyin. Ek olarak Norton Power Eraser ile tam tarama yapın.

Format atamıyorum. SSD biçimlenemiyor.
Temiz kurulum dedim. Diski biçimlendirmekten değil fakat bu virüsün bir çaresi var. Aşağıdaki konuya bak orada bunun için özel araç var. Onu kullanırsın.

Temiz kurulum dedim. Diski biçimlendirmekten değil fakat bu virüsün bir çaresi var. Aşağıdaki konuya bak orada bunun için özel araç var. Onu kullanırsın.

Siz yazılanı okumuyorsunuz sanırım. Denedim diyorum.

False positive olma ihtimali var. Baktığımda NVIDIA Driver vb. bazı temiz dosyalarda virüs bulmuş.

False positive olabilir. Visual VCRedist virüs değil fakat virüs algılamış. Güldüğüm konu Kaspersky Lab klasöründe virüs bulması :D. Ben şahsen virüs olduğunu düşünmüyorum.

İmzamdaki rehbere bakın. Virüs varsa temizleyin. Ek olarak Norton Power Eraser ile tam tarama yapın.

Bu araçtan sonra da temiz kurulum yaparsınız. Temiz kurulum Windows'un kendi sıfırlama aracı ile olmaz. O virüs kendini yine saklar. Yapmanız gereken Rufus ile bootable disk oluşturup onunla temiz kurulum yapmak. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz sanırım. Aşağıda anlatım videoları mevcut. İsterseniz sırasıyla izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca mavi ekran hatası alınca minidump dosyanızı paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı